Jegyzőkönyv



Készült: az MTFSZ elnökségének ülésén
Időpont: 1997. december 8. 16.10–21.45, szünet nélkül
Helyszín: FÖMTERV tanácsterme


Jelen vannak: Monspart Sarolta és dr. Szarka Ernő elnökhelyettesek

Balogh Tamás, Dosek Ágoston, dr. Nagy Árpád, Schulek János, Sőtér János, Szabó Gyula, Szokol Lajos, Zsigmond Tibor elnökségi tagok

Hegedüs Zoltán és Páhy Tibor szövetségi kapitányok

Scultéty Gábor, dr. Rédl Gábor és Vass László meghívottak

Távol vannak: Tüskés Endre és Veresné Sipos Etelka hivatalos elfoglaltság miatt

Levezető elnök: Monspart Sarolta, majd dr. Szarka Ernő

Jegyzőkönyvvezető: Ludvig Ágnes

Jegyzőkönyv-hitelesítők: Sőtér János és dr. Szarka Ernő

1. napirendi pont: Az előző ülés jegyzőkönyvének jóváhagyása

A jegyzőkönyv időhiány miatt hitelesítők véleménye nélkül került kiküldésre az elnökség tagjainak. A terjedelmét többen hosszúnak tartják, bár a rövidítés nehezen megoldható feladat, a fontos tényezők kiemelése sem egyértelmű.

Határozat születik 8:1 arányban arról, hogy csökkentett tartalmú lényeget tartalmazó jegyzőkönyv készüljön ezentúl.

Ludvig Ágnes számára az egyidejű jegyzőkönyvezés és az aktív részvétel egyre összeegyeztethetetlenebb, kéri, hogy a jegyzőkönyvvezetést más végezze.

Javaslatként hangzik el, hogy az elnökség tagjai felváltva írják a jegyzőkönyvet. A szavazás során 4:5 arányban elvetik az ötletet.

Balogh Tamás tanácsolja, hogy elnökségen kívüli személyt kellene felkérni.

Az elnökség egyhangúan jónak látja, hogy keresni kell rátermett "külsős" jegyzőkönyvvezetőt.

Az előző ülés jegyzőkönyvét illetően az elnökség úgy dönt, hogy a két hitelesítő és a jegyzőkönyvvezető készítsen rövidített változatot, és küldje ki az elnökségnek.

2. napirendi pont: Előterjesztés a Magyar Kupáról – Scultéty Gábor

Négyoldalas előterjesztés előzetesen kiadva.

Scultéty Gábor ismerteti a bizottság akciótervét, és javaslatot tesz a bizottság tagjainak kibővítésére Domonyik Gábor, Gárdonyi Réka és Viniczai Ferenc személyében.

Szokol Lajos Oláh Katalint is javasolja a bizottságba, nemzetközi tapasztalataira hivatkozva.

Az elnökség 8:1 arányban elfogadja a javasolt új neveket, beleértve Oláh Katalint is, amennyiben vállalja a feladatot.

Szabó Gyula megérkezik.

Scultéty Gábor hozzáteszi, hogy az 1998-as évre egyszerű jelentkezéssel kerülhetnek a Magyar Kupa sorozatba a rendezők, de év végéig kidolgozzák a pályázati feltételeket, melynek alapján a továbbiakban kiválogathatók a legjobb jelentkezők.

Az elnökség egyértelműen eldönti, hogy az MK bizottságnak javaslattevési, az elnökségnek döntési jogköre van a MK versenyek kijelölésében.

Scultéty Gábor ígéretet tesz, hogy a következő ülésre konkrét javaslatot hoz 5-6 + 2-3 tartalék versenyre.

Sőtér János javasolja, hogy a kupasorozat térképeiről is össze kellene állítani az elvárásokat, az MK bizottságvezetője a térképbizottság segítségét kéri e felvetésben.

3. napirendi pont: Közgyűlési előkészületek, a jelölőbizottság bővítése

Ludvig Ágnes elmondja, hogy az alapszabály értelmében szükséges 5 főre bővíteni a bizottságot, a jobb területi lefedés miatt vidéki sporttársakat javasol. Továbbá ismerteti dr. Tóth Imre levelét, aki a jelölőbizottságból dr. Sindely Pált elnökségi tagként ajánlja, ezért személycserét javasol. Többen bizalmuknak adnak hangot dr. Sindely Pál iránt, kinyilvánítják, hogy nem összeférhetetlen a jelölőbizottsági tagság és a jelöltség, vannak megoldások a probléma áthidalására.

Az újabb személyeket illetően a jobb területi eloszlás érdekében javaslatok hangzanak el. Az elnökség megbízza Ludvig Ágnest és dr. Rédl Gábort, hogy a szóba került személyekkel tárgyaljanak és válasszanak.

A közgyűlés időpontját illetően javaslat hangzik el, hogy eleve két közgyűlést írjon ki az elnökség. Monspart Sarolta szerint az első, minél korábbi közgyűlésen a tisztújítás, illetve a leköszönő elnökség beszámolói kerüljenek a programba. Az új elnökség jogköre lesz a jövő tervezése, mely a második közgyűlésen kerülhetne sorra a mérleggel együtt, esetleg egy versenyhez kötve.

A dátumok kijelölésénél az elnökség az alapszabályban rögzített határidőket is figyelembe véve az optimális időpontot igyekszik meghatározni, hogy a jelölőbizottság is el tudja végezni a munkáját, és az új elnökségnek is elég ideje legyen az éves tervek kidolgozására. Dr. Rédl Gábor tájékoztat, hogy kevés javasolt és vállalkozó jelöltje van egyelőre a listán.

Az elnökség 1 tartózkodás és 9 igen szavazat mellett a két közgyűlés megtartása mellett dönt. A február 28-i dátum mellett 5, a 21-i mellett 4 szavazat szól.

Dr. Szarka Ernő felhívja a figyelmet, ki kell mondani a megyei szövetségek szavazati jogának törlését. Dr. Nagy Árpád szerint alapszabályunk ezen passzusát magasabb rendű jogszabály ellentétes szabályozása semmissé teszi. Viszont amíg a sporttörvény körüli alkotmányjogi vitákban jogszabályi szinten nem fixálódik a megyei szövetségek státusa, a közgyűlés dönti el, hogy a megyék képviselői tanácskozási joggal részt vegyenek-e rajta.

4. napirendi pont: Javaslat a tagdíjra – Szokol Lajos és Vass László

Az írásos terv, mely Vass László előző tervezetén alapult, és az elnökség kijelölt tagjaival, valamint az irodával konzultálva át lett dolgozva, előzetesen kiküldésre került.

A javaslattevők részletezik az egyes tételeket. Az elnökség egyetért azzal, hogy az aktív versenyzéssel arányosak a tagdíjterhek.

Különböző vélemények hangzanak el az ad hoc bizottsági eljárás díjáról, és arról, ki fizesse meg. Az elnökség úgy látja, hogy a fizetés arányait nem lehet előre meghatározni, ezért az átigazolás miatt megalakított ad hoc bizottság döntse el adott esetben.

Az írásban szereplő 10 E Ft-ról a szavazás nem hoz döntést. Vass László új javaslata: 6 E Ft. A szavazás a 6 E Ft-os összegről és az ad hoc bizottság jogköréről a költségek megosztására vonatkozóan 5-5, egyenlő. Az ülést vezető elnök igen szavazata dönt a javaslat elfogadása mellett.

Zsigmond Tibor és Ludvig Ágnes a kis versenyek rendezését érzik veszélyben a magas naptárba kerülési díj miatt.

Dr. Nagy Árpád 2-3 E Ft-ot tart reálisnak adminisztrációs költség gyanánt, Balogh Tamás 1 E Ft-ot javasol.

Az elnökség 7 igen szavazattal 1 E Ft-tal rögzíti a tagdíjrendszerről szóló közgyűlési javaslatban a rangsorolókon kívüli kis versenyek, valamint az éjszakai versenyek versenynaptárba kerülésének díját. A bajnokságok rendezői minden jogdíj alól mentesek.

A továbbiakban az elnökség a közgyűlési javaslat összeállítását Szokol Lajosra bízza.

Szünet következik, Monspart Sarolta távozik.

5. napirendi pont: A válogatott problémái, az első negyedéves költségvetés jóváhagyása, ifjúsági válogatott keret – Hegedüs Zoltán, Páhy Tibor

Írásos anyag előzetesen, illetve a helyszínen kerül kiosztásra.

A válogatott éves tervét Hegedüs Zoltán állította össze, megvalósítása kb. 10 M Ft-ba kerülne. Az elnökség a tervet szakmailag reálisnak tartja, de a jelenlegi pénzügyi helyzetben nem valósítható meg.

Szokol Lajos az előző évben rendelkezésre álló 3 M Ft-ot kezeli kiindulási alapnak. Kiemeli a tervből azokat a programokat, melyeket mindenképpen meg kell valósítani: a junior vb 1 M Ft, edzőtáborok 700 E Ft, ifi Eb 50 E Ft, UP versenyek 300 E Ft, ír-angol Vk futam kb. 1 M Ft-tal vehető számításba.

Schulek János a konkrét tervet tavaszig javasolja meghatározni, az irányvonalakat pedig év végéig.

Páhy Tibor kéri, hogy az UP részére a márciusig terjedő időszakra egy ukrán nemzetközi versenyt engedélyezzen az elnökség.

Az elnökség egyhangúan jóváhagyja az előterjesztett éves szakmai tervet, valamint a pénzügyi terv első negyedéves részét. Súlypontként a felnőttek számára az ír-angol Vk futamot és a főiskolás vb-t, a juniorok számára a vb-t, az ifik számára az Eb-t + egy versenyt jelölnek meg.

A válogatott kijelölését a szövetségi kapitány indokolja; korábban tévedésből kihagyott Kovács Ildikó is (a másik két kismamával együtt), amint teljes értékű résztvevő tud lenni, helyet kap a válogatottban. A létszám szűk, de a keret nyílt, bővíteni lehet.

Az előző kiegészítéssel az előterjesztett válogatott névsorokat az elnökség egyhangúan jóváhagyja.

6. napirendi pont: A külföldiek minősítésének kérdése – Schulek János

Schulek János ismerteti az előzményeket, két klubtól – DTC, NYVSC – kapott a szövetség kérvényt a külföldiek minősítésben való részvételére. A DTC-s, korábban magyar állampolgár versenyzők esetében javasolja, hogy január 1-jétől lehessenek a magyar minősítés szerint értékelhetők. Az NYVSC-s idegenlégiósokra nincs szabály, se előzmény, a külföld felé való nyitás szellemében rájuk is az előző javaslatot teszi, továbbá a többi, rendszeresen hazánkban versenyzőkre is.

Az elnökség 7:1 arányban a kérvényezett versenyzők számára lehetővé teszi a magyar minősítésben való részvételt 1998. január 1-jétől.

7. napirendi pont: Díjazás

A korábbi ülésen felvetett kitűző kivitelezését Veresné Sipos Etelka vállalja.

A díjazottak tekintetében Sőtér János az idei Hungária Kupa rendezőit ajánlja az elnökség figyelmébe, Szokol Lajos a területi, megyei javaslattétel mellett érvel.

Schulek János vállalja, hogy megfogalmazza a kritériumokat, meghatároz éves darabszámot.

Az elnökség a kitűződíj alapításán túl 2 tartózkodás mellett Schulek Jánost és Ludvig Ágnest bízza meg, hogy a következő ülésre az ezzel kapcsolatos részleteket kidolgozza.

8. napirendi pont: Titkársági tájékoztató – Ludvig Ágnes

– Az OTSH részére január 10-ig a 97-es gazdasági beszámolót és a 98-as terveket kell letenni, melyeket lehetetlennek, ill., komolytalannak tart.

– A tagdíjfizetést elmulasztó szakosztályok sorsa a közgyűlés szavazatképessége miatt lényeges. Az elnökség felhatalmazza az irodát felszólító levél küldésére és szankció – a közgyűlésen nem szavazhatnak – alkalmazására.

– Az elnökség véleményét kéri a Tájfutás éves előfizetési díjának meghatározására: ez a tagdíjról szóló előterjesztésnek megfelelően 1600 Ft.

– Kéri meghatározni a következő ülés időpontját: január 19.

– Január 9-ig kell elküldeni a sítájfutó vb nevezését. Az elnökség egyhangú szavazással a döntés jogát Dosek Ágostonra ruházza át.

Dr. Szarka Ernő lezárja az ülést.



Vissza a Tájfutás 1997/8 tartalomjegyzékhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!