Dobogókői hegyi futóverseny

Igazi téli időjárás fogadta november 15-én Dobogókőn a hegyi futóverseny résztvevőit. Dobogókő felé haladva Pilisszentkeresztig nyoma sem volt a télnek, de a települést elhagyva egyre fehérebb lett a táj, vastagodott a hó és a köd miatt a látótávolság is csökkent. Az idén a két kategóriában kiírt versenyen kevesebben voltak, mint a korábbi években. Ez főleg a 31 km-en látszott, ahol pontosan 10 órakor mindössze 25 fő vágott neki a csúszós, nehéz terepnek. A 15 km-es távon fél órával később már több mint hetvenen rajtoltak el.
Általános volt a vélemény, hogy a rendezők megfogadták a tavalyi kritikát és jobb volt az idei verseny lebonyolítása az elmúlt évinél (szalagozott szakaszok a kritikus helyeken, színes, fóliázott térkép, tájékoztatás a bontásról stb.).
Nem gondoltuk, hogy ebben a zord időben jobb időt lehet futni, mint az előző években. Pedig a 31 km-es távon a már harmadszor győztes Scultéty Márton eddigi legjobb idővel nyert és nagyon megközelítette Skerletz Iván egykori idejét.
- Hogyan sikerült ilyen jó időt menni? - kérdeztük a verseny után Skulo Marcit.
- Az idén egyrészt már az alapozással is készültem a rekord megdöntésére, másrészt szeptember elejétől konkrétan a versenyre is. Az ONEB előtt azonban sajnos sikerült egy vírussal tönkretennem magam 2-3 hétre. Ha ez vagy a hó nincs, akkor meglehetett volna a rekord, mindkettő nélkül meg pláne - válaszolta Marci.
Kitűnő időt ment a 2. helyen végzett Harkányi Zoli is, több, mint 20 perccel megelőzve a 3. helyezett Töreky Ákost.
A 15 km-es távon a hölgyeknél nagy különbséggel ismét Marosffy Orsi nyert, míg a férfiaknál Lőrincz Olivér szoros versenyben győzőtt Gösswein Csaba és Major Csaba előtt.