Láss, szurkolj, fuss, nyerj!

Kedves Sporttársak !

Az év egyik legrangosabb nemzetközi tájfutó eseménye lesz a "Parktájfutó Világverseny" budapesti futama október 8-án a Városligetben. Remélhetóleg már azt is tudjátok, hogy érdemes lesz kilátogatni a versenyre mert amellett, hogy

még NYERHETSZ is !

Ehhez nem kell mást tenned mint helyesen tippelned a mostani és a TÁJOLÓ következó számában megjelenó TÁJTOTÓ kérdéseire!
A helyesen tippelók közül a világverseny díjkiosztója keretében sorsoljuk ki a nyerteseket, akik a világbajnokoktól vehetik át a szponzorok által felajánlott nyereményeket.
A tippelést megkönnyíti ha belelapoztok a nemrég megjelent Erdók, hegyek sportjai című könyvbe (Szerkesztó: Dosek Ágoston) és átlapozzátok a TÁJOLÓ idei és korábbi számait.
A névvel, címmel ellátott megfejtéseket bedobhatjátok a TIPO Kupa és a SEMMELWEIS EV. céljában elhelyezett gyűjtóládába, vagy szeptember 15-ig küldjétek be a BTFSZ-be.(1053 Budapest, Kœria u. 3. II./2.)
Mindenkinek jó tippelést és találkozzunk október 8-án a Városligetben !

1. Hol rendezték az elsó hivatalos tájfutó versenyt ?

1)  Norvégiában
  X)  Svédországban
  2)  Finnországban

2. Magyarországon mikor rendeztek elóször tájfutó versenyt ?

1)	1925
	X)	1927
	2)	1933

3. Az elsó hazai tájfutó versenyt Belloni Gyula 54,25 perces idóvel nyerte.
Hányadik lett volna ezzel az idóvel a 70 évvel késóbbi  Jubileumi versenyen, melyet az elsó tájfutó verseny emlékére rendeztek
ugyanazon a helyen és távon?

1)  elsó
	X)	40.
	2)	150.

4. 1961-ben alakult meg a Nemzetközi Tájékozódási Futó Szövetség (IOF). A tíz alapító között volt-e Magyarország ?

1)	Igen
  X)  Nem, csak késóbb csatlakoztunk
  2)  Még most sem vagyunk tagok

5. Az elsó tájfutó Világbajnokságot 1966-ban Fiskarsban rendezték.
Melyik országban van ez a város ?

1)  Svédország
  X)  Finnország
  2)  Norvégia

6. Mikor alakult meg az önálló Magyar Tájékozódási Futó Szövetség ?

1)	1968
	X)	1970
	2)	1975

7. Az első nagy magyar siker az 1972-es VB-hez kapcsolódik, amikor Monspart Sarolta elsó nem skandináv versenyzóként világbajnok lett.
Melyik város adott otthont a számunkra "aranyos" VB-nek ?

1)	Friedrichroda
	X)	Stare Splavy
	2)	Le Brassus

8. Jœliusban a Baranya Megyei TFSZ kitűnó rendezésében került lebonyolításra a 23. Hungária Kupa.
Mikor és hol rendezte az MTFSZ az elsó ötnapos Hungáriát ?