2. Új Luca Kupa

A 2001-es idényt méltó, humoros formában búcsúztatta a verseny. Farkasgyepü térségében a teljes tájfutó szabályzatot kifigurázta Somogyi Lajos és csapata.
A verseny először 1986-ban Ajkán, a Csinger-völgy térképen került lebonyolításra. Ezután felmerült egy újabb hasonló, humoros évzáró verseny megrendezésének ötlete. Erre végül idén, hosszas, időt és energiát nem kímélő szervezés után került sor. A 15 év alatt bizottságok jöttek létre és vesztették érvényüket, s az eredmény sem maradt el: "2. Új Luca Kupa, (lehet hogy) Nemzetközi, Teljesen Komoly(talan) tájfutó verseny".
Ennek okán senki sem szárnyaló adrenalin szinttel állt rajthoz, és majd mindenki alaposan felöltözött a hosszasnak ígérkező pályára. Az útközben elesetteket örömmel fogadta a közelbel bóklászó háromtagú oroszláncsalád (aminek veszélyére a Rendezőség illendően mindenkinek előre felhívta a fegyelmét). Az időjárás előrejelzés részint bejött: -2 fok és hideg szél, bár a Rendezők a nyílt területeken +25-30 fokos melegfrontot, hegymenetben erős ellenszelet és ónosesőt jósoltak.
Mindenki maga dönhette el a rajtidejét, és ennek megfelelően kellett a Rajtba vonulnia. Bár ezt a Rendezők nem voltak hajlandók kiszalagozni, mondván a Rajt a szokott helyen van, aki nem volt Bakony Kupán, az vessen magára. 3 féle pálya közül (A, B és C) választhattak a tájfutás mákonyával elkábítottak, ám mint később kiderült ezek megegyeztek.
Mindegyik pontnak volt valami sajátossága, hogy csak a fontosabbak említsem: nyílt erdőben a térképen nem jelölt gödör (köszönet a térképjavítónak), a fokban és versztben megadott 5. pont, amit könnyítésképpen kiszalagoztak, persze jelentős távot és szintet rakva a pályára, míg a pont alig 70 méterre azonos magasságon volt.
Útközben találkozhattunk Merev Elek sporttárssal, aki az előző Luca Kupa óta keresi a befutót, kevés sikerrel. A megdöbbentő találkozás után egy másfél méteres jelleg-karácsonyfán feltölthettük energiatartalékainkat, hogy azután megtegyük az előzetesen megígért plusz ingyen 50% távot és szintet, így elérkezve a 10. ponthoz, amit a versenybíróság a pályakitűzés hiányosságaira (csiki-csuki pont, és amúgy sem illik a pálya vonalvezetésébe) hivatkozva megszűntetett.

Merev Elek koncentrál a feladat végrehajtása előtt

A befutó előtt egy intelligenciatesztet is meg kellett oldani, amiben csavar csak a teszt alján volt, miszerint mindössze 1 kérdésre kellett volna válaszolni: Név és Egyesület.

Az intelligenciateszt erősen megszórta a mezőnyt

Ennek a versenynek nem voltak vesztesei, csak nyertesei. Így a Rendezők mindenkit megjutalmaztak oklevéllel, csokival és egy-egy üveg borral (persze csak 5 cl-es kiszerelésben).