Honfoglalás Kupa


Nagy érdeklődés mellett rendezte meg a Csongrád megyei TFSz a honfoglalás 1100. évfordulójának emlékére a Honfoglalás-Kupa országos rangsoroló versenyt. A kiírásban már a védnökök felsorolása - fővédnök Göncz Árpád, a Magyar Köztársaság Elnöke, védnökök Keleti György, Kuncze Gábor, Gallov Rezső, Holló József, stb. - is sejtetni engedte, hogy az ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark kérnyékén rendezendő versenyen a történelmi eseményhez méltó feltételeket biztosítanak a rendezők.
Így is volt ez mindenben, s ha az első napi rajt a sok helyszíni nevezés miatt nem csúszik egy órát, akkor csak a zsúfolt programra panaszkodhattunk volna. Most azonban, ahelyett, hogy részleteiben méltatnánk a versenyt, kénytelenek vagyunk átengedni e kevéske helyet bizonyos sérelmek tisztázására, mert nem akarunk többet ezzel a kérdéssel foglalkozni.

(Schell A.)


Neveztünk a Honfoglalás Kupára

Ritkán ragadok tollat amiatt, mert valami felbosszant, de most úgy érzem ezt kell tennem. Július 10-én feladtam egy nevezést Szegedre, 10 főt neveztem, majd egy hét múlva odaadtam Gera Tibornak még egy nevezési lapot, újabb közel 15 fővel (ez késői nevezés volt). Mire hazaértem Veszprémből, várt egy üzenet két kérdéssel (kérünk-e szállítást?, megnézzük-e a Feszty-körképet?) és egy telefonszámmal.
E hét (július 22-28) minden napján telefonáltam délután négy óra után, de egyszer sem tudtam megválaszolni a kérdéseket, sőt még üzenetet sem tudtam hagyni, mivel soha nem vették fel a kagylót. Ezután július 29-én délelőtt próbálkoztam és végre a harmadik hívásomra Tóth Imre úrnak oda tudtak kapcsolni a Csongrád megyei Sporthivatalba. ő közölte velem, hogy a későn feladott nevezést nem fogadták el, mondván hiányosan volt kitöltve (nem volt megjelölve szállítás kérése) és különben is későn küldtük el, valamint, hogy én csak egy hét múltán jelentkeztem az ő hiányosan küldött üzenetére. E beszélgetés után felhívtam Gera Tibort, hogy segítsen nekünk. Másnap az újabb telefonálásunkkor Tibor azt közölte velem, hogy előző nap Tóth Imre úr nekem azt mondta, hogy elfogadta a nevezéseinket, csak késői 350 Ft/nap nevezési díjat számolnak fel. E hír hallatán megnyugodtam. Ez a nyugalmam egészen augusztus 2-ig tartott, mikor is kaptam egy levelet a Csongrád megyei Tájfutó Szövetségtől, melyben az áll, hogy csak az elsőnek feladott 10 fő nevezést fogadták el, mondván miért csak egy héttel később tudtam telefonálni, mikor üzenetet is hagyhattam volna, ha lett volna kinek. Azért elvihetek néhány versenyzőt a nem elfogadottan nevezettek 500 Ft/fő/nap nevezési díjért.
Felütöttem a Tájoló című újságot. Ebben az áll, hogy július 11-31-ig történő nevezéskor a nevezési díj 350 Ft/fő/nap, nem az, hogy nem fogadnak el késői nevezést. A szállítást rosszul adták meg a rendezők a nevezési lapon. Nem Kistelekről írták a szállítást, ahol megáll a vonat, hanem valami kis eldugott faluból, így egy hónappal a verseny előtt nem tudtuk közölni ezen igényünket. Tóth Imre úr pedig elfelejtette közölni, hogy ne munkaidő után keressem, de ezért is természetesen én vagyok a hibás.
Nem akarok senkit okoskodásokkal fárasztani, ezért próbáltam tárgyilagos lenni. Csupán néhány kérdés fogalmazódott meg bennem az idei versenyidőszakban:

Tisztelt versenyrendezők!

Kiknek rendezik a versenyeket, maguknak vagy a versenyzőknek?
Miért rendeznek versenyeket, ha mondjuk térképet berajzolni már nem szeretnek az esetleg későn nevezőknek?
Ha már úgy döntöttek, hogy rendeznek, miért nem tartják magukat a kiíráshoz?
Ezekkel nem azt szeretném bizonyítani, hogy erény későn nevezni, de ezen trehányoknak van a plussz 100 Ft nevezési díj, amit teljesen jogosnak tartok és maximálisan támogatom. Nevezések ilyen elbírálását viszont bocsánat, de nehezen viselem. Ezért az elfogadott 10 versenyző nevezését közös megállapodás alapján visszamondtuk.
Köszönöm, hogy ilyen kellemes élményeket okoztak.

Tisztelettel: Vonyó Péter

1996. augusztus 3.


ORDO EST ANIMA RERUM...

Írták a régi jó latinok, vagyis - rend a lelke mindennek!
Neveztek, de nem indultak el a Honfoglalás Kupán az ország nagymultú szakosztályának, a Pécsi VSK-nak versenyzői (10 fő).

Néhány sor az érvényes versenyszabályzatból:

3.1.3. Indulási feltételek: ... időben elküldött, hiánytalanul kitöltött ... nevezési lap
8. Nevezés, csak írásban történhet, a kiírásban megadott határidőig.
8.1. A szükséges adatokat a kiírás határozza meg.
8.2. A későn érkezett nevezések elfogadásáról a versenybíróság elnöke dönt.
Néhány megjegyzés: a kiírást a Csokonai kupán (június 23-án), majd a Jurisics Kupán (június 29-én) osztottuk ki, illetve június 28-án postáztuk az érdekelteknek.
A versenykiírásból egyértelműen kitünt, hogy Gera Tibor nem volt tagja a versenybíróságnak (külföldi elfoglaltsága miatt!), míg a Tájolóban kivonatos információ jelent meg - és ezek az adatok a korai lapzártára tekintettel - tájékoztatóak voltak.
A pécsiek a hiányos adatokat (RE. szám, s nem a szállítás!) a sorsolásig eltelt 13 nap alatt nem pótolták, kérésünk ellenére.
A szállításra vonatkozó megjegyzés, merő kitaláció, hiszen a nevezési lapon ez olvasható: ... szállítást kérünk ...... fő részére (két napra 100 Ft/fő) Kistelek - Versenyközpont és vissza!
Csak remélem, hogy az edzősporttárs által említett "...valami eldugott kis faluból..." megjegyzés, nem a millecentenárium hazai központját Ópusztaszert akarta jelenteni?
A későn érkezett nevezések "elutasításáról" - a versenybíróság elnöke "Dr. Tóth Imre úr" döntött, aki 1958 februárja óta szolgálja ezt a sportágat ill. jogelődjét, és ezt a munkát fizetés nélkül végzi 38 év óta!
Ami a versenyről történt távolmaradást illeti - példátlan sportágunk történetében! A Pécsi VSK elnökéhez címzett külön levelünkben kérjük az egyesületen belüli fegyelmi vizsgálat lefolytatását.
Végül: lebonyolítottuk a HONFOGLALÁS KUPÁ-t, amelyen 83 szervezet 800 versenyzője indult 30 kategóriában (minősítő), ezen kívül nyílt és gyermek kategóriák stb.
A kiemelt kategóriákban a belügyminiszter úr egyenként 15.000.- Ft-os első díjait nyerték, de a további magasabb kategóriák győztesei is személyenként 4.500.- Ft értékű ezüstözött érmeket, míg a többiek, ötvösművész által tervezett egyedi érmeket vehettek át. Közel 600 résztvevő tekinthette meg 50 %-os kedvezménnyel a méltán híres Feszty-körképet, a késő esti órákig. Elfogyott 300 kg őszibarack, 15 ezer liter melegvíz, 4.000.- Ft értékű csokoládé a gyermekeknek, de elfogyott a türelmünk is a helyszínen nevezett 12 (!) szakosztály megengedhetetlen eljárásától. Bizony nem véletlenül csúszott a rajt 60 percet, ezen a "magunknak rendezett" versenyen.
Hiányzott a tájékozódási futók nagy családjából 10 Pécsi VSK versenyző, kár, hogy úgy döntött - ahogy - egy pécsi edző. ő tudja miért!

Dr. Tóth Imre
Szeged, 1996. augusztus 23.



Vissza a Tájoló 1996/7 tartalomjegyzékhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!