Kinyó István
1946-1998

Remegő kézzel próbálom a betűket formálni. Teljesen váratlanul, 51 éves korában áramütés következtében, tragikus hirtelenséggel Kinyó Pista, a Szegedi Vasutas SE sportolója végleg eltávozott közülünk. Temetése június 17-én volt a szegedi Belvárosi temetőben.
A hír mindannyiunkat megdöbbentett. Fáradhatatlan, kitartó, jó humorú s vidám természetű volt. Jó szakembernek, oktatónak ismertük meg. Már a 2000. évre is megvolt a munkaköri beosztása az "olajosoknál", de az elkövetkezendő évekre a sportprogramját már nem tudta beiktatni.
A Szegedi Tájfutó Napoknak, az Olajipari Juniálisoknak egyik aktív szervezője volt. Az 1986-os szeniorok ranglistáján már ott szerepelt a neve az F40-es kategóriában. legutoljára Ópusztaszeren a kétnapos nemzetközi Honfoglalás Kupán s az F50-es kategóriában győztesként állhatott a dobogó legfelső fokára. Az ezévi versenyeredményei már csak töredékként jelennek meg.
Ahogy peregnek az évek, egyre fogynak a fények körülöttünk. De feledhetetlen sporttársak fénye velünk marad eltávozásuk után is.
Hiányozni fogsz. A tájékozódási futó sportágban eltöltött évek emlékével búcsúznak Tőled sporttársaid.