Elment egy edző

Sokan ismerték, sokan voltak a tanítványai a nyíregyházi Marina Györgynek. Sportpályafutása a gimnáziumban kezdődött, előbb tornász volt, majd 1960-ban a tájékozódási futásra váltott, ez pedig egész életét meghatározta. 1978-tól versenyző, majd edző. Tanítványai országos és nemzetközi bajnokságokon számos dobogós helyezést értek el. Kiemelkedő sikere, hogy ő volt Oláh Katalin kétszeres világbajnok tájékozódási futó edzője. Az eredmények eléréséhez megkívánta tanítványaitól a kemény, lelkiismeretes munkát, amiben saját maga is példát mutatott. Munkája a nyíregyházi 6. sz. Általános Iskolában teljesedett ki. A sport jelentette az életét. A sors hatvanegy évesen leparancsolta a katedráról. Búcsúztatása május 30-án volt Nyíregyházán, a Korányi utcai görög katolikus templomban. Emlékét megőrizzük!