Hányadik egyéni bajnoki győzelem?

A Nemzeti Sport június 12-i számában a június 8-i Országos Rövidtávú Egyéni Bajnokságról írt tudósításában az áll, hogy Oláh Katalin 20-ik egyéni bajnokságát nyerte.
A kisördög mindig arra késztet, ha kerek számot emleget valaki, hogy ennek utána kellene járni, azaz jelen esetben tényleg a 20-ik egyéni országos bajnokságát nyerte-e Oláh Kati?

Azt hiszem többen tudják, hogy Harcsa Gábornak a 80-as években a Szélrózsa évkönyvekben a korábbi bajnokságok érmeseinek, helyezettjeinek megörökítésére szolgáló munkáját próbálom folytatni. Célom, hogy a szenior tájfutók részére rendezett Országos Veterán Tájfutó Bajnokságok indulóiról tudni lehessen, ki hány OB-n indult (netán nyert, vagy helyezett volt). Ehhez a "legfiatalabb" egyéni OB-k (Rt., Ht.) listája szinte teljes, az OÉEB ill. ONEB (1967 előtt OEB) eredmények csak részlegesen (néhány esetben csak az 1-3. helyezettek neve) ismertek, mivel néhány eredménylista az MTFSz archivumban sem található. Ezúton is kérem azokat, akik az "őskor"-ból, 1970 előttről OB-eredménylistával rendelkeznek, értesítsenek. ( Hogy a helyzet nem reménytelen, arra példa, hogy legutóbb a keresett 1961-ik évi OEB eredménylistát két helyről is megkaptam. Köszönet érte Vida Istvánnak és Schell Antalnak.) Nos a fentiekben vázolt eddigi gyüjtő munkám alapján állítom, hogy a kétszeres világbajnok Oláh Katalin június 8-án a 23-ik egyéni magyar bajnoki aranyérmét vehette át, melyhez természetesen a TÁJOLó szerkesztősége nevében gratulálunk!

Íme a teljes lista az eddigi aranyérmekről.

Csak mellékesen: további 4 ezüst és 1 bronz is szerepel a gyüjteményben: