Jelen és jövő
200 fiatal ünnepelte a Budapest tájfutója díj győzteseit

Ha sok tájfutót akarunk együtt látni, akkor ki kell menni valamelyik nagyobb rangsoroló versenyre. Télen azonban nincsenek ilyen versenyek. Január 18-án Angyalföldön (nem éppen tájfutó terep) mégis sokan gyűltek össze, ezúttal a Csata utcai iskola tornatermében. Kettős rendezvény színhelye volt ez a hatalmas tornacsarnok: a budapesti utánpótlás csoportok itt tartották januári közös rendezvényüket, a tornatermi sorversenyt, és itt került átadásra az első ízben kiírt Budapest Tájfutója díj a pályázaton sikeresen szerepelt versenyzőknek.
A sorversenyen 12 utánpótláscsapat 16-16 tagú csapata vett részt. A csaknem 200 fős mezőny fegyelmezetten és hatalmas lelkesedéssel végezte az egyes gyakorlatokat. Keszthelyi Ildikó és Ferencz Éva vezényletével gyorsan peregtek a játékos és sok esetben nem is olyan könnyű feladatok. A lelátón sok-sok szülő és a csapatokból kimaradt fiatal biztatta csapatát. A győztes csapatnak járó tortát végül a MOM csapata nyerte meg a Babits DSE és a Fabulon-EPI vegyes csapata előtt.
A sorverseny után került sor a Budapest Tájfutója díj átadására. A BTFSz a MOL Rt. támogatásával 1996-ban első alkalommal írta ki a Budapest Tájfutója pályázatot. A díjat felnőtt férfi és nő, valamint ifjúsági fiú és leány kategóriában alapították. A díjra budapesti illetékességű versenyzők pályázhattak. A beérkezett pályázatokat egy 7 tagú kuratórium bírálta el, amelynek alapján 1996-ban Budapest Tájfutója díj nyertesei: Domonyik Gábor junior világbajnok, a főiskolás VB 3. helyezettje, Gárdonyi Réka a főiskolás VB bronzérmes váltójának tagja és több más nemzetközi versenyen ért el figyelemre méltó helyezéseket, Sprok Bence és Zsebeházy Eszter többszörös magyar bajnokok és fiatal koruk ellenére kiváló nemzetközi eredményekkel büszkélkedhetnek. Gratulálunk a győzteseknek!

Vissza a Tájoló 1997/1 tartalomjegyzékhez!