38. Kolozsvár Kupa
1998. augusztus 28-30.

”A világ egyik legjobb terepe és térképe melyen az idén futottam„ így vélekedett Jörgen Märtensson 1982 októberében a mostani verseny első két napi hajdani versenyterepéről és az azt ábrázoló FAGET 8 (BÜKK 8) nevű térképről.
A versenyterep a kolozsvári Bükk 850 méteres PEANA (ÁRPÁD) csúcsa alatt 450-650 méteren fekszik, a belvárostól 12 km-re.
Fedettsége fele-fele arányban tiszta szálerdő, valamint szedres, galagonyás, hecsedlis bokorfoltokkal és feketebivalyokkal tarkított nyílt terep. Domborzatilag részletgazdag: mély völgyek-horhosok, lapos hátak, meredek oldalak, kúpok, hajlatok sokasága jellemzi.
Idén helyesbített, elődjénél valamivel kisebb SALICEA 1 (SZELICSE 1) névre keresztelt számítógépes rajzolatú térkép helyessége ellenére nem igazán tükrözi az elmúlt 16 év papíripari és nyomdatechnikai fejlődését.
A háromnapos verseny (normál táv, váltó és sprintverseny) 170 fő indulójának egytizedét a magyar színeket képviselők tették ki.
Az első napi „Aranytájoló Kupa” pályái keményre sikeredtek. Az F21-esek 12 300/490 méterét Simon András kolozsvári győztes futó 78 perc alatt tette meg. A váltóverseny 3 fős csapatai ködben, hidegben, csúsztatott kezdéssel indultak. A pályák zömmel a nyílt részeken vezettek, jól futható tervezéssel. Nehézséget „csak” a bozótfoltok beazonosítása jelentett. F21-es, N21-es és F35 feletti kategóriákban verbuválódott magyar váltó. A szeniorok (Hegedüs Ábel, Lenkey Gy., Bogdanovits A.) váltója ezüstérmes lett.
A harmadiknapi sprintverseny (PRO ORIENTARE kupa) színhelye a város központjáig benyúló BÁCSI TOROK (CHEILE BACIULUIZ) nevü tizezres léptékűre kinagyított tenyérnyi méretű térképen került megrendezésre. Technikás terep, futható jó pályák és a már mosolygó napsütés tette kellemessé a versenyt. A legeredményesebb a Lenkey család volt (F10-ben Zsolt mindkét nap győzőtt, F16-ban Ákos, F40-ben Győző, N40-ben Erzsébet dobogós volt). Dobogós lett még Hegedüs Ábel F40-ben és jómagam F50-ben.
A fiatal korosztály szervezésében és bonyolításában megrendezett 38. Kolozsvár Kupa összességében jó volt, sok sikert a sorozat folytatásához.