A távérzékelési anyagokat többféleképpen lehet csoportosítani. Ennek áttekintése azonban most nem lehet cél, hiszen ezek nem mindegyike kerül katonai használatba.
Az alábbiakban csak a legfontosabb távérzékelési anyagokat emelem ki megemlítve azokat a lehetőségeket és célokat, amiért ezeket célszerű és kell használni.
Alkalmas a megváltozott terepi adatok rögzítésére, az egyes katonai és terepi elemek helyzetének hozzávetőleges meghatározására. Hátránya, hogy mind a perspektív, mind a magassági torzulást tartalmazza (ez utóbbinak csak hegyes terepen van jelentősége).
Nagy területek részletes tanulmányozásának segédeszköze, kiválóan használható a saját és ellenséges objektumok mennyiségi és minőségi mutatóinak megállapításához. A transzformált fotomozaik mentes a torzulásoktól. Az értékelésnél figyelemmel kell lenni az egyes felvételek esetleges előhívási, nagyítási különbözőségeiből fakadó eltérő tónusra.
Az adott terepszakaszra vonatkozó térkép szabatos helyettesítője, mentes minden perspektív torzulástól.
Az előző típus térképekre jellemző grafikus elemekkel (pl. névrajz, fokhálózat) kiegészített illetve minősített (pl. úthálózat, vasutak, települések kiemelése és minősítése) változata.
Az előző két kategória réstranszformációval készített változata, mely a perspektív torzuláson kívül a magasságkülönbségekből eredő torzulást sem tartalmazza. Tagolt térszínű, hegyes-dombos területen használata nélkülözhetetlen.
Az előző változatok háromdimenziós szemlélést és értékelést lehetővé tevő változatai. Rendkívül sokrétűen hasznosíthatók.
Az infravörös hullámtartományra érzékenyített alapanyagra exponált dokumentumok. Felhasználásuk elsősorban rossz látási körülmények között, valamint éjszaka és főleg felderítési célra célszerű. Alkalmasak a hőt kibocsátó objektumok (pl. gépjárművek, harcjárművek, tábori konyhák stb.) azonosítására.
A Föld légkörén kívülről különféle hullámtartományban felvett (exponált vagy scannelt) dokumentumok, melyek nagy előnye, hogy általuk nagy összefüggő területekről nyerhető információ azonos időben. Katonai felhasználásuk egyre inkább terjed. Hadműveleti felhasználásukra jó példa a Sivatagi Pajzs és a Sivatagi Vihar (1990-1991).
A fentebb felsorolt távérzékelési anyagok alkalmasak további tematikus információk feltárására és bemutatására is. Ezek felhasználásának némi gátat szab, hogy elkészítésükhöz többletidő és tematikus információforrás szükséges, miáltal a távérzékelési anyagok egyik legnagyobb előnye -a gyorsaság -szenved némi csorbát, azonban ez csak a nyomtatott tematikus távérzékelési anyagokra igaz. Ezek elkészítése csak akkor célszerű, ha feltétlen szükség van felhasználásukra (pl. rombolt terepszakaszon erődítési munkák tervezéséhez az átmozgatott földtömeg minősítése).