1. Mióta rendezik meg a Parktájfútó Világverseny sorozatot ?

1) 1989
X) 1993
2) 1996

2. Oláh Kati kétszer is a világbajnoki dobogó legfelsô fokára állhatott a tájfutás klasszikus számában. Mely években ?

1) 1991 és 1993
X) 1991 és 1995
2) 1993 és 1995

3. Az elsô hôlégballon repülésre 1783-ban Franciaországban került sor, amikor elôször emelkedtek emberek a levegôbe az általuk alkotott repülô szerkezettel. Kik voltak a levegô "úttörôi" ?

1) Lumiere testvérek
X) Dumas testvérek
2) Mongolfiere testvérek

4. Melyik ország versenyzôi szerezték a legtöbb aranyérmet az idei tájfutó Vb-n ?

1) Norvégia
X) Svédország
2) Finnország

5. Melyik a Föld legmagasabb hegycsúcsa ?

1) Kangchendzônga
X) Csomolungma
2) Annapurna

6. Jól szerepeltek fiataljaink az idén Franciaországban megrendezett nem hivatalos Ifjúsági Tájfutó EB-n, ahol egyik versenyzônk aranyérmet szerzett. Ki hajtotta végre ezt a bravúrt ?

1) Zsebeházy Eszter
X) Cserpák Zsolt
2) Sprok Bence

7. Melyik tájfutó egyesület végzett 1996-ban a szakosztályi rangsor élén ?

1) SZVSE
X) PVSK
2) Fabulon SC

8. Hol rendeztek elôször Európán kívül tájfutó VB-t ?

1) USÁ-ban
X) Ausztráliában
2) Izraelben

9. Testvér sportágunkban, a rádiós tájfutásban, nyert-e már magyar versenyzô világbajnoki érmet ?

1) Igen, többször is
X) Nem, eddigi legjobb helyezésünk egy ötödik hely
2) Ebben a sportágban nem is rendeznek VB-t

10. Mi az autodafé ?

1) Modern teherautók automata fékrendszere, amely manapság egyre inkább felváltja a légfék rendszert
X) Négy személyes automata kávéfôzôgép, amelylyel capuccinót is lehet fôzni
2) Inkvizíciós ítélet alapján eretnekek nyilvános, máglyán történô elégetése

A névvel és címmel ellátott megfejtéseket a BTFSZ címére küldjétek 1997. október 6-ig beérkezôleg. A két forduló megfejtése együtt is beküldhetô a fenti idôpontig, vagy bedobhatók az OCSB céljában elhelyezett gyűjtôládába.