Az Ifi EB utáni edzôtábor és a Wavel Kupa

Edzôtábor
Bad Schmiedbergbôl az Ifi EB-t követôen a németországi Harz-hegységbe utaztunk. Leszűkült csapatunkkal, 20 fôvel indultunk el, mert a többiek a junior VB miatt hazautaztak. Június 27-én, vasárnap este érkeztünk meg szállásunkra, egy tornaterembe. Köszönjük Harkányi Ádinak közreműködését a tábor megszervezésében és az ingyenes szállás biztosításában. A tornaterem melletti klubszobában aludtunk. A szomszédos helyiségben Tassi ügyeskedett. Természetesen nem egyedül, az elsô napi vacsorát Csiszár Adrienn fôzte és tálalta. A finomnak mondható vacsora után megtiszteltetésképpen Sinkó Jani mosogathatott.
Második nap délelôtt városnézésen vettünk részt, délután Páhy Tibi 4 és 5 km-es pályáján futottunk. Az edzést egy hideg fürdô követte az ottani tó vizében.
Harmadik nap délelôtt 2 rövid pályát teljesítettünk. Célja a váltóversenyek gyakorlása volt, tömegrajtos indítással. A lányoknál Csiszár és Csányi Adrienn, a fiúknál mind a két pályát Fodor József nyerte. Délután öt 3 fôs váltó versenyzett. Mindenkinek két 1,5 km-es pályát kellett lefutni. Este grillpartira voltunk hivatalosak, amire német tájfutó ismerôseink hívtak meg bennünket
Másnap délelôtt pihenô volt, délután egybevont csapatokat alkotva a németekkel, általuk tervezett pályákon váltót futottunk. A következô nap összepakoltunk, és indultunk Lengyelországba, a Wavel Kupára.

Wavel Kupa
Július elsején indultunk Lengyelországba. A 750 km-es út nagyon elhúzódott, így a terepbemutatót lekéstük. Egy kempingben sátraztunk, ahol délutánonként jókat fürödtünk és szamócáztunk.
Csapatutánpótlás is érkezett Salgótarjánból és Budapestrôl Laták Rudi vezetésével. Az elsô napot magas sziklatornyok, barlangok és technikailag nehéz terep jellemezte. Ennek ellenére többen is sikeresen megálltak a helyüket. Délután Krakkót látogattuk meg. Másnap jóval könnyebb és futósabb pályák voltak, délután pedig a kempingtôl 4 km-re lévô várban rendezett váltóversenyen vettünk részt. A közel 100 csapatból a 9. és 10. helyet szereztük meg.
A harmadik napi cél ugyanott volt, csak a pályák a terep másik oldalán vezettek. A terep technikás, az erdô elég bozótos volt.
A magyar versenyzôk kiemelkedôen szerepeltek, úgy gondoljuk, szépen megálltuk helyünket, bár egyes kategóriákban nem volt túl erôs a mezôny. A verseny jól szervezett volt, tetszett a 2. napi váltó, a terep, és az egész verseny lebonyolítása.