A szövetségi kapitányok oldala
Válogatási rendszer
felnőtt és junior válogatott összeállítására
Cél: a következő Világbajnokságokon a legjobb váltó és egyéni eredményekre képes csapatok összeállítása.
Alapkövetelmény: az edzőtáborok magas szintű teljesítése.
- 1. edzőtábor: 1997. december 20-22. nyílt
- 2. edzőtábor: 1998. február 3-8. nyílt
- 3. edzőtábor: 1998. május 1-6. csak a szűk keretnek
- 4. edzőtábor: június 29-július 5. csak a szűk keretnek
Az edzőtáborok fizikai és technikai követelményei nemcsak felmérést jelentenek, hanem - mintegy követelményként - iránymutatást is a kerettagságra törekvőknek az egyéni edzésmunka összeállításához a nagy nemzetközi versenyekre való felkészülésben. Ezért a válogatottságra komolyan pályázóknak elengedhetetlen a részvétel.
Válogatóversenyek. A korcsoport legmagasabb kategóriájában a %-os eredmények alapján.
Világ Kupa futamokra:
A májusi ír-angol futamokra: Országos Hosszútávú Bajnokság, Postás Kupa 1 és 2. nap, Semmelweis Ev.: négyből három számít.
A további világkupa futamokra: Az eddigieken kívül Borsod Kupa (vagy a Budapest kupa első napja), Országos Rövidtávú Bajnokság: hatból négy számít.
1999-re: az eddigieken kívül: Kelet-EKO Kupa Világranglista verseny, őszi Spartacus nyolcból öt számít.
Főiskolás VB-re: Országos Hosszútávú Bajnokság, Postás Kupa 1 és 2. nap, Semmelweis Ev., Országos Rövidtávú Bajnokság saját kategóriában (felnőtt ill. junior), valamint a Borsod Kupa (vagy a Budapest kupa első napja) mindenkinek felnőtt kategóriában
Junior VB-re: a junior korcsoportúak számára: Országos Hosszútávú Bajnokság, Postás Kupa 1 és 2. nap, Tipo Kupa, Országos Rövidtávú Bajnokság.
A fenti versenyek előválogatást jelentenek, melynek alapján az első 10-10 férfi és női junior nyer lehetőséget a végleges válogatóversenyen való részvételre. Hozzájuk csatlakozik az utánpótlás keretben történt válogatás alapján a legjobb 5-5 ifi és 1-1 serdülő (határesetekben ez utóbbi számok bővülhetnek). A végleges válogatás június 22-23-án történik egy később kijelölendő helyszínen. Ily módon a válogatóversenyeken a különböző korcsoportúak a saját kategóriájukban indulhatnak. Természetesen szükséges, hogy a részvételre törekvők többször is összemérjék egymást a junior kategóriában. Ezt a Tipo Kupán javaslom megvalósítani. Az érintetteket értesíteni fogom a kiírás megjelenése után (remélem már a gánti edzőtáborban). Ezen kívül is szükséges még legalább 2-3 alkalommal az összecsapás a juniorokkal.
Szubjektív szempontok
Ezalatt a válogatóversenyeken kívüli elbírálás különböző formáit értem, melyek jó része azért számszerűsíthető.
- Az edzőtáborokban nyújtott teljesítmény, természetesen az adott felkészülési időszak függvényében.
- A Magyar Kupa futamok, illetve más versenyek eredményeinek figyelemmel követése, természetesen a résztvevő mezőny erőssége szerint.
- Hozzáállás, sportszerűség és egyéb.
Hegedüs Zoltán
Keretnévsorok
A felnőttek előző számban megjelent listája kiegészül Kovács Ildikóval, amint anyai feladatai mellett a válogatottsággal járó kötelezettségeket is vállalni tudja.
Serdülők: Csányi Adrienn (SZV), Csiszár Adrienn (SZV), Domján Zsuzsa (PVS), László Dóra (SZV), Valler Krisztina (HGA), Zsigmond Száva (DTC), Tartalék: Tóth Eszter (PVS) Gyulai Tamás (SZD), Scultéty Márton (OSC), Sinkó János (SZV), Sprok Bence (OSC), Sziládi Tamás (PVS), ifj. Valler Ferenc (HGA), Várbíró Pál (PVS), tartalék: Pelyhe Dániel (SDS)
Ifjúságiak: Bíró Alma (MOM), Buknitz Timea (SZV), Farkas Zsuzsa (DTC), Kocsis Mária (JMD), Makrai Éva (SPA), Zsebeházy Eszter (FAB), Billig Péter (SMA), Dedinszky Imre (SMA), Harkányi Zoltán (FAB), Less Áron (DTC), Somogyi Gergely (PVS), Spiegl Máté (SMA), Tóth Attila (TSE), Vizi Tibor (OSC), tartalék: Meichl Márton (TTE)
Az utánpótlás céljai
Távlatokban
- Az edzők, egyesületi vezetők és minden sportágunk iránt elkötelezett sporttársunknak segítségével felderíteni azokat a fiatal tehetségeket, akik jelenleg, de főként évek múltán méltón képviselhetik sportágunkat a nemzetközi megmérettetéseken.
- Több éven át folyamatosan nyomon követni fejlődésüket.
- Edzőikkel együtt gondolkodva olyan programot biztosítani számukra, amely a fejlődést elősegíti.
- Törekedni kell arra, hogy tehetséges fiataljaink közül senki ne vesszen el sportágunk számára.
- Végső célként megfelelő korban olyan felkészültség megszerzése, amellyel a junior illetve felnőtt keretben számíthatunk rájuk.
1998-ra
- Az év legfontosabb célja úgy felkészíteni csapatainkat, hogy az ifi EB-n méltó ellenfelei legyenek a külföldi riválisaiknak.
- A programtervezet következetes megvalósítása, amely úgy érzem jól fogja szolgálni a távlati célokat.
- Nevelési célként fogalmazom meg egy fegyelmezett, egymásért tenni akaró lelkes csapat kialakítását.
Edzések
A gyerekek természetesen edzőik irányítása és programja alapján az egyesületekben készüljenek fel. Tekintettel arra, hogy legtöbb esetben több éve dolgoznak együtt, edzőik ismerik versenyzőiket a legjobban. Én abban lehetek a segítségükre, hogy az esetleg feltárt hiányosságokra felhívjam a figyelmüket. Az edzőtáborok, ill. egyéb közös programok alkalmával igyekszem e hiányosságokat felderíteni.
Válogatás
Elképzelésem szerint a rangsorolókon nyújtott teljesítmény alapján döntök arról, hogy eredményei alapján ki vehet részt a két válogató versenyen. Ezek tervezett időpontja: május 8-10. és november 13-15.
Edzőtábor
Az utánpótlás (serdülő, ifi) válogatott következő - nyílt - edzőtáborára február végén kerül sor Gánton, a Gránás turistaházban. Érkezés február 25-én estig, hazautazás március 1-jén, délután.
Várható költségek: szállás: 600 Ft/fő/éjszaka (saját hálózsákban)
Étkezés: egy közös étkezés naponta, este (kb. 400 Ft)
A többi étkezés önellátóan - az ABC áruház közel van a turistaházhoz.
Jelentkezés: február 18-ig az igények feltüntetésével Páhy Tibornál. (8000 Székesfehérvár, Katona J. u. 13/a., 22-300-694, vagy 87-466-523 telefonon)
Páhy Tibor
Vissza a Tájfutás 1997/8 tartalomjegyzékhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!