Jegyzőkönyv


Készült: az MTFSZ elnökségének ülésén
Időpont: 1999. január 22. 14.15-20.45
Helyszín: Országos Atomenergia Hivatal tanácsterem
Jelen vannak: Juhász Miklós elnök; dr. Dosek Ágoston, Fehér Ferenc, Kármán Katalin, dr. Lux Iván, dr. Sindely Pál, Sőtér János, dr. Zentai László, Zsigmond Tibor elnökségi tagok; Vasvári Viktor, a felügyelő bizottság elnöke, Hegedűs Zoltán és Páhy Tibor szövetségi kapitány, Argay Gyula, a szenior bizottság vezetője, Erdélyi Tibor és Kovács Péter, a tájkerékpáros bizottság képviselői, dr. Hegedűs András, a naptárbizottság vezetője
Hivatalosan távol vannak: Deseő László, dr. Kiss Endre
Az ülést vezeti: Zsigmond Tibor, majd Juhász Miklós
Jegyzőkönyvvezető: Ludvig Ágnes
Jegyzőkönyv-hitelesítők: Kármán Katalin és Sőtér János

1. napirendi pont: Az előző ülés jegyzőkönyvének jóváhagyása
Sindely Pál felajánlja segítségét Kármán Katalinnak a halhatatlanok albuma összeállításában.
Fehér Ferenc egy helyszínelírást kér korrigálni.
Határozat: a jegyzőkönyv 1 tartózkodás mellett elfogadást nyer.

2. napirendi pont: A tájkerékpáros bizottság beszámolója, indítványa - Kovács Péter, Erdélyi Tibor
Írásos javaslatok és beszámoló előzetesen kiküldve.
Kovács Péter kiegészítésül elmondja, hogy a tájkerékpáros versenynaptárt a tájfutó naptár véglegesítése után állítja össze. A ranglistájuk elkészült. Az idei évre tervezi a női OB megrendezését. Tapasztalata szerint a férfiaknál az OB több versenyzőt vonzott, mint az évközi versenyek. A női OB-nál elképzelhetőnek tartja a férfiak kritériumának átvételét (évente 6 verseny 12-12 értékelhető indulóval).
Erdélyi Tibor ehhez képest könnyítést kér. Úgy látja, hogy az 1997-es kezdő év óta folyamatos a fejlődés, létszámnövekedés. Még komolyabban vennék a versenyzők a szakágat, ha 3 különféle OB rendezésére kaphatna lehetőséget. Elmondja, hogy a tervezett 3 OB-ra van rendező, a rövid és a hosszútávú egy hétvégén és a normál külön kerülne megrendezésre. Kéri, hogy bizonyos kiemelt futamokra - melyből összesítést kívánnak számolni - a Magyar Kupa elnevezést használhassák, ez is ösztönzőleg hatna a létszámra. Anyagiak terén - az előző évhez hasonlóan - segítségképpen érmeket és térképet kér a saját erőből rendezendő OB-khoz.
Dosek Ágoston is szigorúnak tartja a női bajnokság kritériumait, a sítájfutáshoz hasonlókra gondolt (5 érvényes befutó).
Határozat: a elnökség egyhangú jóváhagyását adja a hosszú, rövid és normál távú tájkerékpáros OB megrendezésére.
Erdélyi Tibor javasolja az ifi és a junior korcsoportok összevonását UP korcsoportként, fiúknál és lányoknál is.
Dosek Ágoston szerint a felkészülést motiválná, a sportágat erősítené, ha előírnánk az OB-t megelőző versenyzést, ehhez az elvhez Erdélyi Tibor is csatlakozik.
Lux Iván úgy véli, hogy szenior korcsoport rendezése a felnőtt kategóriát gyengítené egyelőre, Zsigmond Tibor szerint jövőre a tapasztalatok nyomán át lehet értékelni a szeniorok helyzetét.
Határozat. az elnökség egyhangúan elfogadja a tájkerékpáros OB alábbi kritériumait:
- négy eredményes, bármilyen távú versenyzés a bajnokságon való indulás feltétele;
- a bajnokság kihirdetésének feltétele öt érvényes befutó;
- az OB kategóriái felnőtt férfi és női, utánpótlás fiú és lány.
Kovács Péter a szövetségi kapitány szükségességét ecseteli, Erdélyi Tibort javasolja e feladatra, aki vállalja is.
Zsigmond Tibor is fontosnak tartja a szövetségi kapitány létét (példa a tájfutásból), akire sok szervezés és adminisztráció mellett viszonylag kevés szakmai munka hárul.
Határozat: az elnökség egyhangúan kinevezi Erdélyi Tibort tájkerékpáros szövetségi kapitánnyá.
Erdélyi Tibor beszámol arról, hogy a tavalyi évben teljesen önköltségesen vettek részt külföldi versenyeken, szerezték be a drága felszerelést. Úgy látja, hogy a 2002-es első tájkerékpáros VB-ig a kialakulóban lévő komoly, fiatal magnak lenne alkalma felkészülni. Személy szerint próbál anyagi forrásokat felkutatni, de az elnökség jelképes támogatását kéri a spanyolországi EK futamra - melyen egy csapat részvételét javasolja - 10 E Ft/fő összeg erejéig.
Ludvig Ágnes elmondja, hogy a bevételek nem látszanak biztosan, ezért az elnökség nincs döntéshelyzetben.
Zsigmond Tibor a következő ülésre halasztja a kerékpárosok anyagi igényének megvitatását, amikor az éves költségvetés tárgyalása kerül sorra.
Sőtér János indokoltnak tartja Erdélyi Tibor kérését, nem tartja túlzónak a fejlődésben lévő ágazat támogatását, melyben van annyi esélyünk, mint a foot-O-ban.
Vasvári Viktor javasolja a költségvetésbe beépíteni Erdélyi Tibor kérését.
Lux Iván szerint az elnökség jelen kérdésben tanácstalan, de nem elutasító.
Dosek Ágoston szerint a tájkerékpáros, a sítájfutó és a foot-O ágazat közötti arányokat kell meghatározni. Fontosnak tartja, hogy az ágazat indulásánál ott legyen a magyar csapat, és tartson lépést a világ fejlődésével.
Lux Iván felveti, hogy az IOF-en belül is el kellene helyezni magunkat e területen, Deseő László közbenjárásával tartja ezt lehetségesnek.
Sőtér János a térképjellegzetességekről érdeklődik, majd a Hungária Kupát ajánlja tájkerékpáros verseny rendezésére.

3. napirendi pont: Az UP válogatott kijelölése, aktuális kérdések - Páhy Tibor, Hegedüs Zoltán
Írásos javaslat előzetesen kiküldve, ennek alapján Zsigmond Tibor az ifi lányokat sokallja.
Páhy Tibor indokolja a névsort, az ifi lányokat a '97-es ranglista és az OB szereplések alapján választotta ki, létszámban nem akart kevesebbet, mint más korcsoportnál. Személyesen nem ismeri mindegyik választottat, de edzőtáborokban szeretné megismerni őket. A serdülő lány keretet erősnek tartja, közülük lehet esetleg ifibe válogatni. Egyformán jónak tartja őket, ezért részükre válogató versenyt kíván tartani. Megfontolandó, hogy a legjobb serdülőt vigye fel ifibe, vagy a legjobbakból indítson erős serdülő csapatot a Youth Matchen.
Lux Iván szerint a létszám miatt nem kell olyan versenyzőt beválogatni, akit nem is ismer. A válogató verseny kiírását jónak tartja, azonos pályán összemérve a két korosztályt.
Páhy Tibor buzdítja a számára ismeretlen versenyzőket is, hogy vegyenek részt a programjain, bizonyítsák be tehetségüket. Köszöni Fehér Ferenc segítségét, aki az utolsó edzőtáborát térképekkel segítette.
Zsigmond Tibor megállapítja, hogy a két utolsónak javasolt ifi lány a budapesti keretben sem kapott helyet.
Fehér Ferenc a zalaegerszegi tábor tapasztalataiból elmondja, hogy van sok kiemelkedő gyerek, de hiányoztak a válogatottak, kár kihagyni a jó lehetőségeket. A mulasztás Páhy Tibor gondjait növeli, mert nem tudja összehasonlítani a tehetséges gyerekeket.
Páhy Tibor óriási érdeklődést tapasztalt a soron következő edzőtáborra, 75-en jelentkeztek.
Kármán Katalin megjegyzi, hogy a kiválasztás nem feltétlen egész évre szól, a táborok tapasztalatai alapján változhat a névsor. A Fabulon kérését tolmácsolja: az edzőtáborokban a legjobbakkal foglalkozzon a szövetségi kapitány, segítők menjenek le a kezdőkkel törődni.
Páhy Tibor válaszában elmondja, hogy szerencsére a kezdőkkel kellő számú segítőt is kap, így a tábori munka gördülékeny.
Sindely Pál javasolja, hogy az elnökség fél éves nyílt keretet hagyjon jóvá.
Dosek Ágoston szerint hagyjuk meg a lehetőséget a szövetségi kapitánynak, kit választ a keretbe. Pénzügyeket nem érint, hány fős a keret. A szélesebb létszám előnyt is jelent, mert Páhy Tiboron keresztül mások is bevonódnak az ifjúsággal való foglalatosságba. Jó iránynak tartja minél több fiatallal foglalkozni.
Páhy Tibor beszámol arról, hogy az első edzőtábor alkalmával kifejtette követelményeit, és nem is volt problémája eddig. Ha adódna, megválna az illetőtől.
Zsigmond Tibor segítséget kér Páhy Tibor részére a versenyzők megismeréséhez, és megállapítja, hogy az ifjúsági szövetségi kapitány programjaiban a válogatottaktól elvárható követelmény a részvétel.
Határozat: a Páhy Tibor által előterjesztett utánpótlás keret névsort 6 igen szavazattal 2 tartózkodás mellett elfogadja az elnökség.
Hegedüs Zoltán a korábbi üléseken felmerült etikai kódex ürügyén összegyűjtött fontos elvárásokat. Szól a válogatottól elvárható viselkedési normákról, az alkohol egyértelmű tiltásáról a válogatott rendezvényeken. Lux Iván és Sőtér János szerint nem kell különválasztani a válogatott szereplést, tőlük minden esetben el kell várni az etikus magatartást.
Zsigmond Tibor elviekben jónak tartja, ha megjelenik Hegedüs Zoltán írása, az elnökségnek segítség a későbbi "kódex" kidolgozásához.

4. napirendi pont: A rangsoroló versenyek jóváhagyása - Zsigmond Tibor
Az aktuális naptártervezet a helyszínen kerül szétosztásra.
Zsigmond Tibor megállapítja, hogy az utolsó pillanatig igen sok hiányosság volt adminisztráció és fizetés terén, de ezek teljesültek, egyedül az OSC-től kaptunk részletfizetést. Korrekciót fűz az előzetesen kiküldött írásos anyaghoz. Megállapítja, hogy 3 versenyen volt az év során kategóriatörlés.
Hegedüs Andrásnak erről az a véleménye, hogy ezek a rendezők felvállalták hibájukat és következményeiket, de több más versenyen is lehetett volna kategóriát törölni.
Hegedüs Zoltán hozzáfűzi, hogy több helyen eltussolták a hibát, nem ismerték el, ezt nagyobb hibának tartja.
Zsigmond Tibor elmondja, hogy a beismerésnek is vannak fokozatai, a Tipo például a törölt kategória résztvevőit ingyen fogadja az idei versenyen.
Lux Iván versenyzői szempontból nem tartja jónak a mindössze két éjszakai verseny egymás utáni napon való megrendezését.
Hegedüs András javasolja a Postás éjszakai visszahelyezését az eredeti időpontra és a Tipo részére felajánlani a kétnapos éjszakai rangsoroló rendezésének lehetőségét. Ehhez Zsigmond Tibor is csatlakozik. Megállapítja továbbá, hogy nemcsak az éjszakai, de váltó és sprint versenyből is kevés van a naptárban.
Vasvári Viktor javasolja, hogy az OSC részére február 15-i határidőt szabjon az elnökség a jogdíj teljes törlesztésére, így kaphassa meg véglegesen az idei rangsoroló rangot.
Határozat. az elnökség egyhangúan jóváhagyja az 1999-es rangsoroló versenyeket a Postás éjszakai 7-ére történő visszaállításával és az OSC február 15-ig való teljes fizetési kötelezettségével.

5. napirendi pont: Bírói feljebbminősítés - Zsigmond Tibor
Zsigmond Tibor beszámol arról, hogy a beérkezett kéréseket a versenybizottság megvizsgálta, és öt országos, négy I. osztályú minősítésre tesz ajánlást, két főnél nem teljesültek a feltételek, így őket nem támogatja. Megállapítja, hogy a jelentkezés "kampányjellegű", mikor kinek "jut eszébe" a felterjesztés (személy, megye, klub terjeszthet elő). Hiányosság, hogy nincs ellenőrző bírói szabályzat, mely többek között ezt a kérdést is rögzítené.
Fehér Ferenc saját megyéje gyakorlatából állítja, hogy nem a bírói minősítéssel, hanem a versenyrendezéssel foglalkoznak, úgy látja, a cím az érdemek elismerését mutatja.
Határozat: a versenybizottság által előterjesztett 5 fő országos, 4 fő I. osztályú minősítését az elnökség egyhangúan jóváhagyja.
Zsigmond Tibor kritikusan megállapítja, hogy ellenőri, képzési szabályok léteznek írásban, működnek is az elvek. Ezzel szemben a bírói minősítés elavult, a vizsgák és a továbbképzés - mely a szövetség feladatköre - számos problémát vet fel.
Fehér Ferenc felajánlja, hogy segédanyagok és konzultáció alapján megalkotja a bírói szabályzatot.

6. napirendi pont: Javaslatok a kitűző odaítélésére - Kármán Katalin
Kármán Katalin ismerteti dr. Tóth Imre írásbeli javaslatát a kitűző díj nevének megváltoztatására. Javaslata: "A tájékozódási futásért" megnevezés. Ő maga is támogatja a változtatást.
Argay Gyula a "Tájékozódási Sportért" megnevezést ajánlja. Továbbá kéri, hogy a díjazásoknál jelenjen meg rövid indoklás is a nevek mellett.
Határozat: 7 igen szavazattal - 1 fő ideiglenes távollétében - a díj nevét "A tájékozódási futásért" névre változtatja az elnökség.
Kármán Katalin ismerteti a beérkezett javaslatokat a díj odaítélésére. Javasolja, hogy a megyék által küldötteket mindenképpen vegyük figyelembe, rajtuk kívül számításba jöhetnek - Sindely Pál javaslatára - a más díjaknál kimaradtak, valamint az előző évi nemzetközi versenyeink rendezői. (Juhász Miklós érkezik.)
Ludvig Ágnes nyomatékosan kéri, hogy a javaslat ellenére a díj maradjon az aktívák jutalma, és ne a fizetett alkalmazottaké. Sőtér János is kéri a kiemelését a javasolt személyek közül.
Sindely Pál csoportelismerést is elképzelhetőnek tart, megoldási javaslatok vetődnek fel erre a lehetőségre.
Hegedüs András szerint a csapatot - konkrétan a Youth Match rendezőiről van szó - is nevesíteni kellene, javaslatot tesz három főre.
Határozat: az elnökség 3 igen, 5 nem szavazat és 1 tartózkodás mellett elveti, hogy team együttesen kapjon Tájékozódási futásért díjat.
Kármán Katalin javasolja, hogy alapításának szellemében csak az elmúlt év teljesítményeit értékelje az elnökség, összefoglalja a névjavaslatokat.
Határozat: 8 igen és 1 ellenszavazat mellett a Tájékozódási futásért díj kitüntetést az alábbi sporttársaknak adományozza az elnökség:
7. napirendi pont: Személyi javaslat a sajtóreferensi feladatkör betöltésére - dr. Sindely Pál
(Juhász Miklós átveszi az elnöklést.)
Sindely Pál írásban előterjesztve Papp Dénest javasolja a sajtóreferensi feladatkör betöltésére. Társadalmi munkában vállalná, hogy minél több helyen próbál sportágunkról híreket megjelentetni.
Ludvig Ágnes tájékoztatja az elnökséget, hogy új sajtófelelőst nevezett ki a Nemzeti Sport Lipiczky Ágnes helyére. A sajtó és propaganda bizottság felélesztéséről felhívás jelent meg a Tájfutásban, de jelentkező nem volt.
Dosek Ágoston megállapítja, hogy vannak lelkes propagandával foglalkozó aktíváink, de nehezen tudunk túllépni köreinken.
Juhász Miklós szerint a bizottság vezetését is felajánlhatjuk Papp Dénesnek.
Sindely Pál felhatalmazást kér az elnökségtől, hogy Papp Dénes feladattervet állíthasson össze.
Juhász Miklós javasolja, hogy hívjuk meg a következő ülésre, ahol vázolhatja az elképzeléseit, azt, hogy milyen szerepet vállalna, valamint a bizottság kérdését is. Ezt az elgondolást az elnökség támogatja.

8. napirendi pont: Titkársági tájékoztató - Ludvig Ágnes
- Az ISM kiadta a határozatot az MTFSZ kiemelten közhasznú minősítéséről, mely 1998. január 1-jétől érvényes. Az ezzel kapcsolatos APEH-bejelentkezést megtette Ludvig Ágnes, és írásban tájékoztatta a megyéket a tennivalókról.
- Sítájfutás témában újabb TV-közvetítésre (Zöldpont) került sor.

9. napirendi pont: Bajnoki rendszer, hagyományos bajnokságok, szenior bajnokságok, parktájfutó OB - Zsigmond Tibor, Argay Gyula, dr. Sindely Pál, dr. Hegedüs András
A bajnoki rendszerről, a szenior bajnokságokról és a parktájfutó OB-ről szóló anyag előzetesen kiküldve.
Zsigmond Tibor feleleveníti az előzményeket. Az elnökség háromfős bizottságot nevezett ki a bajnoki szabályok felülvizsgálására. A bizottság az újságban megjelent felhívás nyomán beérkezett javaslatokat dolgozta fel. A minősítéssel kapcsolatban is számos ötlet érkezett be, de azok megvitatása külön téma.
Zsigmond Tibor megállapítja, hogy a szenior és a többi kategória OB-ja az esetben rendezhető együtt, ha időben vagy térben el van különítve.
Sőtér János a külföldiek indulási lehetőségét veti fel, a kis létszámú selejtezők jogosultságát kérdőjelezi meg, valamint a bajnokok meghívására kérdez rá.
Juhász Miklós szerint a szenior és a normál OB viszonyának meghatározása fontos kérdés, mert a 35-ös kategóriában az 1-3. helyet befolyásoló tényező az együttrendezés.
Zsigmond Tibor és Dosek Ágoston szerint nem dúskálunk rendezőkben, ezért ezt a kérdést nem érdemes korlátozni.
Hegedüs András elmondja, hogy hagyományosan a sprint-váltó bajnokságok külön kerülnek kiírásra, a többieknél az együttrendezés a szokásos. De ha lenne jelentkező a külön rendezésre, akkor külön lehetne bontani ezeket is.
Juhász Miklóst meggyőzi az érvelés, javasolja, hogy ne szabályozza az együttrendezést az elnökség.
A hosszútávú és a nappali egyéni bajnoksággal kapcsolatban nincs vitás kérdés.
Rövidtávú bajnokság
Sőtér János tolmácsolja a versenyzők véleményét, hogy a legidősebb kategóriákban ne legyen külön selejtező, mert az nagyon megterhelő számukra.
Argay Gyula elfogadja, logikusnak tartja az érvelést.
Határozat: az elnökség egyhangú véleménye alapján az N 55-ös és F 60-as korcsoportban és felettük a rövidtávú OB egy futamban kerül megrendezésre.
Éjszakai bajnokság
Juhász Miklós javasolja az N 21-es és egy fiatalabb kategória bevezetését.
Határozat: 7 igen szavazattal 2 nem ellenében az elnökség a női kategóriák bevezetését dönti el az éjszakai bajnokságon.
Dosek Ágoston a selejtező szükségessége mellett érvel.
Határozatok:
- 7 igen szavazattal az elnökség a selejtező szükségessége mellett dönt;
- egyhangú igen a vélemény az N 21 kategória bevezetésére;
- 6 igen szavazat szól egy másik női kategória bevezetéséről.
Kármán Katalin szerint nem szabad serdülőket kényszeríteni az éjszakai versenyzésre, amennyiben a verseny OB, félelmüket leküzdve is indulnak. Megfelelőbb lenne az ifi helyett a junior kategória bevezetése, ott versenyezhetnek az ifik.
Határozat: 6 igen szavazattal dönt az elnökség az N 20 kategória bevezetéséről az éjszakai bajnokságokon.
Sindely Pál javasolja az N 35-ös és N 45-ös kategória felvételét is.
Határozatok:
- 7 igen szavazat szól a szenior női kategória bevezetéséről;
- az N 35-ös kategória felvétele mellett 7 fő szavaz igennel;
- N 45-ös kategória mellett 6 igen szavazat szól;
- egyhangúan elfogadja az elnökség a továbbjutás kérdésében, hogy a 20-as korcsoport feltételei a férfi 20-as szerintiek, a 21-es is a férfi 21-es szerint.
Összetett bajnokság
Zsigmond Tibor javasolja, hogy az új női éjszakai bajnokságokat ne számítsuk bele az összetett bajnokságba.
Csapatbajnokság
(Fehér Ferenc távozik.)
Zsigmond Tibor hozzáteszi, hogy rendezéstechnikai követelmény, hogy azonos percben, azonos pályán ne legyen együtt indulás. Úgy látja, hogy a női 16 és 18 kategóriákban gond a létszám, inkább az újonnan bevezetett 20-ban indulnak.
Csapat- és váltóbajnokság
Az elnökség ragaszkodik a tiszta egyesületi váltók és csapatok kiállításához.
(Dosek Ágoston távozik.)
Az elnökség elfogadja a bizottság előterjesztését.
Az egyesületi váltó OB-vel kapcsolatban kérdés nem merül fel.
Határozat: az egyesületi váltó OB-ről leírtakat az elnökség egyhangúan jóváhagyja.
Meghívások kérdése a normál, hosszútávú és éjszakai OB-ra
Juhász Miklós szabályozni javasolja az engedélykéréseket az előző évi kellemetlen tapasztalatok alapján. A kivételek kezelésének rendezetlensége nem megnyugtató.
Lux Iván a döntéshozatalból adódó problémákra világít rá. Vasvári Viktor figyelmeztet, hogy a versenyszabályzat nem ismer semmilyen engedélyt, javasolja kiegészíteni.
Sőtér János javasolja, hogy a bajnoknak legyen joga megvédeni bajnokságát, selejtezőn ne kelljen indulnia.
Lux Iván fontosnak tartja a selejtezőket, jó versenyek legyenek, erőfelmérést mutassanak.
Kármán Katalin szerint az indulási jogosultságot úgy kell szabályozni, hogy minél kevesebb kiskapu maradjon, a bajnokok mentesítésének egyértelmű megfogalmazása nehéz a versenyzők korcsoportváltása miatt.
Sindely Pál szerint a bajnokok mindaddig védik bajnoki címüket, amíg azt el nem veszik tőlük, ezért a bajnokok selejtező nélkül indulhassanak az adott bajnokságon.
Zsigmond Tibor szerint az egyedi esetekre nehéz szabályt alkotni, mind külön elbírálást jelent.
Lux Iván a selejtező alól csak külföldi szereplés vagy komolyabb betegség esetén adna felmentést.
Hosszas vita alakul ki két kérdéscsoport körül: a bajnokok meghívásáról és az egyedi esetek kezeléséről.
Juhász Miklós szerint a selejtezőre nem kötelezettek köre elég zárt, reálisabbnak tartja az előző évi helyezetteket meghívni, mint a ranglista alapján vonalat húzni.
Határozat: 4 szavazat szól a változtatás mellett a kiemelésekkel kapcsolatban, 4 fő szavaz az eredeti előterjesztés (kiemelés nincs) megtartása mellett.
Hegedüs András a bajnokságokon mutatott teljesítményt ajánlja figyelembe venni a kiemeléshez.
Határozatok:
- 5 igen szavazat szól amellett, hogy csak az azonos fajta bajnokságon elért előző évi eredmény legyen figyelembe véve;
- csak az azonos fajta bajnokságok előző évi győztesei legyenek meghívottak, 4 igen szavazattal elfogadva;
- létszámon felül kell érteni a meghívást, 7 igen szavazat;
- a VB 1-6. és junior VB 1-3. helyezettjeinek meghívásáról szóló 1998. októberi döntés változatlanul érvényben marad, 5 igen szavazat.
Juhász Miklós megköszöni a munkacsoportnak a jól előkészített vitaanyagot.
Parktájfutó OB
Sindely Pál szerint a nemenkénti 3 kategória - ifi, felnőtt, szenior - kiírása hatalmas létszámokat vonzana.
Kármán Katalin szerint, ha a versenyzők nem ugyanarra a pontra futnak, az átmenet nem lehet egyenértékű, ezért megnő a szerencse szerepe, ami nem előny egy OB győzelemért folytatott küzdelemben.
Többek a nagy létszám miatti esélykülönbséget kifogásolják, erre Hegedüs András egy szokatlan megoldást javasol: például a versenyzők azonosítókorong dobásával igazolják a pontérintést. Hangsúlyozza, hogy ezek a problémák jó versenyrendezéssel megoldhatók.
Juhász Miklós javasolja kísérletképpen elfogadni az előterjesztés szerinti parktájfutó OB megrendezését, a módosítások jövőre a tapasztalatok alapján megtehetők.
Zsigmond Tibor a minden évben megfelelő, új terep miatt aggódik.
Határozat: 6 igen szavazattal az elnökség elfogadja a parktájfutó OB megrendezését az előterjesztett szabályok alapján, de a pontversenybe nem számít be az eredménye.
Határozat: az elnökség a bajnoki rendszert az előterjesztett javaslat, valamint a módosító határozatokkal egyhangúan elfogadja.

10. napirendi pont: Közgyűlési előkészületek - Ludvig Ágnes
Ludvig Ágnes beszámol arról, hogy a kiírás, napirend időben megjelent, helyszín rendben, a rutinos közreműködők is jelen lesznek, levezető elnököt kell még találni. Felsorolja a kötelező napirendeket, és kéri a feladatok felosztását ezzel kapcsolatban. Az elnöki beszámoló az elnökségi tagok segítségével Juhász Miklóstól fog elhangzani. Az összes gazdasági jelentést, tervet Ludvig Ágnes készíti elő. A felügyelő bizottság vizsgálatot végez a térképkészletről, a mérleget is véleményezi még a közgyűlés előtt.
A '99-es tervek kidolgozásához Ludvig Ágnes kevésnek látja az eddig tudottat a befolyó pénzekről. Problémás a válogatottak klubjaitól a költségtérítés behajtása, két klubbal is konfliktus alakult ki.
Lux Iván javasolja, az év elején készítsenek a szövetségi kapitányok utaztatási tervet, a klubok előlegfizetésre kapjanak számlát.
Juhász Miklós kéri, hogy a '98-as tartozások rendezésére a klubok figyelmét írásban nyomatékosan hívja fel az iroda.
Az 1998. évi tagdíjhátralékosokról ad tájékoztatást Ludvig Ágnes, akiket egyhangú szavazással töröl tagjai sorából az elnökség. Ezen kívül az MMG jelentette be írásban megszűnését.

11. napirendi pont: Egyebek
A Hungária Kupa szervezőbizottsága három kérdésben kérte az elnökség véleményét, döntését.
Határozatok:
- az elnökség egyhangúan dönt a szövetségi ellenőr szükségességéről, de a kinevezését a következő ülésre halasztja, addigra a versenybizottságtól vár személyi javaslatot;
- a kiírásban szereplő eredményszámítási módszert az elnökség jóváhagyja;
- az elektronikus pontérintés lehetőségét egyhangúan támogatja az elnökség azzal a kikötéssel, hogy a nevezési díjat nem drágítja, valamint a szövetségre nem ró külön terheket.
Juhász Miklós az elmúlt év tapasztalatait leszűrve javaslatot terjeszt elő az alapszabály változtatására: részmunkaidős ügyvezető elnöki poszt létrehozására. Feladata az elnökség operatív feladatainak átvállalása, és a főtitkár munkájának segítése lenne. Elfogadás esetén személyi javaslata is van. Az elnökség pénzügyi aggodalmainak ad hangot.



Vissza a Tájfutás 1999/1-2. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvû tájfutó információkhoz!