Domborzat: a felszín alakját és a magasságkülönbségeket a szintvonalak ábrázolják. Nagy hatással van az útvonalválasztásra, valamint alkalmas a tájékozódásra és az ellenőrzőpontok elhelyezésére.
Sziklaalakzatok: az olyan áthatolhatatlan akadályok, mint egy magas sziklafal ábrázolása alapvető fontosságú az útvonalválasztásnál. A köves/sziklás területek lassítják az áthaladást. A kisebb sziklák és kövek jól használhatók a tájékozódásnál és az ellenőrzőpontok elhelyezésénél.
Vízrajz: az áthatolhatatlan vizek és mocsarak ábrázolása alapvető az útvonalválasztásban. A kisebb vízrajzi tereptárgyak alkalmasak a tájékozódás segítésére és ellenőrzőpontok elhelyezésére.
Növényzet: a nyílt területek osztályozásával ábrázoljuk a láthatóságot. A növényzet sűrűségére utaló kategorizálás pedig a futhatóságot fejezik ki. A nehezen leküzdhető növényzet ábrázolása fontos az útvonalválasztásnál. Az egyértelmű növényzethatárok, tisztások és kisebb bozótfoltok értékesek mind a tájékozódásnál, mind pedig a pontelhelyezésnél.
Mesterséges tereptárgyak: a részletesen osztályozott út- és nyiladék hálózat képezi a térkép vázát. A falak és kerítések egyértelmű támpontot biztosítanak a tájékozódásban. Áthatolhatóságuk fontos információ. Az egyéb mesterséges tereptárgyak is értékesek a tájékozódásban és a pontelhelyezésben.