Háromból kettő és fél


Domonyik Gábor a tavaszi belgiumi Világ Kupa futamokon eddigi legjobb felnőtt eredményét érte el, hosszú távon negyedik helyezést ért el. Ennek kapcsán beszélgettünk telefonon.

Hosszú idő után újra kiemelkedő eredményt sikerült elérned a felnőttek között, a középtáv egyik selejtezőjét megnyerted, a döntőn félpályán vezettél, majd a hosszú távon negyedik lettél. Talán két éve azt mondtad, félpályáig ott vagy rendszeresen a legjobbak között, most háromból két és félszer voltál a szorosan vett élmezőnyben.
Mi változott?
Korábban is mindig úgy éreztem, hogy bennem volt a jó eredmény, de nem voltam ennyire felkészült, mint most. Bár Karácsonyig sérült voltam egy kellemetlen húzódással, azután egész télen rendesen tudtam futni. Idén másképp edzettem, mint korábban. Azelőtt a téli hónapok erős edzései után márciustól sokat versenyeztem, visszavettem az edzésekből, és folyamatosan hanyatlott a formám. Most a téli időszak után sem álltam le a kemény edzésekkel, legalább kétszer futottam hetente terepen két órát. Egyébként is rengeteget futottam terepen, térképpel, s többet is edzettem, mint korábban. Jobb az erőnlétem, javult az állóképességem, míg korábban 40 perc után elfáradtam, most végigbírom a versenyeket.
Stockholmban laksz, mivel foglalkozol?
Tájfutó térképeket javítok itt a környéken a klubomnak a Söders SOL-nak. Naponta egyszer tudok futni, mert sokat kivesz belőlem az egész napos térképjavítás. Az az igazság, hogy egy kicsit ráuntam mostanra a térképjavításra.
A tájfutás tölti ki minden idődet?
Összességében igen. Tájfutó térképeket javítok, minden nap edzés, kétszer-háromszor hetente terepen térképpel, március óta minden hétvégén verseny. Meglepett, hogy télen is rendszeresek voltak az edzőversenyek, közös edzések, akkor sem állt meg az élet. Egy német tájfutó fiúval lakok együtt egy csodálatos helyen, erdőszélen, egy tó partján. A klubélet nagyon jó, rendszeresen találkozunk, jó a társaság, jól érzem magam. Azért egy kis honvágyam van már, hiszen november óta csak egyszer voltam otthon.
Milyen eredményeket értél el idén Svédországban?
A svédek kiemelt versenysorozatán az Elitserien-ben egy parkversenyen voltam 5., a svéd hosszútávú bajnokságon 11., egy éjszakai tömegrajtos versenyen 2. és most csütörtökön egy tömegrajtos sprinten 3. Nagy előny volt a felkészülés során, hogy szinte egész télen lehetett terepen edzeni, mert nagyon kevés hó volt. A klubom rendszeresen, hetente kétszer térképes edzést szervezett, nagyon jól fel tudtam készülni. A versenyeken is érzetem, hogy jó fizikai állapotban vagyok, bár fáradtan kezdtem és nehezen ment az eleje, a végén szinte nem lehetett leállítani.
A szeptemberi EB-n kemény szintekre, meredek hegyoldalakra is lehet számítani. Hogyan készülsz a hazai EB-re?
Itt Stockholm környékén nagyon technikás részletgazdag terepek vannak, de laposak. Van itt a közelünkbe egy 70 méteres domb, azon szoktam dombozni, tízszer keményem megfutom, legalább kétszer futok terepen hosszút minden héten és résztávozok is, összesen 12 órát futok hetente. Indulok a norvég és a svéd Világ Kupán, és igyekszem úgy beosztani az időmet, hogy nyáron otthon is tudjak edzeni.
Köszönöm a beszélgetést és további jó versenyzést kívánok!

Lantos Zoltán



Vissza a Tájoló 2002/5 tartalomjegyzékhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!