Hírbozót

Versenynaptár változások
Április 24-25. Tipo Kupa-Semmelweis ev. 1. nap rendezője a TTE.
Május 8. Honvéd Kupa 1. nap; 9. Honvéd Kupa 2. nap (sprint).
Szeptember 18. Csongrád megyei nappali egyéni bajnokság - rendezője: Csongrád Megyei Tájékozódási Futó Szövetség.
Az előző számban feltételesen megadott Magyar Kupa futamok közül a Borsod Kupa rendezői vállalták a jogdíj fizetését, így véglegesítődött a rangjuk.

A bajnoki rendszer kiegészítése
A rövidtávú OB-n, az N 55 és 60 kategóriákban csak egy futam, a döntő kerül megrendezésre.

Új tagok
Havasprint SC - HAV
Ügyintézője: Havadtői András, 1195 Budapest, Lehel u. 13.
Kecskeméti Önkormányzati Dolgozók Szabadidősport Clubja - KOD
Ügyintézője: Lovas Zoltán, 6000 Kecskemét, Kelemen L. u. 17.

Névváltozás
A H. Repülőtiszti Főiskola neve megváltozott: Szolnoki Honvéd Sportegyesület a hivatalosan bejegyzett név. Szakosztályi kódjuk - HRF - változatlan maradt.

Címváltozás
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Tájékozódási Futó Szövetség: 5000 Szolnok, Kossuth L. u. 11., tel.: 56/344-122, 374-412, 344-393 (fax)

Megszűnt szakosztályok
1998. évi tagdíjhátralék miatt törölt szakosztályok: H. Zrínyi SE - Budapest, Gépjárműtechnikai HDSE - Szabadszállás, Szerencsi Bocs-kai SE, Új Élet DSK - Debrecen, Vadas Jenő DSK - Mátrafüred, Csemői Tájfutó DSK, Kőrisfa SE - Nagykőrös
Az illetékes megyei szövetség bejelentése alapján töröljük tagjaink sorából a szegedi Juhász Gyula ISK tájfutó szakosztályát.

Az Iskolai Tájékozódási Futásért Alapítvány díjazottjai 1998-ban
A szegedi székhelyű országos alapítvány kuratóriuma negyedszer hirdetett eredményt a közgyűlés keretében.
1. Schulek Frigyes Kéttannyelvű Építőipari Műszaki Főiskola ISK Budapest (tanárvezető. Szeredai László)
2. Pusztamérges Általános Iskola ISK (tanárvezető: Szerencsiné Csamangó Jusztina)
3. Kossuth Lajos Általános Iskola ISK Szőreg (tanárvezető: Kincsesné Kis Ágnes)
A díjazottak negyvenezer Ft értékben bozótruhákat, és laptájolókat nyertek, ezúton is gratulálunk az elért eredményekhez.
Az Alapítvány által juttatott fenti felszerelés díjazás csekély, vuszont az adószámunkra befizetett 45 000 Ft támogatás azt sugallja, hogy vannak még támogatóink e kerek világban. Tájékoztatásul közöljük, hogy a négy éves fennállásunk alatt bért, személyi jellegű kifizetést nem eszközöltünk.
1999-re is kiírjuk pályázatunkat az ISK szakosztályok részére.
Beküldési határidő: 1999. május 29. (Országos Diákolimpia napja) az Alapítvány címén: 6701 Szeged, Pf. 99.
Várjuk az MTFSZ tagjai (ISK szervezet) érdeklődését, akik legalább 2 oldalon leírják szakmai programjukat, közlik a pályázatban részt vevő rajtengedélyes versenyzőik számát. Pozitívan itélhető a házibajnokság szervezés, amelyen az iskola tanulói is részt vehetnek. A házibajnokságok megrendezését a kuratórium a helyszínen is ellenőrzi.

dr. Tóth Imre, a kuratórium tagja

Melyik a jobb szakosztály?
A szakosztályi pontverseny értékelés felülvizsgálatáról döntött az MTFSZ elnöksége. Kérjük a szakosztályokat, hogy az ezzel kapcsolatos még friss, az idei értékelő lap kitöltése nyomán felmerült észrevételeiket osszák meg az e feladatra felkért szakembereinkkel, dr. Felföldy Károllyal és Zsigmond Tiborral. Várjuk a javaslatokat április 30-ig az MTFSZ címére.

Vissza a Tájfutás 1999/3. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!