Alpok-Adria 2003 - 2004, avagy Kaskantyún át Komendától Delnicéig

Az OCSB céljában, Kaskantyún feltűnt egy ízléses plakát, amely a jövő évi horvátországi Delnicén
június 25-27-e között megrendezendő 3 napos Alpok-Adria kupára invitált. Ahol szokás szerint az 1-2. nap egyéni verseny lesz közép majd klasszikus távon, míg a 3. Nap váltó, melyen mindenki megtalálhatja a maga futnivalóját. Ráadásul az FN 21E mindkét napon WRE futam.
A jövő évi rendezők szimpatikusan próbáltak kedvet csinálni versenykiírással, plakáttal, korábbi térképekkel, idegenforgalmi szóróanyagokkal az idei Alpok-Adria résztvevőinek. Sikerrel.
A Zágráb-Rijekai autópálya mellett elterülő erdőkben igen gazdag Gorski Kotar hegységet horvát Svájcnak is nevezik. A karszthegység igazi tájfutó csemege a sziklákkal kevert töbröseivel. Legmagasabb csúcsa a Risnjak 1528 méter magas, de nem itt lesz a cél ! Risnjak egyébként hiúzt jelent, mely állat ma is honos itt. Delnicén volt már 6 évvel ezelőtt nagy verseny: a katonai világbajnokság. Delnice mindössze 3o km-re fekszik a tengertől, Fiume, Abbazia s a Krk szigetek szinte szomszédságában.