HOB

Sajnos velem is megtörtént! Beleöregedtem a 21-es kategóriába. Tavaly még csak 120 perces gyôztes idôt kellet futni a HOB-on (persze az is 111 lett), de idén már 150 percet kell minimum futnom (hacsak nem dobom elôtte a pályát). Annak ellenére, hogy a verseny a már mindenki által jól ismert és sokszorosan versenyzett gánti (Kôhányás) terepen zajlott, én mégis a tájékozódástól tartottam inkább, mint a 150 perces futástól, mert a két hete rendezett Spring Cup-on nem igazán sikerült elsajátítanom a tájfutás alapvetô mozdulatait… Mondjuk minél több versenyt rendeznek egy terepen, a térképhibák száma annál jobban közelíti a nullát, így a “szerintem ez a völgy nem volt rajta a térképen” szintô hibákat csak magunknak köszönhettük.
Ahogy egyre közeledett a verseny, sajnos úgy estek ki az F21-es kategóriákból az éremesélyesek (apró levelezéseket folytatunk néha egymás közt), így azért kicsit megnövekedett önbizalommal állhattam neki a futásnak. Elég késôn indultam, mégsem láttam sokat a verseny elejébôl, mert inkább “elvonultam”, elvégre jót akarok futni, viszont a közepébôl végképp nem láttam semmit, mert akkor futottam, a végén meg csúnyán elfáradtam, így arról is lemaradtam…
Egyébként a pályákról semmi rosszat nem hallottam, nekünk 21-be számos útvonalválasztós, elgondolkodtatós, hegymászós, néha útfutós, de legfôképpen szintvonalas átmeneteink voltak. Szerintem…, egyedül ami talán hátrány volt, az a rajtba vezetô szalagozás nemláthatósága, de ez is csak az elején rajtolókat bizonytalaníthatta el a rajt hollétében. A frissítôk is megfelelôek voltak, sokszor hellyel is kínálva az arra tévedô nagyon fáradt tájfutókat, és a megérdemelt ital elfogyasztás mellett a szilárd táplálékbevitel is lehetséges volt (banán, szôlôcukor…). Mondjuk én megtaláltam a kettes számú frissítôt is, ami be sem volt nálunk jelölve a térképen (gondolom abból a megfontolásból, mert ez éppen egy hosszú átmenetben volt, ami megkönnyítette volna a megfelelô útvonal kiválasztását), de talán nem ártott volna F21-be még egy frissítôt berakni, vagy legalább ezt is bejelölni, mert sajnos a mai tájfutó mezôny nagyja nem az “egy lélegzetbôl lefutok 22 km-t” típus. Mondjuk nekem a pálya legnehezebb szakasza az elsô 5 pont volt, ráadásul a 3-ra menet belement egy nagy kô a cipômbe, és ilyenkor az ember izgatottságában az átlag “konstans” érték négyzetével fôzi ki a cipôjét – el is ment ott másfél perc –, viszont az ötös után sokkal lazábban tudtam futni és ezt megtartottam egészen a pálya végéig. Szerintem ezért is nyertem, mert Dénes Zoli még a 12-es ponton 71 percnél vezetett, de onnan 11 percet kapott tôlem, pedig én csak tartottam a tempómat. Ezzel sikerült az ötödik, és egyben az elsô felnôtt HO bajnoki címet megszereznem. Egyébként a két héttel ezelôtti dániai edzôtábor 6 résztvevôjébôl 5-en voltunk dobogón (Kelemen Detti is elsô éves felnôttként nyert N21-ben), de ami még szebb, hogy a Düdü által támogatott csapatból 4-en voltunk dobogón (2 elsô, 2 második hely) és sajnos a legjobb emberünk, Józsa Gábor még hiányzott is.
Végezetül minden elismerésem a Tabáni Spartacus rendezôgárdájának (sajnos sokkal könnyebben találjuk meg egy verseny hibáit és elfeledkezünk arról, hogy még egy kis verseny rendezése mögött is nagy munka áll), ez a verseny pedig teljes mértékben méltó volt egy Országos Bajnokság rangjához.