Kassai hétvége

Azt terveztük, hogy szeptember végén ellátogatunk valamelyik közeli ország nyílt bajnokságára. A lehetőségek: cseh OB normáltáv, osztrák OB középtáv (csak egy nap), szlovák normáltávú OB és Váltó Bajnokság. A körülményeket mérlegelve (utazás, terep, anyagiak) a Kassa felett rendezett versenyt választottuk. A nevezési határidő rugalmas volt, szerencsénkre a késői nevezéssel járó pótdíjat sem számolták fel. Nem akartunk szombaton korán kelni ezért márt pénteken elindultunk, így két napot kellet tornatermi szálláson töltenünk. A szállás kisebb kellemetlenségektől eltekintve (melegvíz, WC), tűrhető volt. Este10 óra felé elcsendesedet a társaság, nappal zárták az ajtókat, a későn hazajárók nem zavarták fel a többieket. A versenyt a Kassától északra fekvő 408 m magas hegy túloldalán rendezték. Helyi versenyzők állítása szerint erről a részről még nem készült térkép. Szombat reggel a célban találkoztunk a DTC és a Budai Ősforrás versenyzőivel, rajtuk kívül más nem képviselte hazánkat. Magyusékkal egyből a várható terepről kezdtünk beszélgetni, kiokoskodtuk, vagy nem akartak 10 és 15 ezres térképet is kiadni, vagy nagyon részlet gazdag a terep. A rajt után tapasztalhattuk, hogy a második verzió a valós. A terep a vértesi Csóka-hegy térképhez hasonlított, ráadásul az első pontokat 500-1000 m futás után egy gyönyörű tiszta részletgazdag erdőben kaptuk. A pályakitűző (Jozef Pollak) okos húzása volt, sok versenyzőnek egyből jöttek is a hibák, had hulljon a férgese. Voltak, akik a térképre panaszkodtak, én nem tapasztaltam komoly hibát, ettől még lehetett elcsúszás a térképben, nem tudom. A pálya felénél kaptunk egy kis bozótot, útvonalválasztással és árkokkal, aztán a végén megint belecsaptunk a lecsóba. Hegynek lefelé megint jött egy részletgazdag szakasz, itt többen nekiálltak térképet javítani. Ezen a részen azért bejött egy-két utólag bejavított sárga folt, friss irtások voltak. Ez néhányunkat megzavart. Az elsőnapi világranglista futamon papírforma győzelmek születtek, férfiaknál Dávidik Marian, nőknél pedig Rákayová Martina lett a győztes. Nekünk a világranglista futamon a nőknél 3. és 4. helyezés, a fiúknál pedig 7. és 11. helyezés jutott. Meglepetés volt számomra a nőknél a 2. helyezett junior korú Bajtosova Hana személye, aki két percet sem kapott a jól futó Martinától.
A verseny után megtekintettük Kassát, nagyon szép város.
A másnapi váltót ugyanezen a helyen rendezték. A felnőtt férfiaknál két magyar váltó indult és Eszter lányomat is sikerült elindítani egy 12 év alattiakból álló vegyes váltóban (külön ennek a korosztálynak rendeztek ilyen váltót az OB-n kívül). A DTC a 4 .(Less Áron, Szőrényi Gábor, Ballabás Péter), míg mi az 5. (Wengrin Ágnes, Faggyas László, Gyulai Zoltán) helyen végeztünk a 13 indult váltóból. Hozzáteszem , hogy a DTC-sek 26 percet, míg mi 42 percet kaptunk a győztes váltótól. A férfiaknál a váltóbajnok a KOBRA Pozsony (Bartak Lukas, Pospisil Vit, Davidik Marian), a nőknél az ATU Kassa (Labasova Katarina, Johansen Katarina, Rakayova Martina) lett. Úgy érzem megérte elmenni, jó időt, jó terepet és pályákat kaptunk megfizethető áron. A verseny mezőnye egy hazai átlagos rangsorolónak felelt meg, de a kisebb OB mezőny jelenleg nagyobb nemzetközi eredményességet takar, legalább is szerintem.