Jegyzőkönyv, 1997. március 3.


Készült: a Magyar Tájékozódási Futó Szövetség elnökségi ülésén
Helyszín: Magyar Szabadalmi Hivatal, Zoltán u. 10. tanácsterem
Időpont: 1997. március 3. 16.10-21.30
Jelenlévők: dr. Szarka Ernő és Monspart Sarolta elnökhelyettesek, Balogh Tamás, dr. Nagy Árpád, Schulek János, Sőtér János, Szabó Gyula, Szokol Lajos, Tüskés Endre, Veresné Sipos Etelka, Zsigmond Tibor elnökségi tagok
dr. Kiss Endre a felügyelő-bizottság vezetője,
dr. Somogyvári Károly és Szőnyi László állandó meghívottak.
Távol van: dr. Dosek Ágoston hivatalos elfoglaltság miatt
Levezető elnök: Monspart Sarolta
Jegyzőkönyvvezető: Ludvig Ágnes
Jegyzőkönyv hitelesítők: Szabó Gyula és Veresné Sipos Etelka
Az ülés bevezetéseként dr. Szarka Ernő beszámol azokról a tárgyalásokról, melyeket elnök megnyerésére és a főtitkári pályázat nyomán folytatott. Az elnöki posztra több embert - akiktől hathatós támogatást remélt - megkeresett, eredménytelenül. Tervei között szerepelnek még további nevek, a megbeszélések folyamatban. Az eltelt időszakban egyetlen jelentkező adta be szabályosan pályázatát a főtitkári posztra. őt dr. Nagy Árpád társaságában meghallgatta, de úgy látják, alkalmazása több hátránnyal járna, mint előnnyel. dr. Szarka Ernő hivatalos elfoglaltsága miatt időlegesen távozni kényszerül.
A levezető elnök, Monspart Sarolta megállapítja az elnökség szavazóképességét, javaslatot tesz a jegyzőkönyv vezetőre és a -hitelesítőkre, akiket az elnökség egyhangúan elfogad. Ezt követően dr. Kiss Endre kérésére elsőként az ő beszámolóját hallgatják meg a jelenlévők.
1. NAPIRENDI PONT: Tájékoztató a Hungária Kupa előkészületeiről - dr. Kiss Endre
dr. Kiss Endre az ülésre elhozta a Hungária Kupa kétnyelvű kiírását és nevezési lapját. Elmondja, hogy az okozta a késedelmet a kiírások összeállításában, hogy szállásárakat a partnereik nem tudtak korábban megadni. Általános célja a részvételi költségek mérséklése volt. A szálláshelyzet megnyugtató. 60 napos nevezési határidőt kértek a pontos előkészületek miatt. 5 új térkép készül a versenyre, de csak 2 különböző célhely lesz, melyek szállítás nélkül megközelíthetőek. A technikai feladatokat 2 stáb végzi: a helyiek és Sőtér János csapata, kölcsönös ellenőrzéssel. Az eredményközlés a korábban már eredményesen vizsgázott módszer szerint fog működni. Céljuk volt a válogatottak erőösszemérésére a környező országok csapatait meghívni. A médiákkal jó a kapcsolat, TV közvetítési ígéretet is kaptak. Összességében helyi erőforrásokból tudják megvalósítani a versenyt. Mivel önkéntes vállalkozás és nem pályázat útján rendezik a versenyt, kéri, hogy a szövetség ne rója rájuk a rangsorolók teljes 5 napi díját.
Monspart Sarolta emlékeztet, hogy az előző ülésen Sőtér János részletesen beszámolt a technikai kérdésekről. Komoly pénzügyi problémának látja, hogyha életbe lép a rangsorolók utáni díjfizetés, a korábban meghatározott nevezési díjból nem fogják tudni kigazdálkodni a verseny minden kiadását a rendezők.
Sőtér János a stábok munkamegosztásáról, és a gyermek pályák vonalvezetéséről fűz kiegészítést az elhangzottakhoz.
Veresné Sipos Etelka érdeklődik - okulva az egri tapasztalatokból - , hogy a kemping díja mire terjed ki.
dr. Kiss Endre megnyugtatja, hogy a kiírásban szereplő összeg egyértelmű és teljes, e fölött nem kell semmit fizetni.
Monspart Sarolta és Zsigmond Tibor a külföldiek meghívására, a környező szövetségek értesítésére figyelmeztet.
dr. Nagy Árpád javasolja, a szövetség jelöljön ki általános ellenőrt a Hungária Kupára.
Monspart Sarolta szerint Sőtér János elnökségi tag részvétele és dr. Kiss Endre, a felügyelő-bizottság vezetője, mint a verseny fő szervezője elég garancia kell, hogy legyen a szabályos, zökkenőmentes lebonyolításra.
Sőtér János olyan kiemelt ellenőrzőbírót látna szívesen, aki az általános kérdésekkel tud foglalkozni.
HATÁROZAT: 5 igen, 1 ellenszavazattal, 3 tartózkodás mellett a dönt az elnökség a szövetségi ellenőr Hungária Kupákra való küldése mellett.
dr. Hegedüs András és dr. Nagy Árpád javasolják, hogy a versenybizottság tegyen javaslatot és az elnökség döntsön az ellenőr személyéről.
Zsigmond Tibor nem érzi, milyen feladatokat kellene az ellenőrre osztani.
dr. Nagy Árpád nem bizalmatlanságból, hanem korábbi tapasztalataiból okulva tette javaslatát: kell aki kívülről látja - esetleg másként - a problémákat.
Szokol Lajos szerint is meghatározott, konkrét feladatokat kell kijelölni az ellenőrzésre.
dr. Kiss Endre elmondja, hogy tudatosan kérték fel Sőtér Jánost a közreműködésre, mert az ő tapasztalatai, véleménye szakmailag megalapozottak, és figyelembe is veszi őket a rendezőség. A döntéseket egyébként a munkacsoportok hozzák meg.
Monspart Sarolta kiemeli, hogy a szövetségnek nincs pénze az ellenőr költségeinek fedezésére, ez a rangsoroló versenyek rendezőire a megemelt díjon kívül újabb terheket ró. Szerinte meg kell adni a lehetőséget a rangsorolók rendezőinek, hogy visszalépjenek a rendezéstől a megemelt díjak miatt.
dr. Kiss Endre felajánl a magyar bajnokságok és a Hungária Kupa ezirányú költségeinek fedezésére 100 eFt-ot.
Szokol Lajos a szövetségi ellenőr funkciót nem az idéntől vezetné be, az elnökség előbb dolgozza ki a kölcsönös elvárásokat a szövetségi ellenőr és a szövetség részére.
Monspart Sarolta a vita lezárásaként összegzi, hogy az elnökség szükségesnek látja a szövetségi ellenőr kiküldését a Hungária Kupára, de ennek költségeit sem a szövetség, sem a rendezők nem tudják vállalni.
dr. Kiss Endre készséggel áll máskor is az elnökség elé beszámolóval. Elfoglaltsága miatt távozni kényszerül, de megállapítja, hogy a további napirenden szereplő, dr. Nagy Árpád által összedolgozott alapszabállyal a felügyelő bizottság egyetért és megfelelőnek tartja.
2. NAPIRENDI PONT: Az előző ülés jegyzőkönyvének jóváhagyása
A jegyzőkönyvet a meghívóval együtt kapták kézhez az elnökség tagjai. Veresné Sipos Etelka és Zsigmond Tibor fűz hozzá pontosításokat. A jegyzőkönyvvezető megígéri, hogy a véleményekkel kiegészítve jelenteti meg a Tájfutás következő számában.
HATÁROZAT: az elnökség 2 indokolt tartózkodással a kiegészítések figyelembe vételével elfogadja a jegyzőkönyvet.
3. NAPIRENDI PONT: Fejlemények elnök, főtitkár, szövetségi kapitány keresés ügyében
Monspart Sarolta a később jövők kedvéért összefoglalja dr. Szarka Ernő bevezetőjét.
Ludvig Ágnes felolvassa az aznap délelőtt kapott újabb jelentkezést. Monspart Sarolta javasolja, hogy dr. Szarka és dr. Nagy hallgassa meg az új jelentkezőt is.
Szokol Lajos más témában tartott közvélemény-kutatása kapcsán véleményeket hallott a főtitkár kérdéséről is. A közvélemény 50 eFt-os fizetés mellett komolytalannak tartja a kiírást. Javaslatként elhangzott, hogy ha a pénz nem lehet több, mellékállású főtitkárt keressen az elnökség. Ez esetben a feladatok egy részét a bizottságokra kellene kiosztani, melyek közül néhány most is igen komoly munkát végez. Véleménye szerint meg kell vizsgálni, el lehet-e látni a főtitkári feladatokat félállásban.
Monspart Sarolta megemlíti, hogy tudomása szerint van, aki a feltételek alább szállítása esetén szívesen vállalná a megbízatást.
dr. Nagy Árpád szerint meg kellene próbálni kompromisszumot kötni: vagy meghatározott időre, vagy másodállásban alkalmazni valakit. Tudatja továbbá az elnökséggel, hogy dr. Vízkelethy László ellenszolgáltatás nélkül hajlandó lenne ellátni a főtitkári teendőket.
Ludvig Ágnes szerint a meghatározott időre alkalmazás nem célszerű, mert egy főtitkár "betanulásának" ideje minimum egy év, hogy a feladatok ismétlődjenek. A főtitkár és a szövetségi kapitány poszt betöltésének legfőbb akadályát a pénzhiányban látja. Rövid tájékoztatást ad a pillanatnyi pénzügyi helyzetről, mely nem engedi meg, hogy jelenleg bármilyen új embert alkalmazzon a szövetség. Legfontosabb teendőnek azt érzi, hogy pénzszerző elnököt, szponzort találjunk, mert a szövetség a fizetésképtelenség határán van. Információi szerint az OTSH-tól várható összes támogatás 1 millióval marad alatta a tavalyinak, reméli, ezen még további tárgyalásokkal lehet javítani, ehhez kéri az alelnökök segítségét.
Monspart Sarolta szerint meg kell hallgatni az új főtitkár-jelentkezőt.
dr. Nagy Árpád megállapítja, hogy nem felel meg a kiírt feltételeknek.
HATÁROZAT: az újabb jelölt jelentkezését megköszönve az elnökség 9 szavazattal 1 tartózkodás mellett úgy dönt, hogy nem kívánja őt meghallgatni, mivel a kiírt feltételeket nem teljesíti.
Monspart Sarolta szerint a közgyűlés elé mindenképpen javaslatot kellene tennie az elnökségnek, hogy a jelen helyzetben milyen megoldást lát.
Szokol Lajos szerint intézkedési tervet kellene készíteni, mely tartalmazná a szövetségi feladatokat, azok szétosztását az elnökség tagjai és a bizottságok között. Monspart Sarolta szerint ezt a következő elnökségi ülésen meg kellene vitatni, Szokol Lajos vállalja, hogy addigra vitaanyagot készít. Monspart Sarolta kéri az elnökség tagjait, hogy személyes feladatvállalásaikkal keressék meg Szokol Lajost. 1996. novemberében Ludvig Ágnest megbízott főtitkárnak nevezte ki az elnökség. Az eltelt időben bebizonyosodott, hogy a probléma megoldása nem megy máról-holnapra, nem lehet felelőtlenül főtitkárt választani, ezért kell intézkedési tervnek készülnie a feladatok elosztására.
Veresné Sipos Etelka Ludvig Ágnes érdekében emel szót, ha főtitkár kerül megválasztásra, az ő státusát, bérét is rendezni kell.
dr. Nagy Árpád munkajogilag nem lát problémát, más kérdés, hogy adott esetben lesz-e minden alkalmazott fizetéséhez elegendő pénz.
Az elnökség tagjai sorra beszámolnak elnök megnyerésére tett próbálkozásaikról.
Veresné Sipos Etelka az tapasztalta, hogy helyi célokra könnyebben nyílnak meg a források, mint országos célok támogatására.
Schulek János szerint nemcsak egy főben (elnök) kell gondolkozni, adott esetben társelnök, vagy más megfogalmazás is szóba jöhet.
Monspart Sarolta szerint a fontos tárgyalásokon dr. Szarka Ernő is tudja képviselni a szövetséget, nem kell elkapkodni az elnök kinevezését, ki kell várni a megfelelő (pénzes) személyt.
Balogh Tamás viszont figyelmeztet, hogy a közgyűlés előtt mindenképpen számot kell adni a történtekről, valamilyen határozott alternatívát fel kell vonultatni, mint pl. Szokol javaslata. Ehhez dr. Nagy Árpád is csatlakozik.
Monspart Sarolta a kérdést velősen leegyszerűsítve úgy fogalmaz, hogy azért nincs elnök, mert nincs pénz sem.
Szokol Lajos szerint a közgyűlést informálni kell a történtekről a hamis gondolatok, ítéletek elkerülésére.
dr. Szarka Ernő szerint az elnöki beszámolónak kell kellőképpen kitérni erre a problémára. Monspart Sarolta szerint jó lenne, ha az elnökségi beszámoló keretében többen számot adnának a saját területükről.
A szövetségi kapitány kérdésében Szokol Lajos Gera Tibor elfoglaltsága miatt, az ő megbízásából beszámol az edzőbizottság előző napon tartott üléséről. A szövetségi kapitányi pályázatot az iroda közzé tette a sajtóban és a Tájfutásban, a bizottság megkereste a kiemelt személyeket, de eredmény nincs. A határidő lejárt, ezért az edzőbizottság áthidaló megoldást dolgozott ki arra az időre, míg nincs szövetségi kapitány. A felnőtt válogatott keret felügyeletére Viniczai Ferencet javasolja a bizottság, aki a folyamatosságot képviselné a válogatott életében és vállalja is a feladatot. Javasolják a pénztakarékosság okán csak 4-4 fő kiutazását a norvégiai felnőtt VB-re. Az utánpótlással és a junior korcsoporttal a bizottság, Gera Tibor foglalkozik.
Az elnökség nem ért egyet a 4-4 fő VB-re utazásával, veszélyesen kevésnek tartják. Kinyilvánítják szándékukat, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy 5-5 fő versenyző + 1 fő edző, esetleg elnök utazzon ki Norvégiába a VB-re.
Schulek János kiegészítésként hozzáteszi, hogy a válogatott felkészülésének töretlen módon kell tovább folynia, mintha mi sem történt volna.
A válogatás, döntés elveiről, személyéről következik vita.
Ludvig Ágnes elmondja, hogy Dosek Ágoston leköszönése előtt elkészítette a folyamatosság kedvéért a válogatott 1997. évi tervét és kiküldte a kerettagoknak. A program lényegében ezek szerint folyik jelenleg is. A válogatás elvei is ki lettek alakítva és köztudottak.
Szokol Lajos egyértelműnek látja, hogy az edzőbizottság figyelemmel kíséri a válogatókat, javaslatot terjeszt az elnökség elé a VB keretre vonatkozóan, az ő feladatuk lesz a többi feladat koordinálása is. A végső döntés az elnökség kezében.
Monspart Sarolta javasolja, hogy a következő ülésre Gera Tibor is kapjon meghívást, készítsen rövid összeállítást munkatervükről. A jelenlegi helyzetben azonban tudomásul kell venni, hogy csak úgy valósulhatnak meg a programok, ha a válogatottak is hozzájárulnak a kiadásokhoz.

Az elnökség szünetet tart. A továbbiakban Hegedüs András kérésére az utolsó napirendnek tervezett Youth Match pályázat értékelése következik.
dr. Hegedüs András elmondja, hogy 3 pályázat érkezett a felhívásra, melyeket a naptárbizottság tagjainak elküldött. Az idő rövidsége miatt a véleményeket még nem tudta kikérni, kb. a közgyűlésre tud javaslatot tenni.
Monspart Sarolta szerint az elnökség hatásköre a végleges döntés meghozatala.
dr. Nagy Árpád fontosnak tartaná, ha a közgyűlésen eredményt lehetne hirdetni e témában.
dr. Hegedüs András megígéri, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy a következő elnökségi ülésre a bizottság véleménye megszülessen.
dr. Hegedüs András távozik.
4. NAPIRENDI PONT: Közgyűlési előkészületek
Ludvig Ágnes beszámol arról, hogy az előző közgyűlésen Galló Sándor már megtette az előkészületeket a helyszín lefoglalására áprilisra. A pontosítást előző héten Galló Sándor megtárgyalta, a Hadtörténeti Múzeum csekély személyi térítés ellenében az előző technikai feltételekkel várja az MTFSZ közgyűlését. Ludvig Ágnes igényt tapasztalt országos értekezlet megrendezésére.
Megérdeklődte, hogy a HOB helyszínén igen kevés térítés ellenében lenne lehetőség több szekciós értekezlet megtartására. Kéri az elnökség véleményét, utasításait.
A hozzászólók véleménye megoszlik, az időpontot és helyet nem tartják alkalmasnak.
Monspart Sarolta szavazásra teszi fel, hogy az elnökség szervezésében legyen-e országos értekezlet április 5-én.
HATÁROZAT: 1 igen, 8 ellenszavazattal, 1 tartózkodás mellett az elnökség elveti az országos értekezlet rendezését a közgyűlés előtti napon.
Monspart Sarolta egy későbbi 2 napos versenyt javasol országos értekezlet megtartására.
Zsigmond Tibor június 14-ét, a rövidtávú és a váltóbajnokság közötti napot javasolja. A részleteket későbbre halasztja az elnökség.
Ludvig Ágnes kéri a meghívó pontjainak rögzítését az előre kiadott terv alapján.
dr. Nagy Árpád szerint az elnökségi beszámolónak csak az előző közgyűlés óta eltelt időszakra kell vonatkoznia, a gazdasági beszámoló pedig elhangzott, a mérleg beszámolóra viszont sor kerülhet. Ludvig Ágnes emlékeztet, hogy a gazdasági beszámoló csak részleges volt. Véleménye szerint a tagság több információt igényel, mint az előírás szerinti mérleg szűkszavú egy-két adata. Schulek János megerősíti, hogy az alapszabály szerint a mérlegbeszámolót és az 1997. évi gazdasági terveket kell a közgyűlés elé vinni. Ludvig Ágnes vállalja mindezek előkészítését a következő elnökségi ülésre, de fenntartja a véleményét, hogy a mérlegnél bővebb tájékoztatás kellene.
Monspart Sarolta szerint az elnökségi beszámoló meggyőzőbb lenne, ha az elnökség több tagja mondaná el, mit tettek. dr. Szarka Ernőt javasolja az elnök-főtitkár-szövetségi kapitány problémakör ismertetésére, Szokol Lajos a tagdíjjal, Schulek János a minősítési szabályzattal kapcsolatos kérdésekre térhetne ki.
dr. Nagy Árpád a sorrendben javasol módosítást, kéri az alapszabály kérdéseit előre venni.
A közgyűlés levezető elnökének személyére Monspart Sarolta tesz javaslatot Schulek János személyében.
Schulek János vállalja a megbízatást. Szigorú kikötése, hogy a közgyűlés csak és kizárólag a határidőre írásban beküldött javaslatokkal foglalkozzon, mert a helyszínen felvetett javaslatok nem alkalmasak határozathozatalra.
dr. Nagy Árpád beszámol az alapszabály állásáról. Az előző megállapodás szerint a részekből összedolgozta, és elküldte a kiválasztott személyeknek. Zsigmond Tibortól kapott további észrevételeket. Ezeket részben beleépítve továbbította az anyagot az irodának, amely az OTSH-hoz küldte el előírás szerint. Az utolsó állapot szerinti szöveg az ülés előtt került szétosztásra az elnökség minden tagjának. Köszöni a segítő munkát, és néhány elvi dologról kér döntést. Hozzáteszi, hogy az alapszabály keretjogszabály, részletekre egyéb szabályzatok terjednek majd ki. dr. Szarka Ernő felhívja a figyelmet, hogy néhány később megjelenő jogszabály apró részleteket befolyásol majd, dr. Nagy Árpád szerint jogellenes helyzetben automatikusan a jogszabály lép érvénybe.
Zsigmond Tibor az egyéni tagokkal kapcsolatos szabályozásokat rögzítené pontosabban, felsorolja egyéb észrevételeit is.
dr. Nagy Árpád megjegyzi, hogy az OTSH minden javaslatát beledolgozta a javított alapszabályba.
Zsigmond Tibor a megyei szövetségek szerepét nem érzi a jelen rendszerben, ahol a tagok közvetlenül is csatlakozhatnak a szövetséghez, nemcsak megyéken keresztül. Úgy látja, nincs konkrét feladata, nincs rábízva semmi a megyékre.
Tüskés Endre szerint csak döntés kérdése, hogy a korábbi rendszert - csak területi szövetségén keresztül lehet MTFSZ tag egy klub - visszaállítsuk. Monspart Sarolta szavazásra teszi fel a kérdést.
HATÁROZAT: 1 ellenszavazattal 10 fő szavaz azon javaslat mellett, hogy a tagszervezetek csak helyi szövetségeik útján lehessenek az MTFSZ tagjai.
Monspart Sarolta az alelnökök kiválasztásának módját teszi fel szavazásra. Az alapszabály tervezet két lehetőséget tartalmaz, területi és szakmai szempontok alapján kiválasztva.
HATÁROZAT: az alelnökök területi kiválasztásának elvére 4 fő szavaz igennel, 2 tartózkodik. Arra a lehetőségre, hogy ne határozza meg az elnökség az alelnökök összetételére követelményeket, 4 fő szavaz igennel. Végül szakmai kiválasztás mellett 4 fő szavaz igennel.
Mivel a fenti szavazás nem volt egyértelmű, az elnökség 17-ére halasztja az alelnökök kiválasztásáról való végleges döntést.
A területi szövetségek szerepéről folytatódik a vita. Zsigmond Tibor tovább elemzi a megyei szövetségek feladatait.
dr. Nagy Árpád úgy látja, hogy a felsőszintű jogszabályok véglegesítése nélkül szövetségünk sem tudja pontosan leosztani a feladatokat. dr. Szarka Ernő is óv a túlszabályozástól. Schulek János a megyei szövetségek iránti gesztusként javasolja Zsigmond Tibor jogos felvetéseit beleépíteni az alapszabályba.
HATÁROZAT: az elnökség 7 igen 2 ellenszavazattal 1 tartózkodás mellett úgy dönt, hogy Zsigmond Tiborral konzultálva a kiküldendő alapszabályt kiegészíti dr. Nagy Árpád.
dr. Nagy Árpád megállapítja, hogy Zsigmond Tibor javaslatainak 90 %-a már eddig is belekerült a szövegbe, a hiányzókat még van lehetősége a közgyűlés elé terjeszteni megfelelő formában.
Szabó Gyula felhívja a figyelmet, hogy a melléklet nem tartalmazza a magánszemélyek szavazási lehetőségeit.
Schulek János próbálja kiemelni a továbbiakban elhangzó sok apró javításból a lényegeseket.
dr. Nagy Árpád ígéretet tesz, hogy az elhangzottak értelmében az iroda részére rövid időn belül összeállítja a tagok részére kiküldendő formában az új alapszabály-tervezetet.
5. NAPIRENDI PONT: Mintaszabályzatok alapján saját szabályzataink kialakítása, feladatok kiosztása ütemezése - Tüskés Endre
Tüskés Endre ígérete szerint beszerezte a munka alapjául szolgáló más sportágbéli szabályzatokat. Véleménye, hogy a szabályzatalkotó munka addig nem lesz időszerű, amíg a BM bizonyos jogszabályokat nem alkot meg, melyek a szabályzatainkra is kihatással lesznek.
Monspart Sarolta javasolja, hogy a közgyűlés után térjen vissza az elnökség e kérdésekre. A jelenlévők egyetértenek ezzel a megoldással, Tüskés Endre tovább is figyelemmel kíséri az ide vonatkozó fejleményeket.
6. NAPIRENDI PONT: Az éves tagdíj meghatározása - Szokol Lajos
Szokol Lajos írásos tervezete - mely az ülés előtt lett kiosztva - lényegében a tagdíjban eddig is szereplő pontversenyi és létszámfaktor megduplázását tartalmazza, hozzávéve az inflációkövetés lehetőségét. A nagyobb összeg miatt javasolja a két részletben történő számlázást, továbbá a 98-tól való bevezetését. Az elnökség véleményét kéri e fő kérdésekről.
Schulek János a szankciók (bajnokságokon való indulás korlátozása) bevezetését fél éves eltolással látná praktikusabbnak. Javasolja az egyéni tagdíjat 20 eFt-ban meghatározni, és felveti azt a lehetőséget, hogy a tagdíjak egy részét a megyei szövetségek részére visszajuttatná az MTFSZ.
Sőtér János a regisztrált tagok és a rajtengedélyek összefüggését kérdezi, Ludvig Ágnes tájékoztatja az évenkénti adategyeztetés mikéntjéről.
Szokol Lajos úgy jósolja, hogy csökkenni fog a tagdíjfizetők száma az emelés nyomán, de előbb utóbb a versenyzési szándék kerekedik felül, emelkedni fog a befizetők aránya.
A befizetési határidőkkel kapcsolatban latolgatják a jelenlévők a következményeket, Zsigmond Tibor rámutat, hogy az OB rendezői számára milyen nehézségeket jelent e rendszer.
Monspart Sarolta összefoglalja a vita lényegét, az összegek megduplázása szükséges, a két részletben történő fizetés kedvező vonás. Megköszöni Szokol Lajos munkáját és szavasára teszi fel az előterjesztést.
HATÁROZAT: az elnökség egyhangúan a tagdíjak duplázása mellett dönt.
Az egyéni tagok tagdíjának megállapítására Schulek János 20 eFt-ra tesz javaslatot. Zsigmond Tibor figyelmeztet, hogy a közvetlenül belépő jogi személyekről is dönteni kell.
HATÁROZAT: az elnökség egyhangúan 20 eFt-ban határozza meg az egyéni tagok tagdíját.
Ludvig Ágnes kéri pontosítani a tagdíjhátralék miatti törlés határidejét, mert ez a közgyűlésen a szavazati szám meghatározásánál lényeges.
dr. Szarka Ernő szerint az indulási jogosultság megvonásával többet érünk el, mint a szakosztály törlésével.
dr. Nagy Árpád az alapszabályban már leírtaknál bővebbet nem javasol.
7. NAPIRENDI PONT: Minősítési szabályzat - Schulek János
Az írásos anyag a helyszínen lett kiosztva.
Schulek János, aki az előző szabályzat megalkotásában főszerepet játszott, kiegészítette a korábbi munkáját az aktuális, az előző ülésen már lezárt kérdésekkel. A legfontosabb kérdés a minősítésre kerülő versenyzők körének meghatározása, melyben a külföldiek a javaslat szerint bizonyos esetben egyedi elbírálásban részesülhetnek. Erre a kérdéskörre külön állásfoglalást kér az előterjesztő.
HATÁROZAT: az elnökség vita nélkül jóváhagyja a minősítési szabályzat 3. pontjában foglaltakat a minősítésre kerülő versenyzők körének meghatározásáról. (ld. 50. oldal)
Schulek János beleépítette a szabályzatba a nemzetközi minősítés meghatározását, mert az OTSH megszüntette ezirányú szabályozását. A tervezetben rögzített kritériumok szigorúságáról különböző vélemények hangzanak el.
Zsigmond Tibor az ifi nemzetközi minősítését veti fel, és a bevezetés határidejét kéri meghatározni.
Monspart Sarolta a sok kérdés miatt véleményt kér arról, hogy döntsön-e ezen az ülésen e témáról az elnökség, vagy napolja el.
HATÁROZAT: egyhangúan a nemzetközi minősítés azonnali végleges megfogalmazása mellett áll az elnökség.
Schulek János a bevezetés időpontjára javasolja, hogy 96-ra visszamenőleg ítélje oda az elnökség.
HATÁROZAT: az elnökség egyhangúan dönt a nemzetközi minősítés 1996-ra való megítélése mellett.
Ludvig Ágnes a díjazás módjáról kér döntést.
Zsigmond Tibor szerint a feltételek figyelembe vételével Domonyik Gábor, Bokros Andrea, Kovács Bernadett, és Lubinszki Mária érdemel nemzetközi minősítést.
Az elnökség megbízza Ludvig Ágnest az eredmények kontrollálásával, tárgyjutalom beszerzésével, Tüskés Endrét pedig egy alkalomhoz illó díj előteremtésével. Ily módon a jutalmak a közgyűlésen átadhatók lesznek.
8. NAPIRENDI PONT: A térképbizottság vezetőjének kinevezése
Sőtér János beszámol a térképbizottság februári üléséről, melyen a bizottság személyében tett javaslatot a vezetőjére.
HATÁROZAT: az elnökség 1 tartózkodás mellett megválasztja Sőtér Jánost a térképbizottság vezetőjének.
Sőtér János összeállította a bizottság terveit, programját, de időhiány miatt az elnökség ennek meghallgatását a közgyűlés utánra halasztja.
9. NAPIRENDI PONT: A felnőtt női válogatott kérdései
Ludvig Ágnes ismerteti Oláh Katalin és Bokros Istvánnak feleségéről szóló levelét, melyben családi okokra hivatkozva bejelentik a válogatottságról való ez évi lemondásukat. Beszámol továbbá az edzőbizottság előző napi üléséről, melyen azt a véleményt alakították ki, hogy a két versenyző kiesése miatt nem szükséges feltölteni a női válogatottat. A Tabáni Spartacus edzője megkereste az edzőbizotságot, hogy Lux Andreát jelöljék a válogatottba. Az edzőbizottságnak ezzel kapcsolatban az a véleménye, hogy Lux Andreának megvan a lehetősége a válogatóversenyeken, felmérőkön bizonyítani, az itt elért eredményei dönthetik el majd, hogy kiérdemli-e a válogatott színekben való rajthoz állást.
Az edzőbizottság véleményéhez az elnökségnek nincs hozzátenni valója.
10. NAPIRENDI PONT: A sajtó és propaganda bizottság kérdése - Ludvig Ágnes
Ludvig Ágnes emlékezteti az elnökséget, hogy az alapszabály kötelező bizottságként említi a sajtó és propaganda bizottságot, ezért az előző ülés döntése szerint felhívás jelent meg a Tájfutásban ennek megalakítására. A tagságtól eddig semmilyen reakció nem érkezett e témában.
11. NAPIRENDI PONT: Titkársági tájékoztató - Ludvig Ágnes
Monspart Sarolta szavazásra teszi fel a kérdést.
HATÁROZAT: az elnökség tagjai egyhangúan döntenek arról, hogy az Arató e.v.-Döbrönte Kupa visszakapja rangsoroló rangját.
További téma nem merül fel, Monspart Sarolta megköszöni a részvételt és bezárja az ülést.

Vissza a Tájfutás 1997/3 tartalomjegyzékhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!