Csaknem 200 váltó a bajnokságon

A másnapi váltóbajnokságon a szeniorokkal együtt csaknem 200 váltó állt rajthoz. A hangulatos célterület szélén elhelyezett átfutó ponton figyelemmel lehetett kísérni a versenyt, de bemondták és ki is írták az átfutó versenyzőket. A befutóban igazán izgalmas, szoros hajrá és végeredmény mindössze a serdülő fiúknál alakult ki az ETC és TIPO versenyzője között. A nem szenior kategóriákban két-két bajnokságot nyert a Hegyvidék MOM SE és az Alba Regia AC. A budapesti klubok közül még a Kőbányai TK végzett az élen a női junioroknál.
A két felnőtt kategóriában vidéki fölény jellemezte a bajnokságot. A hölgyeknél a Miskolci EAFC versenyzői győztek a Diósgyőri TC és NYVSC-Nyírerdő csapatai előtt, a férfiaknál az Alba Regia AC lett a bajnok az NYVSC-Nyírerdő és Kalocsai SE versenyzői előtt. A nőknél a legjobb budapesti váltó a 6. helyen végzett TIPO TKE volt, míg a férfiaknál az OSC csak a nyolcadik helyet tudta megszerezni legjobb budapestiként.
A szeniorok 8 kategóriában küzdöttek a bajnoki címekért, összesen 15 női és 53 férfi váltó rajtolt el. A nyolc bajnoki érem 7 klub között oszlott meg, egyedül a Postás-MATÁV SE-nek sikerült két kategóriában nyerni. Jó volt látni, hogy a váltóbajnokságon sok ritkán látott versenyző is rajthoz állt, hogy klubja el tudjon indulni a bajnokságon.

Vissza a Tájoló 2002/6 tartalomjegyzékhez!