Helyszín: Országos Találmányi Hivatal, elnöki tanácsterme
Időpont: 1996. július 1. 16.15-18.40
Jelenlévők: dr.
Holló József, az MTFSZ elnöke, Monspart Sarolta
és dr. Szarka Ernő elnökhelyettesek, dr. Dosek
Ágoston, Schulek János, Sőtér János,
Szabó Gyula, Tüskés Endre, Zsigmond Tibor
elnökségi tagok,
Vasvári Viktor a felügyelő bizottság
képviseletében
dr.Fekete Jenő a BTFSZ elnöke, dr Somogyvári
Károly és Szőnyi László állandó
meghívottak,
Távol van: Skerletz Iván főtitkár betegség miatt, Balogh Tamás, dr. Nagy Árpád, Szokol Lajos, Veresné Sipos Etelka hivatalos elfoglaltság miatt
Levezető elnök: dr. Holló József
Jegyzőkönyvvezető: Ludvig Ágnes
Jegyzőkönyv hitelesítők: Dosek Ágoston és Tüskés Endre
Dr.Holló József köszönti az egybegyűlteket és a főtitkár üdvözletét tolmácsolja. Ismerteti a napirendet, javaslatot tesz a jegyzőkönyvvezető és a hitelesítők személyére, mindezt az elnökség egyhangúan jóváhagyja.
1. NAPIRENDI PONT: Az előző ülés jegyzőkönyvének jóváhagyása
A leírtakkal kapcsolatban senki nem tesz észrevételt.
HATÁROZAT: a márciusi ülés jegyzőkönyvét egyhangúan elfogadják a jelenlévők.
2. NAPIRENDI PONT: Tájékoztató a főiskolás VB előkészületeiről - Tüskés Endre
Tüskés Endre elmondja, hogy folyamatos, egyre gyorsuló munkában vannak, három bulletin már kiküldésre került, a negyedik készülőben. A két ellenőrzőbíró általában egybehangzó észrevételeket tett. A svéd (FISU) ellenőrzőbíró elsősorban a körülményeket vizsgálta Stefán Máj szlovák ellenőrzőbíró pedig a technikai kérdéseket, minden egyes ellenőrzőpontot megvizsgált. Tüskés részletezi a pályakitűzés problémáit, a vitákat a terepábrázolásról, ábrázolási technikákról, melyeket a speciális terep jelentett. A selejtező terepén külön gondot jelentett a gyakorló aknák felszedése, de ez is megtörtént. Panaszkodik a nevezési fegyelemre, a 30 jelentkezett ország közül csak Ausztria nevezése kifogástalan
A médiák megkapták a megfelelő tájékoztatást (MTI? Nemzeti sport, TV társaságok). Az olimpia lázában az MTV nem vállalt felvételt, a helyi TV ígérte videóanyag készítését. A tudnivalók Interneten is hozzáférhetők. A térképek nyomdában vannak, a méretarányuk megállapítása közös álláspont alapján történt. Jelenleg fő gondot a pénzügyi, banktechnikai problémák okozzák, nem érkeznek a nevezési díjak megfelelő ütemben.
Szarka Ernő visszaemlékezik, hogy a problémák zöme a 83-as VB-ről visszaköszön. Tanácsolja a pénzügyi fegyelmet maximálisan betartani és sikereket kíván a rendezőknek.
Fekete Jenő szintén korábbi tapasztalatai alapján ad tanácsokat a telefonnal és a banki igazolásokkal kapcsolatban.
Holló József dicséri a nagy feladatot végző rendezőket, akikkel állandó "forró dróton" összeköttetésben van.
Dosek Ágoston a sprint pihenőidején a versenyzők ellátását ajánlja a rendezők figyelmébe.
Tüskés Endre köszöni a hasznos tanácsokat.
Az elnök megköszönve a részletes tájékoztatót, további sikereket kíván a verseny lebonyolításához.
3. NAPIRENDI PONT: Javaslat a közgyűlési határozatok végrehajtására - Zsigmond Tibor
Az írásos vitaanyag előzetesen kiküldve.
Zsigmond Tibor a leírtakhoz annyit fűz hozzá, hogy azok a közgyűlésem elhangzottak, a határozatok és a főtitkár előzetes javaslatának összedolgozásával készültek.
Sőtér János a kiemeltek selejtezőn való indulására és feljutók számára kérdez rá.
Zsigmond Tibor válaszában kiemeli, hogy az a versenyző, aki ranglista helye alapján jogosult lenne a döntőben indulni, de részt vesz a selejtezőn, elveszti eredendő jogosultságát és a selejtezőn elért eredménye alapján kerülhet csak a döntőbe.
Fekete Jenő szerint a különböző kategóriákban a javasolt kiemeltek száma aránytalan.
Zsigmond Tibor is gondolkozott az F 21 számain, javasolja, hogy a döntő létszámának 40-re emelését, így arányosabb lenne (fele-fele) az eleve nevezhető és a bejutók száma. Úgy véli, hogy a közgyűlés az elnökségre bízta a bajnokság létszámainak meghatározását, így beletartozik a döntő létszámának kialakítása is.
Sőtér János a döntőn nem induló kiemeltek helyének betöltésére kérdez rá.
Zsigmond Tibor emlékeztet, hogy döntés született korábban arról, hogy ezeket az üres helyeket nem töltjük fel a selejtezőből.
Schulek János megfogalmazásbeli pontosításokat tesz, és javasolja F 21-ben a 40-es döntő létszámot.
Zsigmond Tibor ígéretet tesz a korrekciókra, melyekkel együtt a teljes bajnoki rendszert a Tájfutásban tervezi megjelentetni.
Holló József összefoglalja az elhangzottakat, és így bocsátja szavazásra az előterjesztést.
HATÁROZAT: az elnökség az elhangzott korrekciókkal az előterjesztést egyhangúan elfogadja, és kívánatosnak tartja a szaklapban megjelentetni.
4. NAPIRENDI PONT: Tájékoztató az 1995. évi költségvetés végrehajtásáról, és az 1996-os tervszámokról- Skerletz Iván, Ludvig Ágnes
Írásos anyag előzetesen kiküldve.
Sőtér János Czinege János szponzorszerzési akciójának eredményére kérdez rá.
Ludvig Ágnes beszámol, hogy sporttársunk működésére a nemleges válaszokból következtet, eredmény eddig még nincs.
Fekete Jenő a prognosztizált hiány fedezéséről érdeklődik.
Holló József és Ludvig Ágnes beszámolnak arról, hogy az előző évi fő szponzorunkkal a Bauholdinggal folynak a tárgyalások, egy előzetes kisebb összegű számla már kiküldésre is került.
Vasvári Viktor a TB és közterhei számairól érdeklődik.
Monspart Sarolta a várható hiány miatt aggódik, és az alkalmazottak bérének emelését nem látja megoldottnak. Szabó Gyula is a bérek összegét kevesli.
Holló József szerint az egész tervezetet át kell részletesen tekinteni és a személyes anyagi elismeréseknek helyt kell adni.
Monspart Sarolta rámutat, hogy az össz költségvetés felét a válogatott költségei teszik ki, pedig ez évben nincs is VB. Ludvig Ágnes elmondja, hogy nehéz a válogatott kiadásait előre megtervezni, a fix összegeken kívül az utazás módjai, kiadásai de még a résztvevői is teljesen bizonytalanok. Dosek Ágoston hozzáteszi, hogy ez évben a világkupákra való külön-külön utazás tesz ki nagy összeget.
Sőtér János a bajnokságokra előirányzottakat kevesli.
Holló József összefoglalva megjegyzi, hogy a bevételeket tekintve "alátervezett" a költségvetés, a leírtakhoz képest plusz bevételek jöhetnek a tárgyalások eredményeként. Emlékeztet, hogy az előző évi költségvetés már többször ellenőrzésre került, a tényeket javasolja elfogadásra. A 96-os tervekkel kapcsolatban emlékeztet, hogy korábban sem részletesebb, tekintse az elnökség támpontnak, mely remélhetőleg kedvező irányban fog alakulni. Monspart Sarolta javaslatára ígéretet tesz a munkabérek, foglalkoztatási költségek emeléésére.
HATÁROZAT: az elnökség az 1995. évi költségvetés végrehajtását egyhangúan elfogadja, az 1996-os terveket az elnök fenti összefoglalója szerint egyhangúan támogatja.
4. NAPIRENDI PONT: Tájékoztató a válogatott programjáról - dr.Dosek Ágoston
Dosek Ágoston megállapítja hogy a válogatott üzemeltetése igen sokba kerül. Jelenlegi helyzetünkben igen sok erőfeszítéssel eddig megvalósult egy mátraházi edzőtábor, veszprémi edzőtábor (ingyenesen, köszönet Tüskés Endrének), budapesti edzések, szilicai edzőtábor, kedvezményes buszbérléssel, és a klagenfurti junior EB. A továbbiakra legnagyobb probléma az utazás megszervezése, mikrobusz bérlésénél külön kiadásként a sofőr napidíjával is számolni kell. Rámutat, hogy a költségvetésből hiányzó egymillió Ft-ra mielőbb és folyamatosan szükség van, és nem az év végén, mert különben meghiúsulnak a válogatott további utazási tervei. A részvételi díjak törlesztésére is minden esetben a helyszíni fizetés lehetőségét kérjük, addigra remélhetőleg összejön a szükséges pénz. Szegénységünkre jellemző, hogy miközben a "menő" versenyzők már több tucat külföldi versenyt tudhatnak maguk mögött ez évben, válogatott színekben mindösszesen Domonyik Gábor indulhatott a balti világkupákon. Most következne az utazások, a kiadások zöme. ,A tervek szerint két komoly hét következik a főiskolás és a junior VB ideje.
Ezután az északi világkupák és edzőtábor következnek, melyre maximális csapatot szeretne küldeni, a jövő évi norvégiai VB-re való felkészülésként. Erre a Nyomdász Szakszervezet kisbuszát reméli, Bársony András által. A svájci-francia VK-ra az LRI lemondta a kisbusz kölcsönzését, az utazás módja így még megoldandó, ehhez kér segítséget.
Oláh Katalinnal kapcsolatban elmondja, hogy beválasztották a Silva nemzetközi csapatába, mely szerződéskötést, feladatokat és előnyöket jelent a számára, ezzel együtt a VK-kon való indulást egyenlőre nem tervez.
Monspart Sarolta és Fekete Jenő ifjúsági utazási kedvezmények kihasználását ajánlják.
Dosek Ágoston a romániai utazáshoz az ivóvíz fertőtlenítéséhez kér segítséget a korábbi tapasztalataiból okulva. Beszámol a válogatott egyenfelszereléséről: a Silva cég 15 főre ingyenesen, a többi válogatott részére is kedvezményesen - melyhez a szövetség és a MEFS is hozzájárult - biztosít felszerelést.
Holló József köszöni a beszámolót, a junior és a főiskolás VB tervezett résztvevőivel kapcsolatban nem észrevétel.
HATÁROZAT: a válogatott kérdéseiről, kijelölt csapatokról szóló beszámolót az elnökség egyhangúan elfogadja.
7. NAPIRENDI PONT: Titkársági tájékoztató - Ludvig Ágnes
- TB ellenőrzés történt a szövetségben, minden lényeges dolgot rendben találtak, fizetési hátralék nincs.
- Jelentkező lenne fegyver nélküli katonai szolgálat eltöltésére a szövetségben. Az elnökség tagjai az ügy alapos jogi felderítését tanácsolják.
- Elnökségi határozat szükséges az OTSH által az idei év kiemelt eseményére juttatott 1 millió Ft felhasználásával kapcsolatban. Az elnökség egyhangúan jóváhagyja , hogy az év kiemelt eseményének a Junior VB-t tekintsük, ez alaklomból igényeljük meg a támogatást.
- A jelkulcs megjelentetésére a Magyar Honvédség hathatós támogatása révén belátható időn belül remény van.
- Skerletz Ivánt többévtizedes munkájának, a Magyar Honvédséggel való együttműködésének elismeréséül a Hadsereg Napja alkalmából a honvédelmi miniszter a ... díjjal jutalmazta.
Holló József beszámol arról, hogy közbenjárása eredményeként a helyi alakulatok szponzorálják az Alpok-Adria Kupát. Monspart Sarolta IOF kongresszusra való utazásához százezer Ft külön támogatást juttatott az OTSH.
Szarka Ernő a bajnokságokról kér az elnökség többi tagjaitól rövid értékelést.
Dosek Ágoston az év versenyének rendezi a rövidtávú és a váltó OB-t. Dicséri a terepválasztást és a rendezést egyaránt.
Zsigmond Tibor csatlakozik az előző véleményhez. Az éjszakai OB-val kapcsolatban kiemeli a kimagasló rendezést, technikai felszerelést. A pályák technikai szintje és a terep nehezebb futhatósága hosszabb győztes időket eredményezett
Szarka Ernő beszámol az elnökségnek Leeb Ferenc, MAFC-os tájfutó tragikus haláláról, melynek kapcsán mindenkit körültekintő közlekedésre int.
Egyéb téma nem merül fel, Holló József bezárja az ülést.