Évfordulók, események ürügyén...(II)

Az alapítvány tovább folytatta tevékenységét 1996-ban is. A viszonylag későn megjelent pályázati kiírás, nagyrészt elkerülte a hazai diáksportkörökben működő tájékozódási futó szakosztályok figyelmét.
Az 1995. évi első két helyezett (Tatabánya, Széchenyi I. DSK és Hatvan, Bajza J. DSK) mintegy átengedve a "terepet", sajnos 1996-ban nem indult a pályázaton. Az év egyik legnagyobb induló létszámmal megrendezett rangsoroló versenyén - Honfoglalás Kupa - nyújtott 50 %-os nevezési díj kedvezmény nem hatotta meg a DSK-vezetőket, pedig nagy a pénztelenség sportágunk berkein belül is.
Az Alapítvány Kuratóriumának döntése alapján:
1. helyen végzett a "Schulek Frigyes" Építőipari Műszaki Szakközépiskola DSK Budapestről (tanárvezető: Szeredai László). Rendszeres résztvevői a budapesti bajnoki és kupaversenyeknek, még edzőversenyek szervezésére is telt erejükből. Az iskola testnevelőjének hathatós támogatása és az országosan is példamutató tevékenységük ti. a volt diákok és a szülők bevonása a szakosztály életébe, hozta meg számukra az országos sikert. Fejlődésüket példázza, az 1995-ös évben már a harmadik helyen végeztek, ebben a nemes vetélkedésben. De mindezen nagyszerű tevékenységhez kellett a csupaszív Szeredai Tanár úr, aki maga is aktív versenyzéssel mutat példát tanítványainak. Hasznos ötleteit, tanácsait köszönettel fogadja a Kuratórium és nagyrészét megvalósíthatónak tartja. (4 tanuló és a tanárvezető bozótruhát nyert.)

2. helyen végzett a Dél-Alföld kies szögletében fekvő piciny település, Pusztamérges DSK-ja (tanárvezető: Szerencsiné Csamangó Jusztina). Az ország "legvirágosabb" településén virágzik a falusi turizmus (rendszeresek a dán és német vendégek) és ami számunkra ennél is fontosabb - virágzóan fejlődik sportágunk, a tájékozódási futás. Minden megyei szervezésű versenyen résztvettek, sőt még egy tájegységi szintű kupaversenyt is rendeztek (az olasz szponzor neve után) a FOBU Kupát. Megyei Váltóbajnokságot nyertek a 12 éves fiúk, többen továbbjutottak a Diákolimpia országos döntőjére. Az első "fecske" is kirepült a "mérgesi"-családból. Szűcs Gábor, eddigi legtehetségesebb diákjuk az országosan ismert, kimagasló eredményeket felmutató Szegedi VSE-ben folytatja versenyzését. A pusztamérgesi szülők önzetlen segítségét (fuvarok) feltétlen meg kell említeni. Lám a tanárvezető Szerencsiné Csamangó Jusztina itt is aktív versenyző, akinek a legszebb díjat saját lányának megyei bajnoksága jelenthette a 12 évesek között. Lelkesedésük országosan példamutató, feltétlen több segítséget érdemelnének a helyi önkormányzattól. (10 darab laptájolót nyertek.)

3. helyen a Szőregi Kossuth Lajos általános iskola DSK szakosztálya végzett (jelenlegi tanárvezető: Csábi Ferencné). Az új iskola alapítója, Varga Andrásné igazgatónő nagy barátja volt sportágunknak. A nyár folyamán nyugdíjazták, de utódja szerencsénkre hitet tett a tájékozódási futás működtetése mellett. A rendszeres tanévi versenyeken még Kecskeméti László tanár úr irányította a lelkes csapatot, de a tanév végén megvált az iskolától. Az iskola nyári táborában is szerét ejtették a sportág gyakorlásának. A szülők itt a peremvárosi településen is nagy aktivitással támogatják gyermekeik sportolását. Bízunk abban, hogy az utánpótlás nevelés tovább folyik az iskola egyik legeredményesebb egységében. (5 darab laptájolót nyertek.)

Elmozdulás várható a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség Elnökségének - alapítvány ellenes - álláspontjában is. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy a legutóbbi közgyűlésen előterjesztett Alapszabályzat 18.§ /6/ pontja szerint az MTFSz alapítványokat hozhat létre. Csak remélni lehet, hogy a már működő alapítványok anyagi támogatása is belefér ebbe az idézett alapszabályi pontba.

Bódy László, a Kuratórium vezetője

Az alapítvány 1997. évi pályázati kiírása:

Postacím: 6701, Szeged, Pf. 99.
" Az iskolai tájékozódási futásért" országos alapítvány Kuratóriuma (Bódy László, dr.Kárpáti Sándor, dr.Tóth Imre) harmadízben írja ki pályázatát.
A pályázat benyújtásának határideje: 1997. április 25., a Kuratórium fenti címén, két példányban (az egyiken visszaigazolják).
Pályázhat valamennyi Diák Sportkör (DSK) tájékozódási futó szakosztálya az alábbi feltételekkel:

A maximum 2 oldal pályázat tartalmazza a pályázó szervezet nevét, bélyegző lenyomatát, az 1997. évre vonatkozó programot, a programban résztvevő ifjúsági-bronzjelvényes valamint a rajtengedélyes (igazolt) versenyzők számát. Pozitívan értékelhető szempont, ha a pályázó tavasszal és ősszel is rendez egy-egy házibajnokságot, amelyre bevonja az iskola tanulóit is. (Ez utóbbi versenyek helyszínét és pontos időpontját kérjük egyidejüleg megadni.)
A Kuratórium az önkéntes program teljesítését a helyszínen is ellenőrzi.
Az értékelés és a pályázaton való eredményes szereplés feltétele: maximum 2 oldal beszámoló a program teljesítéséről (beküldési határidő: december 1.).
Díjazás:
Az I. helyezett szervezetből 4 diák és a tanárvezető egy-egy bozótruhát és laptájolót kap, a II. helyezett szervezet 10 darab laptájolót, míg a III. helyezett szervezet 5 darab laptájolót nyer.
Az eredményhírdetés, díjkiosztás az 1998. évi országos közgyűlés keretében történik.
Emlékeztetőül, az utóbbi két évben két budapesti, tatabányai, hatvani, pusztamérgesi és szőregi általános és középiskolai DSK volt a nyertesek között.

Köszönettel vesszük az Alapítvány bármely összegű támogatását!