[Tajfutas] HOB

Neda Laszlo laszloneda at gmail.com
2014. Már. 30., V, 16:33:58 CEST

Csatlakoznék Mets Miki hozzászólásához.
Nekem is nagyon tetszett a pálya. Mármint az F40-es. Változatos, jó vonalvezetésű, számos útvonalválasztós átmenettel.

>
> Az F50-es pálya szerintem egy nagyon jó hosszútávú pálya volt, nekem tetszett.
> Ezt már a versenyen elhatároztam, hogy megírom, ne csak mindig  negatív hullámokkal bombázzuk a listát (https://www.youtube.com/watch?v=wELAtDTaqnw)
>
> Nem tudom kire gondoltál, amikor a nagy múlttal rendelkező pályakítűzőt említeted, de nem Serdülő volt a pályakítűző, hanem Kiácz Bencze. Ő pedig még nem tekint vissza nagyon nagy múltra a pályakítüzés tekintetében.
>
> A másik: Nekem tetszettek a tavalyi pályák is és az ideiek is. Az emberek egyik fele (hálistennek kissebik fele rögtön kritizálja a versenyt előre) meg sem adva az esélyt a rendezőknek, hogy esetleg mégis jó lesz a verseny amire szerintem minden OB rendező lelkiismeretesen és legjobb tudása szerint készül.
>
> Tavaly is és az idén is egész másak lettek volna az eredmények, ha az időjárás nem fogadja kegyeibe a hosszútávú OB mezőnyét. Tavaly is a hidegtől eltekintve nem volt tragikus az időjárás, de az idény teljesen ideális futóidőben és körülmények között futottunk és ennek is köszönhetőek a kicsit látszólag alultervezett pályák. A mi pályánkat például az ellenőrző bíró (Gyulai Zoli) lefutotta és kb 10 percet kapott volna  a győztestől. Igaz, hogy a versenykörülményeket nem lehet összehasonlítani egy edzés jellegű futással, de a Zoli sem egy kutyaütő versenyző a kategóriájában.
>
> Szóval vedd észre te is, hogy a mezőny nagyobbik része tőletek is elégedetten távozott és remélem az idő nálad is majd "csak a szépre emlékezem" alapján megszépíti a tavalyi fájó  emlékeket
>
> Félve írok a listára, mert tudom, hogy sokat hibáztunk tavaly és semmi jogom bírálni a mostani HOB pályakitűzését, de az eredmények láttán a mostani HOB pályái is alul tervezettnek tűnnek a győztes időket nézve. A szenior hölgyeknél lett eltalálva, de az összes F kategóriánál megáll a megállapításom.
>
> Tudom, mi Budapesttől 246 km-re vagyunk és nem illik egy nagy pályakitűzői múlttal rendelkező sporttársat bírálni, de ezt tavaly sok bp-i sporttársunk velünk minden zokszó nélkül megtette, hozzáteszem jogosan.
>
> Várom a részt vettek véleményét, de azokét is akik csak mint én is távolból figyelték az eseményeket. Egyébként a versenyértékelésből, ha lesz, akkor minden kiderül majd év végén...