II. Thermenland-galopp

Kezdem szeretni ezeket a tipikus "gemütlich" osztrák versenyeket. Sőt csodálom, élvezem s bizonyos értelemben irigykedem is. Mindezt a június 19-22-e közt újból Fürstenfeld központtal megrendezésre került II. Thermenland-galopp kapcsán írom. S talán az a 40 magyar tájfutó is így gondolja, aki rajthoz állt a többi német, román, szlovák, cseh, horvát, angol, olasz, szlovén és osztrák versenyzők mellett.
A honi körökben ismert Alpok-Adria régió idén létrehozta az AA-régió váltó ligát, 5 verseny lehetőséggel, melyből az olasz s magyar (Mecsek kupa) futam után ez volt a harmadik, melyre csütörtökön került sor Fürstenfeld határában 54 váltó részvételével. Öröm, hogy Lantos Zoltán szövetségi kapitány szakmailag fontosnak tartotta felnőtt válogatott kerettagjai számára a részvételt. S az egyke magyar férfi válogatott el is hozta az aranyérmet.
A 2. nap két edzőterepet is biztosítottak a rendezők. A 3.-4.nap egyúttal Világ kupa ranglista verseny volt, melyen 9 ország indította el futóit. S a szokásos kategóriákban több mit 600 versenyző állt rajthoz.
A 3. napi verseny a Fürstenfeldet körülölelő 4 termálfürdő egyikén, Loipersdorfban került sorra. A Cél a gyönyörű termálfürdő bejáratánál volt, kellő nyilvánossággal jelentős érdeklődést kiváltva. Az Elit mezőny rajtja is itt volt, s így az átfutó pontnak köszönhetően őket háromszor is láthatta futni a T. néző,
szurkoló, csapattárs és a Sajtó s helyi TV.
Ez a terep még mindig "zalais" de mégis újszerű. A 4. napra megutaztatták a mezőnyt, de senki nem bánta azt a plusz 100 km-t. Egyrészt mert autópályán elviselhető volt, másrészt az ismert síterepen, a Hebalmon került megrendezésre a viadal, 1300-1400 méter magasan.
A magyar tábor is bővült a két WR futamra. A loipersdorfi rövidtávon Wengrin Ági s Lévai Feri egyaránt 2. lett. De nem érhette szó a házelejét, azaz Makrai Évi, Pelyhe Dani futását sem. Az alpesi tájon s talajon zajló 4. napon igazi kemény pályakitűzés fogadta a mezőnyt, hiszen a hölgyeknek 79 perc, míg a fiúknak 109 perc kellett a WR futam győzelemhez. Láthattunk egy tehetséges román-craiovai hölgyet, igen szép s eredményes atlétikus mozgással. S szerintem a magyar válogatottak sem vallottak szégyent. Sőt az összetettben Lévai dobogós lett, Makrai 4. Wengrin pedig 5. S Domján Zsuzsi, Vonyó Péter 9. ill.7. helye is jó. Érdekes, tanulságos verseny volt.
S mitől gemütlich ? Ezt a termálturizmusra épülő résztvevő vonzó programjuk mondatja velem s nemcsak azért, mert egy nem is olyan drága csomaghoz ingyenes belépőt kaphattunk a termálba. De a tészta partytól kezdve a lebonyolítás, a szervezés, a hangulatkeltés, a helyi sajtó érdeklődése, az eredményhirdetés s díjazásig minden miatt, ami kell egy jóérzéshez. Arról nem is beszélve, hogy alig 17 km-re Rábafüzestől Fürstenfeld 8 térképpel bír .S már a kezünkbe kaptuk a jövő évi Termál-galoppot, ugyanebbe a térségbe, a pünkösdi 3 napra (május 29-31-re), szintén WRE futammal.

F 21E
1. Helminger   AUT  (41.02 p. és 109,51 p)
2. Zazgornik    CS     (42.18 p. és 109.03 p)
3. Lévai           HUN (42.02 p. és 110.49 p.)
7.Vonyó PVSK 44.03-114.00 p./
12. Pelyhe D/HUN/ 43.00-125.17 p/
16.Harkányi Z.
 17.Scultéty M
18.Forrai G.

N 21E:
1.Minoiu ROM /26.50-79.05/