Három versenyszámban
A középtávú férfi és női egyéni versenyeken kívül vegyes váltót is rendeznek, váltónként 2 női és 2 férfi versenyzővel. Az indulók számát 80-ra korlátozták, az 1999-es VB váltóeredményeinek ill. a 2000-es Világkupa egyéni eredményeinek figyelembe vételével. A vendéglátó Japán ezen felül 2 férfi és 2 női versenyzőt nevezhet.
Az 1999-es VB váltóeredményeinek alapján 12 ország (Norvégia, Finnország, Svédország, Svájc, Nagy-Britannia, Litvánia, Csehország, Ausztrália, Franciaország, Németország, Dánia és Észtország) jogosult nevezni egy-egy 2 férfi és 2 női versenyzőből álló váltót. A fennmaradó helyeket a 2000-es Világkupa végeredménye alapján töltik fel 80-ra, de egy ország összesen legfeljebb 4 férfi és 4 női versenyzőt indíthat. Ezen felül indulhatnak még a 2001-es világbajnokok. (Magyarországot Oláh Katalin képviselheti portugáliai VK győzelme alapján szerk. megjegyzése)
Nagyobb nyilvánosság mellett
Az eddig megszokott nemzetközi gyakorlathoz képest a Világjátékok tájfutó-versenyei során nagy mértékben csökkentik a titkos információk mennyiségét. A versenyek előtt a terepen edzések tarthatók a terep egy régebbi tájfutó-térképének kis részletét most mi is közreadjuk. Ezen túlmenően a pályakitűzésnél arra törekszenek. hogy a nézők minél többet láthassanak a versenyből.
Az Egyesült Államokban először 1981-ben megrendezett Világjátékokra négyévente kerül sor az olimpiák műsorában nem szereplő sportágakban. A 2001-ben rendezendő 6. Világjátékok lesz az első, amelyet Ázsiában tartanak. Huszonnégy sportágban folynak majd versenyek, az íjászattól kezdve a body-buildingen és kötélhúzáson keresztül a vízisíelésig.
Az IOF Headlinesből fordítota dr.Jalsovszky György