2 Szlovákiában két nagyobb alföld van. Az egyik a Kisalföld folytatása észak felé, ezt a szlovák földrajz Podunajská néven ismeri. Viszont ha egész Európát ábrázolják akkor a Malá Dunajská nízina nevet kapja, ezzel is érzékeltetve, hogy a Kisalföld folytatása. A másik a Tisza alföldje, amit a szlovák térképeken, mint Potiská nízina vagy Východoslovenskó nízina néven találhatjuk meg. Hasonlóan a Podunajská nízina-hoz, ha egész Európát ábrázolják a Vel’ká Dunajská nízina nevet kapja, mint az Alföld része.
3 A Győri-medence elnevezés mögött két vélemény van. Az egyik szerint (Pécsi-Somogyi-féle akadémiai beosztás) ez a táj a Duna élő hordalékkúpja, tehát kisebb területet foglal magában, mint a Kisalföld. A másik (az általunk is használt Hajdú-Moharos-Hevesi) azt mondja, hogy a Győri-medencébe beletartozik még a Sopron-Vasi-kavicstakaró is, tehát ez a terület nagyobb, mint a Kisalföld.
4 Ez a sok elnevezés más-más nézetet takar. A szigethegység név azt rejti magában, hogy ez a hegység - leginkább a Dunántúli-középhegységre hasonlítva - az Alföldből kiálló sziget, tehát az ezen túli területek is a Pannon-medence részei.
Ezzel szemben állnak főként a román földrajzosok, akik azt hangoztatják, hogy a hegység a Kárpátok része (Nyugati-Kárpátok vagy románul Carpatii Apuseni).E vélemény szerint az Erdélyi-medence a Pannon-medencétől különálló nagytáj.
A kettő közötti kompromisszum az Erdélyi-középhegység (vagy Princz Gyula elnevezése a Biharedő) név, amely egyik érvelés mellett sem foglal állást