Futás, pókjárás, rákjárás...

A legifjabbak seregszemléjén adták át
a Budapest Tájfutója Díjat

Gyerekzsivajtól volt hangos a városmajori Szabadidô központ január 17-én, hiszen 14 budapesti utánpótlás csoport közel 200 fiatalja vett részt az idei tornatermi sorversenyen. Futás, pókjárás, rákjárás, féllábon ugrálás, átbújni a karikán... hallhattuk Keszthelyi Ildikótól a vezényszavakat, a sorban egymás után következô gyakorlatok kezdetén. Aztán nagy üdvrivalgás közepette elindult a verseny, és 2-3 percen belül a legjobbak már teljesítették is a feladatot. A teljesítés idejét idômérôk mérték, ez alapján állapították meg az egyes feladatok teljesítésének sorrendjét, majd az összesítés után kialakult a végeredmény: a Babits DSE nyert a tavalyi gyôztes MOM elôtt. Íme a végeredmény:

Törekvés 2.   6 pont

A sorverseny befejezése után a MOL Rt. részérôl Kovács Gyuláné dr. környezetvédelmi szakértô és Dr. Fekete Jenô, a BTFSZ elnöke adta át a MOL Rt. által szponzorált Budapest Tájfutója Díjakat a következô versenyzôknek: felnôtt férfi kategóriában Friedrich Gábor (MOM), edzôi Kopanyecz Attila és Lux Iván; felnôtt nôi kategóriában Gárdonyi Réka (OSC), edzôje Hegedűs Zoltán; ifjúsági fiú kategóriában Sprok Bence (OSC), edzôje Hegedűs Zoltán; ifjúsági leány kategóriában Bíró Alma (MOM), edzôje Kopanyecz Attila és Szopori Éva.

Friedrich Gábor válogatott kerettag, évek óta hazai és nemzetközi szinten is kiemelkedô eredményeket ért el. Elsôéves juniorként utazott a VB-re, ahol biztató eredménnyel futott. 1997-ben junior kategóriában hosszútávú magyar bajnok lett, tagja volt az elsô helyezett MOM férfi csapatának is. A Magyar Köztársaság "Jó tanuló - jó sportoló" kitüntetés birtokosa.

Gárdonyi Réka válogatott kerettag, 1997-ben részt vett a norvégiai felnôtt világbajnokságon. Több hazai és nemzetközi versenyen állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Kiemelkedônek számít a hosszútávú bajnokságon és a csapatbajnokságon elért elsô helye, valamint a Wawel kupán kivívott gyôzelem.

Sprok Bence válogatott kerettag, korosztályának nemzetközi szinten is egyik legsikeresebb versenyzôje. A nem hivatalos ifi EB-n (Youth Match) az elsô helyet szerezte meg erôs mezônyben orosz, cseh, svájci, francia ellenfeleket legyôzve. Saját korcsoportjában többszörös magyar bajnok egyéni és csapatbajnokságon egyaránt.

Bíró Alma utánpótlás válogatott kerettag, 1997-ben saját serdülô korosztályában keveset versenyzett. A magyarországi junior VB-re való készülés érdekében többször indult junior korosztályban. A hosszútávú bajnokságon juniorok között lett negyedik. A junior VB-n legjobb magyarként 22. lett, és tagja volt a Youth Matchen 5. helyezett váltónak.