Fotótérkép készítése: A légifotó eredeti helyzetét illesztőpontok segítségével visszaállítják (egy lépésben a kívánt méretarányt is), és ebben a helyzetben újra exponálják. Ez az eljárás csak sík területen alkalmazható, mivel csak a kameratengely ferdeségét szűri ki, a terep domborzatából adódó torzulásokat nem.
Ortofotó: Ortofotó készítésénél a domborzati viszonyok figyelembe vételével (3 dimenziós terepmodell, ami készülhet sztereofotókiértékeléssel vagy meglévő topográfiai tréképek digitalizálásával) újraexponálják a légifotókat (a magasság függvényében változik a nagyítás). Ezzel a módszerrel a kameratengely ferdesége és a terep magasság különbségeiből adódó torzulások is megszűnnek. Az ortofotó tehát minden domborzati viszony mellett nagy pontosságú alaptérkép, természetesen csak vízszintes értelemben (a domborzatot nem ábrázolja).
Sztereofotogrammetriai kiértékelés: Ennél az eljárásnál egy speciális sztereofotogrammetriai kiértékelő berendezésben két átfedő légifotóból azonos pontok felhasználásával előállítják a terepmodellt, aminek a szemlélése 3 dimenziós képet ad. Ezen a terepmodellen vezeti a kiértékelő a 3 dimenziós mérőjelet, mely egy rajzgéppel, vagy számítógéppel van összekapcsolva, így rögtön rajzolja is a kiértékelést (alaptérképet). A sztereokiértékelés egyaránt alkalmas a domborzat és a síkrajz kirajzolására is.