Az „Iskolai tájékozódási futásért” Alapítvány pályázati értékelése az 1999. évről


A magán alapítvány 5. alkalommal hirdet eredményt a sportág parlamentje keretében, ezért köszönet a szervezőknek.
Az alapítvány eddig 200 000.- Ft értékben osztott felszerelést a pályázok között, az iskolai sportkörökben működő szakosztályoknak évente 1 fővárosi, 2 nem budapesti szervezet részére.
Az 1999-ben az adószámunkra befolyt közel 70 000.- Ft jelzi, hogy ha kevesen is, de még vannak támogatóink, az összeget az alapszabály szellemében kiosztottuk!
Hosszú évek óta, most is a Schulek Frigyes Kéttannyelvű Építőipari Műszaki Szakközépiskola (Budapest) pályázatával kell az értékelést indítani. Tanulmány szintű pályázatukat és az éves gyakorlati kivitelezést talán egyszer a Magyar Diáksport Szövetség illetékesei is elolvassák és a jelenlegihez képest fokozottan támogatják az iskolai tájékozódási futást. (Mert az támogatásra szorul!) Az iskola igazgatóhelyettese (Varga András) a szakosztályvezető (Szeredai László), a szülők és a volt tanítványok közös erőfeszítésének eredménye, hogy 47 fő, 426 alaklommal indult versenyeken. Egyedülálló tevékenység iskolai keretek között országosan. A tanárvezető joggal azzal is büszkélkedhet, hogy tanítványa Pálinkás Barnabás elnyerte a diáksportolók álmát a „Jó tanuló, jó sportoló” büszke címet, Budapesten.
Szíves figyelmébe ajánljuk az MTFSZ Elnökségének azt a példaértékű, folyamatosan végzett eredményes sportszakmai munkát, amelyet Szeredai László végez.. Úgy gondoljuk, eredményes munkájával régen kiérdemelt egy sportági, sőt egy állami kitüntetést is. Az Alapítvány Kuratóriuma ezuton is javasolja ezt a régen jogos elismerést.
Az elmúlt évi munkájukat 10 darab laptájoló juttatással értékeljük, mintegy 30 000.- Ft összegben.
Két évvel korábban kezdődött, ott ahol „nem forog a dorozsmai szélmalom”, Szeged-Kiskundorozsmán, a nagy magyar utazóról – az idén 200 éve született – Jerney János-ról elnevezett általános iskolában. A földrajz szakos igazgató irányításával először vettek részt a SYNERGON Rt. által támogatott Csongrád megyei versenysorozaton. Gyalogos és kerékpáros formában is összemérték erejüket a fiatalok. Ma is emlegetik, az országos értékelésnél kimaradt a kerékpáros változat értékelése.
1999 nyarán – 3 turnusban – a mecseki iskolai táborban, közel 130 fő vett részt a versenyeken.
A szakosztály megalakítása, a kellő helyi sportszakmai ismerettel rendelkező felnőtt hiányában, 2000. február 1-ig késett.
A megoldás – követendő példa! – a szülői munkaközösség egy tagja, volt tájékozódási versenyző Kunfalvi Csaba irányításával szervezett keretek között folyhat a munka. Az induláshoz 5 laptájolóval kíván hozzájárulni kb. 15 000 Ft értékben a Kuratorium.
Fülöpjakab, egy Duna-Tisza közi homokhátsági község. Többen ismerik a nevét, a Kisasszony- erdei versenyekre utazva átsuhantak a kis településen. Az egykori kiskunfélegyházi diák, ma már tanár Csankovszki Tibor tanítványaival rendszeresen is megjelent eddig is a Csongrád megyei versenyeken. A határozottan tehetséges gyerekek, tanulmányaik mellett, a jövőben az iskolai sportkör keretei között megalakított tájékozódási futó szakosztályban is sportolhatnak. Az iskola igazgatónője segíti ezt a környéken egyedülálló „kisérletet” , csak bízhatunk abban, hogy a szomszédos települések is bekapcsolódnak e tevékenységbe. A megindulást az Alapítvány 5 darab laptájolóval támogatja, 15 000.- Ft értékben.
Az Alapítvány 2000. évben is meghirdeti pályázatát – kéri az iskolai sportkörökben – működő szakosztályokat, hogy legalább egy oldalas munkaterv leírásával váljanak az év végén jutalmazhatók táborának. (A pályázatokat március 27-ig beérkezőleg várjuk a 6701 Szeged, Pf. 99. címen.)

Szeged, 2000. február 26.

Bódy László, a Kuratorium vezetője



Vissza a Tájoló 2000/3 tartalomjegyzékhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!