Rossz illeszkedés: A leggyakoribb hiba. Természetesen az olcsóbb nyomdától nem várhatjuk el a tökéletes illeszkedést (±0,05 mm), de a ±0,2 mm igény nem irreális. Amelyik nyomda ezt nem tudja biztosítani, az ne vállaljon térképnyomtatást.
Hiányzó szín: A legjobb nyomdagép esetén is előfordulhat, hogy két ív összetapad, és így az alsó ívről lemarad egy szín. Nagy mennyiség esetén nem fogadható el.
Rossz szín használata: Főleg akkor fordulhat elő, ha nem adtuk meg a szín PMS számát. Ha ennek ellenére jelentősen eltérő színt nyomtak, megkövetelhetjük az egész térkép újranyomását.
Egyenetlen színek: Fakadhat a festékadagolás vagy a nedvesítés elégtelen ellenőrzéséből; a rossz lemezmásolásból vagy a filmek rossz minőségéből (nem elég sötétek).
Elvékonyodó vagy hiányzó jelek: Fokozatos az átmenet a jó és a hibás terület között. Általában a lemezmásolás hibája (a másolás során nem volt meg a tökéletes illeszkedés a film és a nyomólemez között). A kinyomott térkép a nyomólemez és a megfelelő film összehasonlításával lokalizálható a hiba. Ha csak egyes objektumok hiányoznak átmenet nélkül, akkor a levilágításnál keresendő a hiba, ami már a filmeken felfedezhető lett volna.
Koszos nyomat: A nyomaton különböző színben megjelenő apróbb/nagyobb pöttyök. A lemezmásolás vagy a nyomás közben nem volt elegendő tisztaság. Régi filmek használata esetén is felléphet hasonló hiba a hibás filmek miatt.
Mennyiségi hiány: Csak a nyomás megkezdésekor ellenőrzik a kívánt mennyiséget, és előre becsülik a szükséges beállító ívek számát. Munka közben fellépő problémák esetén már nem tudják növelni a példányszámot, így kb. ±10% eltérés előfordulhat. Mindig ráhagyással számoljuk a megrendelt példányszámot, hiszen a nyomás költsége alapvetően nem ettől függ.
Rossz vágás: Főleg akkor fordul elő, ha nem volt a filmeken vágójel.