Alpok-Adria Kupa Zalában

Két egyéni rangsoroló verseny naponta 580 befutóval 9 országból, a harmadik nap 118 váltó, táj-triatlon verseny 42 indulóval.
Egy, a tájfutók számára igazán jól sikerült hétvégéhez ritkán jön össze minden: jó idő, kellemes környezet, jól szervezett infrastruktúra, korrekt pályák, eredményes versenyzés.
Nos, mi, Baranyából ezúttal (is) kitűnően éreztük magunkat az Alpok-Adria régiók (osztrák, olasz, horvát, szlovén, svájci és magyar) válogatottjai számára is rendezett versenyen, a kistolmácsi tó mellett. De menjünk sorjában.
A táborhely és a cél kiválasztása már az érkezéskor megadta az alaphangulatot: tágas, látványos, BÜFÉ és fürdősátorral. A hőség ellen pedig ott volt a tó.
A megnyitó és az esti tésztaparti jól sikerült - gondoltam a 2. tányér tészta fogyasztása közben. Vagy mégsem? - ezt már éjjel 1 óra körül gondoltam a 3 tányér makaróni emésztése közben.
A versenypályák inkább a versenyzők fizikai felkészültségét tették próbára, a terep egyszerűsége miatt nem nagyon lehetett hibázni. A hosszabb befutó látványos volt ugyan, de ha már kettő volt, a gyerekpályákban csak a rövidebbet lett volna célszerű alkalmazni. Az értékelésnél menetrendszerűen jelentkezett a lassító faktor, csak másnapra lett teljes a lista.
Érdekes színfoltja volt az eseménynek a Táj-triatlon verseny, melynek ösztönzően emberpróbáló voltára - a kiváló propaganda ellenére - csak szurkolás közben jöttünk rá. Ha esetleg tájékozódási triatlonnak hívnák, kevesebb csalódással járna a triatlonisták számára, mert láttunk triatlon versenyzőt a tájfutó pályán élről veszíteni, de láttunk gyengén úszó tájfutót remekül küzdeni is. Minden célbaérkező megérdemelte a gratulációt. (És megérdemelte volna a trikót is!)
Jó kezdeményezésnek tartom, esetleg lehetne a korcsoportra bontáson gondolkodni. És kerékpárt szállítani sem tud minden potenciális táj-triatlon versenyző...
Volt (igaz csak egy) kevésbé felemelő pillanata is a versenynek. Amikor az éjszakai üvöltözők megfenyegették a csendért reklamálókat. Vajon a pihenés biztosítása nem a rendezők feladata? Érdemes lenne komolyabban foglalkozni ezzel a kérdéssel, mert sajnos rendszeresen előfordul az éjszakai randalírozás a tornateremben, a sátortáborban, de a kollégiumi szállásokon is.
Az egyéni dobogósoknak kellemes meglepetés volt az eredményhirdetés, örömmel nézegették a színvonalasra sikerült ajándékcsomagot. A vasárnapi váltó volt a legizgalmasabb versenyszám, mely a hivatalos Alpok-Adria pontversenyt is eldöntötte.
Íme:
        1. Baranya megye        426 pont
        2. Stájerország         366 pont
        3. Horvátország         268 pont
A verseny első napjára kiírt Galambos Péter emlékverseny pontversenyét és a Galambos család által felajánlott vándorserleget a FABULON nyerte.
A táj-triatlon dobogósai (430 m úszás, 6700 m kerékpározás terepen, 2900 m-es tájfutás):