Simon Lajos emlékverseny – Tatai Honvéd kupa, Nem hozott szerencsét a 13-as szám



Az elmúlt évhez képest nevében kissé más tatai egyesület rendezte meg a 13. Simon Lajos és a 3-ik Tatai Honvéd kupát, mely egyben a Magyar Honvédség tájfutó csapatbajnoksága is volt. A versenyre ezúttal is új térkép készült. A második napi terep egy részérôl még soha nem készült tájfutó térkép, így az csemegének számított az indulók számára.
Azért a remek kétnapos viadalon több induló is lehetett volna, ha nem erre az idôpontra szervezik a nyíregyházi rendezvényt, akiknek ezúttal már másodízben maradt el a versenyük Valahogy hazánkban nem kellene így elengedni a versenyrendezés szekerét. Utólag rátenni egy másik versenyt egy a versenynaptárban már korábban jól bevált rendezvény idôpontjára több mint felelôtlenség.
Mindenesetre az utolsó pillanatban legalább ötven új nevezés érkezett a rendezôkhöz, így az indulók létszáma meghaladta a 250 fôt.
Az elsô napi rajtot felvitték a Budán hegyek tetejére és a versenyzôk a már sokak által ismert Baji erdészház térségében „fehér erdôben” kezdték meg a pályák teljesítését. Aztán a volt katonai lôtér, cél elôtti ligetes-bokros területén megszórt ellenôrzôpontok keresése, kutatása már igen kemény feladat elé állította a futókat, miközben eleredt az esô is. Ennek ellenére azt nem tudni honnan, de az idevetôdött külföldieknek tetszett a verseny, a terep, a térkép, a pályakitűzés.
Másnap egy festôi környezetben lévô magánterületen lévô kis horgásztó mellôl rajtoltatták a ver-senyzôket, akik néhány méter megtétele után szembetalálkoztak a kevés szintet tartalmazó volt katonai gyakorlótér kánikulai hôségével Egy kis kört megtéve a tavacska alsó mocsaras részén átkelve Vértes-szôlôs mellett ki-ki kereshette a szintes, eddig térképhelyesbítô által még soha nem járt magánerdô területén az ellenôrzôpontokat. Számomra meglepô és érdekes volt, hogy a pályakitűzôk mindkét napon kiemelt jelentôséget tulajdonítottak a cél közeli bozótos, ligetes lôtér területének és megszórták azt ellenôrzôpontokkal.
Összességében elmondható, hogy idén egy igen nehéz, nagyon változatos terepen küzdhettek a Simon Lajos és a Tatai Honvéd kupára érkezett versenyzôk. Szomorú volt azt tapasztalni, hogy a magyar honvédség hivatalossága miatt ez a rendezvény is korábbi csábító reprezentációja, egyéb eszközökkel, felszereltséggel való támogatottsága, elveszni látszik. Az viszont felettébb dicsérendô dolog, hogy a rendezôgárda az igen nehéz anyagiak mellett nem adta fel a szervezést és sikeresen lebonyolította idei kétnapos rendezvényét.
Ami viszont számomra már nem volt elfogadható, illetve a jövôben, ha a rendezôk ezt elfogadják, akkor javasolnám nekik örökre elfelejteni a kézi pályaberajzolásokat.
Nekem és másik két klubtársamnak azonos kategórián belül sem ültek a berajzolt ellenôrzôpontok, a 48, 42-rôl már nem is beszélve. Ráadásul nem hozott szerencsét a rendezôknek a 13-as szám sem. Pályabontás során a magánerdô felsô végébe kihelyezett három ellenôrzôpont, a maga elektronikus dobozaival együtt eltűnt, további jelentôs anyagi veszteséget okozva ezzel a rendezô klub számára.
Ráadásul jómagamnak a térképkészítés, illetve a nyomtatás elôké-szítése során sem jött be a 13-as szám, így én is alaposan megfizettem azt a bizonyos tanuló pénzt. A verseny másnapján ezt tovább fokozta a komoly fej és mellkasi sérülésem. Míg az elsô nap a szintén szenior korú Szepesi Imrét, úgy másnap engem kellett komolyabban ellátni a helyszínen lévô két orvosnak dr. Csôkör Györgynek és dr. Nemcsényi Lacinak. Ezúton szeretném nekik megköszönni az odaadó segítségüket.
Egyszóval idén sokunknak nem jött össze a 13-ik Simon Lajos emlékverseny. Ennek ellenére remélem a TTT egyesülete nem adja fel a küzdelmet és jövôre már szerencsésebb körülmények mellett népesebb versenyt, tud lebonyolítani valahol Tata környékén.


Popey


Pénzes Mária (Tatai Tömegsport és Tájfutó Honvéd Sportegyesület) még az alábbiakkal egészítette ki a beszámolót:
A versenyt a Tatai Tömegsport és Tájfutó Honvéd Sportegyesület és az MH 25. Klapka György Könnyű Lövészdandár rendezte immár tizenharmadik alkalommal. A tizenhármas szám szerencsétlennek bizonyult már a szervezéskor.
– „A Magyar Honvédség kivonta magát a verseny rendezésébôl, ami igen kellemetlenül érintett minket. Egy 12 éves hagyomány szűnt meg. Valószínűleg a végét jelentve egy, a katonákhoz igen közel álló verseny további megrendezésének, ahol évek során több, magas szintű katonai vezetô is képviselte magát, pozitív értékelést adva.” – nyilatkozta Mészáros Károly a TTT-HSE és a verseny elnöke. Majd folytatta: „Bennünk megvan a szándék a hagyomány folytatására, a jövô még nem dôlt el véglegesen, amit az is mutat, hogy a verseny fôvédnöke Újfalusi Csaba dandártábornok, az MH 25. Klapka György k.l.dd. parancsnoka volt”.
A versenyzôknek nem csak az esôvel, de a pályák keménységével is meg kellett küzdeniük. Errôl Horváth János és Viczena Miklós pályakitűzôk gondoskodtak. Az erôs pályavezetés és a logikai készség szükségessége méltó volt a rangsoroló minôsítéshez.
Az értékelés, díjazás a két nap összetett eredményei alapján történt.
A verseny F65 kategóriája egyben Kész István Emlékverseny is volt, méltóképpen emlékezve június elején hirtelen elhunyt sporttársunkról, barátunkról. Külön gratulálunk és tiszteletünket fejezzük ki az e kategóriában elindult 13 versenyzônek. A kategória dobogósai: Szabon János (KOS), Schell Antal (PSE), Valkony Ferenc (KTK).
A hagyományoknak megfelelôen e nap egyben a Magyar Honvédség Amatôr Tájfutó Napja is volt, melynek keretében csapat-, gyermek- és családi verseny zajlott.
A csapatversenyben 3 fô alkotott egy-egy csapatot, akik egyszerre rajtoltak és egyszerre kellett célba érkezniük. A csapat minden tagja külön térképet kapott. A térképen piros színnel kerültek jelölésre azok a pontok, amelyet a csapat minden tagjának érintenie kellett, illetve kék színnel azok, amelyeket elegendô volt legalább egy csapattagnak megfogni.
A honvédség csapatbajnokságát nyolc csapat közül a Szolnoki Honvéd SE csapata, Berecz Gábor, Farkas Viktória, Illés Péter nyerte.
A családok versenye – mint minden évben, idén is – a legkedveltebb volt. A szalagokkal kijelölt versenypályát térkép segítségével kellett teljesíteni, a verseny ideje nem kerül mérésre. A pályát sikeresen teljesítô családok között értékes nyereménytárgyak kerültek kisorsolásra.
A versennyel kapcsolatos információk, részletes eredmények és fotók a TTT-HSE honlapján: http://web.axelero.hu/borosv/Versenyek/SimonLajos_2005/index.htm megtaláltatók.
Kedves érdeklôdôk! Látogassanak el hozzánk!


Vissza a Tájoló 2005/07 tartalomjegyzékhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!