3 SZ – HUSZÁROS HAJRÁ

A Szerdai Szenior Széria (3Sz) mind a 25 fordulója szépen lezajlott. Ez már önmagában is nagy siker, amit tovább növel az a tény, hogy az utolsó öt alkalommal a résztvevők száma jelentősen meghaladta a százat, esetenként 160 – 180 volt. Úgy tűnik, a rendszeres szerdai edzőversenyzés csatát nyert és a sorozatot érdemes folytatni jövőre is.
Köszönet illeti a BTFSz-t a sorozat felkarolásáért és külön azért, mert a 3Sz verseny győzteseinek és helyezettjeinek díjazására húszezer forintot ajánlott fel. Ha van díj, már érdemes eredményt hirdetni, lássuk tehát!

Férfiak:

Helyezés    Helyezett      Kategória    Ind.    Pont      Helyezés      Helyezett              Kategória       Ind.    Pont

Nők:

Helyezés    Helyezett      Kategória    Ind.    Pont        Helyezés      Helyezett              Kategória     Ind.    Pont
 8	Tóth Józsefné (HAV)	N45	9	143,	15	Babai Margit (TTE)	N50	3	  56

A negyedik oszlop (Ind) a rajthozállások számát mutatja, a pontérték a tíz legmagasabb elért pontszám összege. A férfiak között a legszorgalmasabb résztvevők a 25 versenyből 23-szor indultak (Szebeli, Nyögi, Schell Toncsi). A nőknek 22 alkalmuk volt (háromszor nem volt szenior női kategória a szerdai versenyen), ebből 16-szor indult Karsai Klári és Schell Erzsi, 15-ször Benga Andrásné. Az eredmények önmagukért beszélnek, Szebeli fölényét mégsem hagyhatjuk megemlítetlenül. Ehhez érdemes még hozzátenni, hogy a 23 versenyből 19-et megnyert és kétszer második volt, ami, pestiesen szólva, azért nem semmi. Balla Stanyónak sem kell szégyenkeznie, hiszen 13-ból tizenkétszer győzött, viszont az általa vert mezőny nem mindig volt elég erős. Gombkötő tízszer verte le az – általában jó összetételű – F55-ös mezőnyt. A három sorozatnyerő pontjai is mutatják a klasszis különbséget a mezőny többi tagjához képest. Ismét említést érdemel, hogy Nyögi minden eredményét fiatalabbak között érte el, míg Vankó hiába nyert tízszer és lett még kétszer második, a gyenge 40-es mezőny elverése nem fizetett elég jól. Kiemelendő a felső-középkorú korosztályból Buncsik és Dudás huszáros hajrája és Balogh, valamint Garai rendszeres részvétele (18 – 18 rajt).
A nőknél az állandó résztvevők közé csak Horváth Magdi tudott beékelődni. Csak remélhetjük, hogy a következő idényben már több szenior hölgy indul rendszeresen, ami bizonyára jótékonyan hat majd a versengésre is.
(Mielőtt egyes sporttársak valódi koráról vitát nyitnánk, emlékeztetni szeretnék arra, hogy egy korábbi beszámolóban leírtam, a legmagasabb korosztályokat, az egyenkénti alacsony létszámuk miatt összevontam, tehát F65-ben szerepel minden 65 évesnél idősebb férfi, N50-ben minden 50 feletti hölgy.)
Sok minden kiolvasható még a számokból, itt most csak négyet emelek ki: a szerdai versenyeken 103 szenior férfi összesen 890-szer és 33 szenior nő együttesen 160-szor állt rajthoz. Az itt helyszűke miatt nem közölt részletekről személyesen szívesen adok felvilágosítást.
Hogy az így kialakult rangsor mennyire pontos, természetesen vitatható, az viszont mindenképpen tény, hogy a lista szerinti élmezőny valóban a budapesti szenior mezőny legjavát képviseli. (Még akkor is, ha néhány kiváló budapesti szenior nem jár szerdánként, és így nem lehet a listán. Legközelebb tessék eljönni!)
A győzteseknek és helyezetteknek gratulálunk, díjaikat ünnepélyes keretek között fogjuk átadni és a BTFSz tisztségviselőivel együtt reméljük, hogy a jövő évi sorozat még nagyobb részvételt vonz.