"Az iskolai tájékozódási futásért" alapítvány 1996. évi eredményei

Az alapítvány folytatta tevékenységét 1996-ban is. A viszonylag későn megjelent pályázati kiírás nagyrészt elkerülte a hazai DSK-kban működő tájékozódási futó szakosztályok figyelmét. Az elmúlt évi két első helyezett (Széchenyi DSK Tatabánya, és Bajza DSK, Hatvan) mintegy átengedve a terepet sajnos 1996-ban nem indult a pályázaton. A Honfoglalás Kupán nyújtott 50 %-os nevezési díj kedvezmény sem hatotta meg a DSK vezetőket, pedig nagy a pénztelenség sportágunk berkein belül is.

Az Alapítvány kuratóriumának döntése alapján
1. helyen végzett a "Schulek Frigyes" Építőipari Műszaki Szakközépiskola DSK Budapestről (tanárvezető: Szeredai László). Rendszeres résztvevői a budapesti bajnoki és kupaversenyeknek, edzőversenyek szervezésére is telt erejükből. Az iskolai testnevelőjének hathatós támogatása és az országosan is példamutató tevékenységük ti. a volt diákok és a szülők bevonása a szakosztályéletébe, hozta meg számukra az országos sikert. Fejlődésüket példázza, az elmúlt évben már a harmadik helyen végeztek, ebben a nemes vetélkedésben. De mindezen nagyszerű tevékenységhez kellett, a csupa szív Szeredai tanár úr, aki maga is aktív versenyzéssel mutat példát tanítványainak. Hasznos ötleteit, tanácsait köszönettel fogadja a Kuratórium és nagy részét megvalósíthatónak tartja. (4 tanuló és a tanárvezető bozótruhát nyert)
2. helyen végzett a Dél-Alföld kies szögletében fekvő piciny település, Pusztamérges DSK-ja (tanárvezető: Szerencsiné Csamangó Jusztina). Az ország "legvirágosabb" településén virágzik a falusi turizmus (rendszeresek a német és a dán vendégek) és ami számunkra ennél is fontosabb, virágzóan fejlődik sportágunk, a tájékozódási futás. Minden megyei szervezésű versenyen részt vettek, sőt még egy tájegységi szintű kupaversenyt is rendeztek egy olasz szponzor neve után a FOBU kupát. Megyei váltóbajnokságot nyertek a 12 éves fiúk, többen továbbjutottak a Diákolimpia országos döntőjére. Az első fecske is kirepült "mérgesi" családból. Szűcs Gábor, addigi legtehetségesebb diákjuk a SZVSE-ben folytatja a versenyzést. A pusztamérgesi szőlők önzetlen segítségét (fuvarok) feltétlen meg kell említeni. Lám a tanárvezető itt is aktív versenyző, akinek a legszebb díjat saját lányának a megyei bajnoksága jelentette a 12 évesek között. Lelkesedésük országosan példamutató, feltétlen több segítséget érdemelnének a helyi önkormányzattól. (10 db laptájolót nyertek )
3. helyen a Szőregi Kossuth Lajos Általános Iskola DSK szakosztálya végzett. Jelenlegi tanárvezető: Csábi Ferencné. Az új iskola alapítója, varga Andrásné igazgatónő nagy barátja volt sportágunknak. A nyár folyamán nyugdíjazták, de utódja szerencsére hitet tett tájékozódási futás működtetése mellett. A rendszeres tanévi versenyeken még Kecskeméti László tanár úr irányította a lelkes csapatot, de a tanév végén megvált az iskolától.
Az iskola nyári táborában is szerét ejtették a sportág gyakorlásának. A peremvárosi településen a szülők nagy aktivitással támogatják gyermekeik sportolását. Bízunk abban, hogy az utánpótlás nevelés tovább folyik az iskola egyik legeredményesebb egységében. (5 laptájolót nyertek) Pályázatunkat 1997-re is meghirdetjük, várjuk hazai diáksportkörökben működő szakosztályok jelentkezését. Címünk: 6701 Szeged, Pf. 99.