Éjszakai OB utóhangokkal

81.jpg - 37577 BytesA Főmterv SK június 17-én Gánt környékén, a kitűnő vértesi terepen rendezte az idei Országos Éjszakai Bajnokságot. Schulek János és csapata már két évvel ezelőtt is bebizonyította, hogy jó éjszakai versenyt tud rendezni, így volt ez most is. A bajnokságra a Mindszentpuszta 1997-es kiadású térképről egyedi, helyenként tovább javított színes, igen jó minőségű másolatokat készítettek, amelyek már a pályákat és pontmegnevezéseket is tartalmazták. Az előző heti kánikula után a hét végére alaposan lehűlt a levegő, de a teliholdas éjszakában világítás nélkül tudtunk a rajtba indulni, mert a réteken olyan világos volt, hogy még az órát is le lehetett lámpa nélkül olvasni.
A rajtlistában az induló létszámtól függően húzták szét a rajtidőközt, volt ahol 8 perc vagy még annál is több volt. Mindez nem akadályozta meg néhány versenyzőt abban az elhatározásában, hogy a pályát a mögötte induló versenyzővel fussa végig. Közöttük olyan is akadt, aki már a rajtban bevárta „párját”, nehogy már az első pontig elkeverjen, és így elmaradjon a kívánt „randi”. A verseny utáni héten nagy vihart kavart a levelező listán az ezzel kapcsolatos véleménynyilvánítás. Az SI rendszer most lehetővé teszi, hogy pontról-pontra ellenőrizni lehessen a pontfogások idejét és ezzel az együttfutások kimutathatók. Jöttek is különböző javaslatok a szabályzat módosítására, de úgy gondolom, nem ez a megoldás módja. Azt hiszem a sportszerűség, a sporterkölcs normáit sérti az meg, aki mások segítségével igyekszik minden áron eredményt elérni. Aki pedig fél a sötét erdőben és ezt még nyilvánosan ki is jelenti, az ne induljon éjszakai versenyen.
Én egyébként Pavlónak drukkoltam, sikerül-e neki tovább fokozni páratlan sorozatát, meglesz-e a hetedik bajnokság. Hát nem sikerült, de nem sok hiányzott hozzá. A férfiaknál Novai nyert Vereszki és Pavlovics előtt, a nőknél Lux Andi győzött, Wengrin Ági és Lubinszki Marika lett még dobogós. Feltűnően kevesen indultak a junior kategóriákban, de hát volt egy selejtező... Ez a szám a Kőbányai Tájfutó Klubnak hozott sikert, hiszen Zsebeházi Eszter és Harkányi Zoltán nyerte a bajnokságot, míg az ifiknél Sprok Bence volt a legjobb.
A szenior kategóriák legtöbbjében 10-15 induló volt, sőt az egész bajnokságon több volt a szenior induló, mint a felnőtt és utánpótláskorú versenyző. A bajnokok 35-től felfelé: Károlyi Gyula, Gyulai Zoltán, Balla Sándor, Vitéz László, Komár Béla, Nyögéri Imre, Dudás István és Garai László (F75). A nőknél Jenővári Gabriella és Keszthelyi Ildikó a bajnok.
Az SI rendszer ismét jól vizsgázott, pontosan fél kettőkor elkezdődött az eredményhirdetés, a bajnokok és helyezettek az MTFSZ által biztosított bajnoki érmeket vehették át.
Aki pedig a verseny alatt megéhezett, egy forró gulyásra látták vendégül a célban, és ha még sofőrje is volt, egy jó hideg sört is megihatott.