SZENIOR TÁJFUTÓK PONTVERSENYE

1998


Versenyek:
a) valamennyi kategóriában: OHEB (IV. 4.), Postás-MATÁV Kupa (IV. 11-12.), Szenior Rövidtávú Bajnokság (V. 31.), Szenior Kupa (X. 4.), ONEB (X. 10.), Kelet-EKO Kupa (X. 24-25.)
b) F 40, 50, 60; N 40, 50, 55: Semmelweis ev.-TIPO Kupa (IV. 25-26.), Sopron Kupa, Jurisics ev. (VI. 27-28.), Őszi Spartacus Kupa (X. 31 - XI. 1.)
c) F 45, 55, 65, 70; N 35, 45: Fabulon Kupa-Vasutas Kupa (V. 1-2.), Veszprém Kupa-Bakony Kupa (VIII. 21-22.), MOM Kupa-Kilián ev. (IX. 12-13.)

Pontok:
- 50, 49, 48... legalább 16 fős mezőny esetén
- 50, 48, 46... 10-15 fős mezőny esetén
- 50, 47, 44... ha 10-nél kevesebb magyar versenyzőnek van eredménye Az egyes kategóriákban a legjobb 6 versenyeredmény alapján kialakult sorrendek (n az indulások számát jelenti, az F35 kategória eredményét az F21-es MTFSZ-rangsoron szereplő, 1964.január 1-je előtt született szenior tájfutók sorrendje adja):

F40 (1954-1958)			n	S
 1. Moravszky János	NYK	7	298
 2. Harkányi Csaba	FAB	12	295
 3. Margittai Endre	SMA	6	269
 4. Nagy György		PVM	6	268
 5. Harkányi Ádám	FAB	9	260
 6. Jankó Tamás		BEA	9	257
 7. Halla Ernő		ARA	10	248
 8. Pápai János		ARA	5	240
 9. Gárdonyi Zoltán	BÖF	7	225
10. Szőcs László	SPA	5	224
11. Vékony Andor	FAB	7	223
12. Lenkei Győző	SPA	8	218
13. Sáfrán Zoltán	ARA	7	214
14. Somogyi Lajos	PTX	5	214
15. Tertsch Antal	FAB	5	206
16. Szabovik Zoltán	HRF	8	205
17. Honfi Gábor		SIS	4	183
18. Olajos Ferenc	PSE	8	181
19. Urbán Imre		TTE	5	179
20. Bunyik László	MEA	4	163
21. Lux Iván		BEA	4	162
22. Hegedüs Ábel	BME	5	159
23. Kerényi Dénes	FMT	4	154
24. Törzsök Ferenc	MCS	4	151
25. Pelyhe Dénes	SDS	3	139
26. Vermes Péter	ALP	6	134
26. Pap László		TTE	3	133
27. Jescheta László	ESP	6	118
28. Mészáros Károly	THA	5	115
29. Fonyó Sándor	SUN	3	111
30. Gyulai Zoltán	MSE	2	100
37 versenyző 100 pont alatt

F45 (1949-1953)			n	S
 1. Ládi János		BTK	11	298
 2. Hegedűs Zoltán	OSC	7	296
 3. Bacsó Attila	TSE	10	288
 4. Hegedűs András	BEA	9	276
 5. Kéri Péter		TSE	7	270
 6. Lovász István	SMA	8	262
 7. Horváth György	PSE	9	255
 8. Vincze István	MEA	7	245
 9. Gyurkó László	FAB	5	243
10. Fluck István	PVM	7	232
11. Szűcs B. Levente	SPA	12	226
12. Lajtai Sándor	PVM	7	222
13. Ézsiás Antal	ALP	6	218
14. Juhász István	BÖF	5	213
15. Tiura Tapio		MOM	6	196
16. Bugár József	BÖF	5	193
17. Kovács Attila	ZSC	5	182
18. Herter László	MAF	5	181
19. Petró Géza		JVS	4	178
20. Havadtői András	FAB	6	178
21. Horváth Tivadar	THS	4	170
22. Spiegl János	SMA	4	169
23. Bálint László	ESP	5	157
24. Ludvig István	MAF	4	147
25. Salga István dr.	SMA	4	147
26. Tüskés György	SUN	4	146
27. Zsilinszky Pál	DIS	5	135
28. Tertsch Antal	FAB	3	128
29. Melkes Antal	SMA	4	113
30. Scultéty Gábor	BOF	3	102
23 fő 100 pont alatt

F50 (1944-1948)			n	S
 1. Nagy Lajos		DBT	7	299
 2. Bogdanovits András	MSE	11	295
 3. Boros Zoltán	ESP	8	290
 4. Komár Béla		MAC	9	290
 5. Sindely Pál dr.	SZV	14	288
 6. Kardos Ferenc dr.	OSC	14	284
 7. Rétfalvi Lajos	JSS	9	274
 8. Lux Iván		BEA	6	265
 9. Gáncs Kálmán	MAC	12	265
10. Gombkötő Péter dr.	MAC	8	260
11. Vida István		FAB	12	256
12. Lázár László	PSE	12	249
13. Andrási Lajos	TSE	9	246
14. Csongrádi Jenő	BEA	10	244
15. Kovács András	NYV	6	240
16. Szűcs György dr.	PVS	8	219
17. Kéri Gerzson dr.	FAB	10	215
18. Boros András	OSC	8	213
19. Bálint Sándor dr.	FAB	7	212
20. Friedrich Vilmos	BEA	7	204
21. Fóthi Ákos		BEA	5	196
22. Ozorák István dr.	ARA	6	191
23. Homoki Géza		PSE	5	189
24. Vajda László	ZTC	6	181
25. Buda József		BSC	7	175
26. Tanács Imre		MMG	5	165
27. Pásztor Imre	SZV	4	147
28. Ballagó Béla	JVS	3	127
29. Józsa György	DTC	3	100
18 fő 100 pont alatt

F55 (1939-1943)			n	S
 1. Marton Péter	KTK	13	300
 2. Muszély György	BEA	12	289
 3. Radnóti Sándor	MAC	12	288
 4. Vass Tibor		VHS	8	266
 5. Jelinek István	PSE	7	260
 6. Argay Gyula		BEA	9	249
 7. Szecsődi Ákos	BEA	6	242
 8. Holluby Andor	ZDS	6	241
 9. Bányai Attila	ZTC	11	230
10. Köblös József	KTX	7	229
11. Illés Vilmos	SSC	9	226
12. Nagy Kálmán		MAC	5	225
13. Varga Sándor	BEA	6	224
14. Pavlovics György dr.KTK	6	223
15. Horváth Béla	FAB	5	218
16. Lohász Márton	MMG	7	215
17. Schell Antal	PSE	8	208
18. Deseő László	MOM	5	205
19. Wengrin István	VTC	6	196
20. Bán Sándor		HTC	4	183
21. Kiss Endre dr.	PVM	5	175
22. Albert Ferenc	BTK	5	163
23. Török István	DEA	6	149
24. Balogh Tamás	FMT	3	137
25. Fábics Ferenc	PSE	5	131
26. Lányi Botond dr.	TIT	4	121
27. Ribényi Imre	FAB	4	119
28. Sváb László		ORI	3	108
11 fő 100 pont alatt

F60 (1934-1938)			n	S
 1. Szebeli István	SSC	13	300
 2. Nyögéri Imre	FAB	14	297
 3. Szabon János	KOS	7	291
 4. Valkony Ferenc	FAB	12	275
 5. Hódossy Béla	TSC	9	257
 6. Buncsik János	FAB	6	251
 7. Éliás Vilmos	TTE	6	241
 8. Rácz Márton		MAC	11	236
 9. Weress Kálmán	MAC	8	222
10. Csupor Miklós	TTE	14	217
11. Cserteg István	TSC	5	215
12. Pataki Zsolt	SPA	7	206
13. Óhegyi Albin	SPA	7	200
14. Mercz László dr.	MMG	4	157
15. Hargitai Miklós	TSC	4	117
9 fő 100 pont alatt

F65 (1929-1933)			n	S
 1. Éliás Vilmos	TTE	14	300
 2. Dudás István	OSC	7	297
 3. Krasznai István dr.	OSC	6	276
 4. Kiss Béla		JVS	7	276
 5. Csurgó Mihály	SPA	3	135
3 fő 100 pont alatt

F70 (-1928)			n	S
 1. Balla Sándor	MAC	12	300
 2. Balogh László	AOS	12	285
 3. Gáti László		PTX	8	273
 4. Rittweger Manfred	AOS	4	197
 5. Kun Ferenc		KTX	3	126
2 fő 100 pont alatt

N35 (1959-1963)			n	S
 1. Kármán Katalin	FAB	6	300
 2. Péter Edit		PVM	7	269
 3. Marczis Márta	ESP	9	264
 4. Vargáné Kocsis K.	NKZ	7	239
 5. Tömördi Ágnes	THS	5	238
 6. Ostorics Zsuzsa	PSE	6	237
 7. Kissné Kiss Mária	JMD	5	232
 8. Mátyás Ildikó	THS	5	221
 9. Csizmadia Gyuláné	THS	5	218
10. Lajtai Sándorné	PVM	6	174
11. Gaál Borbála	FAB	4	173
12. Kedl Ildikó		SPA	5	167
13. Zarnóczay Klára	TIT	3	139
14. Makrainé Tóth Rita	ALP	4	137
15. Hidvégi Nóra	MSE	3	114
16. Lévainé Kovács Róza	KSE	3	106
18 fő 100 pont alatt

N40 (1954-1958)			n	S
 1. Horváth Magda	TTE	9	300
 2. Dániel Edit		SPA	6	285
 3. Jenei Margit	BÖF	8	284
 4. Mező Éva		PVM	9	264
 5. Bokodi Blanka	MSE	7	259
 6. Kovács Olga		FAB	8	245
 7. Makrainé Tóth Rita	ALP	8	231
 8. Kocsis Gyöngyi	ARA	5	204
 9. Ludvig Ágnes	MAF	5	198
10. Hideg Istvánné	HTC	4	181
11. Lenkeiné Halasi E.	SPA	6	166
12. Buncsák Piroska	AGD	5	158
13. Barna Lászlóné	NYV	3	146
14. Jenővári Gabriella	BÖF	3	145
15. Boros Marianna	OSC	6	145
16. Gelei Zsuzsa	FAB	3	140
17. Hrenkó Lászlóné	TIT	4	140
18. Szabovikné Sz. Zs.	HRF	4	138
19. Lévainé Kovács Róza	KSE	3	132
20. Mitterer Andrea	BEA	3	118
21. Veresné Sipos E.	HRF	3	113
22. Csipi Erzsébet	SPA	3	108
11 fő 100 pont alatt

N45 (1949-1953)			n	S
 1. Karsai Klára	OSC	14	292
 2. Rostás Irén		HTC	6	285
 3. Kardos Rózsa	OSC	8	255
 4. Keszthelyi Ildikó	PSE	7	248
 5. Hinterstein F.-né	DMU	6	245
 6. Boros Zoltánné	ESP	5	241
 7. Novotni Tiborné	BME	6	217
 8. Komár Béláné	MAC	4	183
 9. Gyirkis Dénesné	TTE	5	175
10. Hegedűs Ágnes	BEA	4	171
11. Szabados Magdolna	KTK	4	162
12. Hanusz Mária	OSC	4	160
13. Pál Ilona dr.	FAB	4	159
14. Mazuch Ágnes	ESP	6	159
15. Cser Borbála	SMA	3	143
16. Tóth J.-né (Bőr M.)	FAB	4	114
17. Pearson Hilary	FMT	3	109
5 fő 100 pont alatt

N50 (1944-1948)			n	S
 1. Komár Béláné	MAC	10	294
 2. Hanusz Mária	OSC	14	291
 3. Szabados Magdolna	KTK	13	285
 4. Biró Aletta		BEA	7	258
 5. Korik Vera		PSE	5	247
 6. Csorja Ida		HTC	5	205
1 fő 100 pont alatt

N55 (-1943)			n	S
 1. Cser Krisztina	FMT	10	300
 2. Schell Antalné	PSE	10	294
 3. Pearson Hilary	FMT	7	288
 4. Babai Margit dr.	TTE	14	282
 5. Éliás Vilmosné	TTE	12	258
 6. Wengrin Istvánné	VTC	10	252
 7. Móczart Albertné	BSC	6	179
 8. Farkas Anna		PSE	4	132
3 fő 100 pont alatt
A részletes eredménylistát, valamint az 1999. évi pontverseny végleges kiírását a versenyévad első versenyein tesszük közzé (a tervezet szerint az első félév versenyei június 5-ig: Postás-MATÁV Kupa, Semmelweis-TIPO, Szenior Hosszútávú OB, Szenior Rövidtávú OB).

Argay Gyula



Vissza a Tájfutás 1999/1-2. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvû tájfutó információkhoz!