Thermenlandopen 2004. május 29-31. azaz tájfutó Pünkösd sógoréknál

Grüss Gott! köszönt rám a pünkösdhétfői rajtba menet egy kedves parasztbácsika - fenyőgerendás kerítésére könyökölve. Jó érzéssel töltött el érdeklődése még akkor is, ha nem tudtam, hogy ez az idegennek szól, vagy a 3. napra már erősen expresszionista hatású bozótnadrágomnak. Tulajdonképpen meg sem lepődtem Hundertwasser blumaui fürdőjében s a tipikus osztrák faluban amúgy is többször ért a 3 nap alatt meglepetés.
Három éve kezdődött. Legalábbis számomra. Fürstenfeld, - ez a bájos 6 ezer lakosú ÉK-i stájer kisváros 17 km-re Szentgotthárdtól - 2002-ben, az Alpok-Adria régiós verseny rendezőjeként került fel az én tájfutó térképemre. Már akkor remek 3 napost rendeztek A sikeren felbuzdulva, egy korábbi Mecsek kupa győztes, Thomas Krejci s csapata kiváló piár s menedzser szemlélettel megáldva tavaly s idén WRE futamokkal, élménydús versenyt rendezett. Thermenlandopen, Thermenlandloipen s még ki tudja még mi
minden szerveződik a Fürstenfeldet körülvevő - a zalai olajkutakat irigylendő furások nyomán keletkezett 4 termálfürdőre. Tavaly Loipersdorf, idén Blumau volt a sláger. S mindez megtetézve Hebalm-al, az 14oo
m.magas, amúgy kedvenc síterepemmel, mely amúgy hómentesen igazi turista, kerékpáros s még sok minden igényt kielégítő szabadidőközpont.
Idén itt kezdtünk. A hosszú tél a terepet körülvevő 2000 méteres csúcsokon, így Koralpe, Klipptztörl,
Salzstiegel, mind hósipkában köszöntött. Mi pedig zúgó s csacsogó patakok, tocsogó zsombékok, rétek közt küzdöttünk az igen jó vonalvezetésű, hosszú átmenetek !! pályáin.
A második nap külön ínyencség volt az Eliteknek. Mi a "fakók" szokványos, de igen gyors parkversenyt abszolváltunk. S amikor mind célbaértünk, indult a két Elitek WRE futama. A cél s terepünk
szomszédságában volt a fürdő s az ezt körülölelő Hundertwasser épitészeti csodája. Úgysem tudom leírni,
a funkcionális épületek beleolvadtak a hegyoldalba vagy éppen a hegyoldalt eresztették rájuk tető gyanánt. Mi ezeken az elföldelt s fantasztikus színorgiával felérő épületek tetején könyököltünk, s páholyból néztük a versenyt. Az első pont éppen a fürdő bejárata fölötti terasz un. békebeli
monarchiás katonazenekari kioszkban játszó zenekar lába előtti fenyőfa volt.
.A 3. nap ugyanitt vadászrajttal, de már erdőben, amolyan zalaias tájon. Idén 900 résztvevő indult 11 ország képviseletében. A magyar zászló alatt 80 hazai, főként up. korú rajtolt. Jó, igen jó s ráadásul sikeres ötlet volt a magyar up válogatott keret s a Budapest up. válogatott benevezése. Jó, mert a 35 kategóriából ugyan 23 hazai nyertes mellett a németek 3, a csehek 1, a magyarok pedig 8 kategóriában álltak a dobogó
tetején, melyen kívül szinte megszámlálhatatlan egyéb színű érem s jó helyezés jutott a rábafüzesi határra. .Annyi magyar állt a 3 nap alatt dobogón, mint piros pipacs a hazai mezőkön. Ti. az 1. és 2. nap este is volt eredményhirdetés a Pasta-party mellett. Utánpótlásunk remekelt, s gondolom a Kelemen, dr. Nagy s Hrenkó edzőtrió is elégedett lehet a Salzburg felé vezető úton!
Számomra a két WRE futam is érdekes volt. DE-ben a tavalyi fölényes Thermenland győztes osztrák Hohenwarter-nek idén meg kellett elégedni az összetett ezüstéremmel a rutinos honfitársnő, Lucie Bőhm mögött. S dicséret illeti a mi lányunkat, Makrai Évát, aki úgy lett összetett dobogós, hogy egyik napon sem volt azon... HE-ben az aktuális osztrák spiler Helminger szintén napi győzelem nélkül nyert összetettben a jónevű olasz Schgaguler előtt. Lévai Fecó s Vonyó Péter dicséretet érdemelnek 4 ill. 7. helyükkel az erős, 54 indulós HE mezőnyben, ahol egyébként 9 nemzetbéliek indultak. Pechje volt
az 1. s 3. napot nyerő román Mutiu Ovidiu-nak, aki a 2. napi kerge, zegzugos strandfutáson szép szőke s karcsú osztrák lánykába ütközve - érthetően pontot tévesztett! Mindenesetre a magashegyi futam esti eredményhirdetésen hatalmas sikert aratott, amikor kérdésre válaszolva a dobogó tetején: ezer km-t utaztam ezért a WRE futam győzelemért!
Az osztrákok valamikor hozzánk jártak tanulni versenyezni, s versenyt rendezni. Kijelenthetem: megtanulták, sőt lepipáltak? Aki nem hiszi, járjon utána.
Kategória győzteseink: F14C: Kinde Mátyás, F14 B: Lukács Sebestyén, N14: Varga Júlia, N16: Péley Dorka, F16: Lenkei Zsolt, N18: Tas Kati, F18: Kovács Ádám ,F 20: Gösswein Csabi, F40: Varga József