Az Alapítvány kuratóriuma 1998-ban is kiírja pályázatát az iskolai sportkörök, diáksportkörök tájékozódási futó szakosztályai részére.
A pályázat benyújtási határideje: 1998. május 10., az Alapítvány postacímén (6701 Szeged, Pf. 99.).
A pályázatok feltételei:
Szeged, 1998. február 28.
"Az Iskolai Tájékozódási Futásért" alapítvány kuratóriuma
Az alapítvány magánalapítvány, amelyet négy évvel ezelőtt három, a sportágunkat anyagilag is támogatni kész magánszemély, valamint a Budapesti és a Csongrád Megyei TFSZ hozott létre, kifejezetten az iskolai diáksportkörökben működő szakosztályok támogatása céljából. A működés 3 éve alatt egyetlen fillért sem kapott a Magyar Tájékozódási Futó Szövetségtől de annak elnökségi tagjaitól sem (két elnökségi tagtól eltekintve).
Harmadik alkalommal hirdet eredményt a kuratórium, és az első három helyre sorrend nélkül az alábbi döntést hozta:
A magyar Alföld közepén, a Jászságban harminc éve működik példamutatóan, erdőktől, térképektől távol a Jászapáti Mészáros Lőrinc Gimnázium DSK tájékozódási futó szakosztálya. Feltétlen említést kell tenni Koczka József alapozó munkájáról, vagy a hőskorszak első Apáti-környéki térképkivágatáról, a Bodorgyepről, amelyen az első generáció nevelkedett. Évek óta az ország legjobb diákszakosztálya a JMD, hosszú évek óta Kissné Kis Mária nevéhez kapcsolhatók a meghökkentő sikerek. Csak az elmúlt év eredményeit lapozgatva kiemelkedik az OCSB-n a lányok arany- és a fiúk ezüstérme. Farkas Gabriella az ifjúsági EB-n képviselhette iskoláját és a magyar színeket. A bajnoki pontversenyben az ország első 10 szakosztálya között diáksportköri szakosztályként! Mégsem ez a legfontosabb, hanem mint ezt az edző levelében írja: "új csoportot indítottunk 25 fővel
" Ez a jövő sikereinek alapja. 15 laptájolóval óhajtja az alapítvány elismerését kifejezni a jászapátiak nagyszerű munkájához.
A főváros diáksportszervezetei között élen jár a hat éve alapított Árpád Gimnázium tájékozódási futó szakosztálya. A rendszeres, egész tanévi felkészülés mellett minden évben két edzőtábort is tartanak, ez nagy mértékben összetartja az Árpádos csapatot. A "részvétel a fontos" elv alapján indulnak tömegekkel a különféle versenyeken, sőt az Árpád Kupa rendezésére is futja az erejükből. Dr. Vankó Péter szakavatott munkájának eredménye mindez. Szerényen 5 laptájolóval kívánja támogatni az Árpádosok munkáját a kuratórium.
Sívó homokvidék 50 évvel korábban a mérgesi puszta, amely 1997-ben Pusztamérges településként Európa harmadik legvirágosabb települése büszke cím tulajdonosa. A helyi általános iskola fiatal tanárnője, Szerencsiné Csamangó Jusztina honosította meg sportágunkat a településen. De kellett ehhez egy megértő igazgató, Horváth László személyében, aki nyugdíjba vonulásáig támogatta ezt a nem minden faluban szokásos sportágat. Sikereik titka között tallózva láthatjuk, hogy mind a községben, mind az egykori homokvilág tanyáin élő tanulók és szüleik anyagi áldozatot hoznak sportágunkért. A település olasz illetőségű baromfifeldolgozója anyagilag is támogatja a cégről elnevezett Fobu Kupát, amelyet a pusztamérgesi fiatalok rendeznek kellő segítséggel évente. Örömük akkor lenne teljes, ha a település országosan ismert polgármestere, valamint az új igazgató is az eredményekhez méltóan támogatná a "reklámhordozó" tájékozódási futókat. Az alapítvány 5 garnitúra bozótruhával támogatja a sikeres diáksportköri szakosztály munkáját.
Az alapítvány 3 éves működése alatt mintegy százezer Ft értékű felszereléssel támogatott 3 budapesti, pusztamérgesi (2), hatvani, tatabányai, jászapáti és szőregi DSK tájékozódási futó szakosztályokat.
dr. Tóth Imre, a kuratórium tagja