Közhasznúsági jelentés


Az MTFSZ kiemelten közhasznú minősítését az ISM 1999. január 12-i határozatában rögzítette, visszamenőleges, 1998. január 1-jei hatállyal.
A közhasznú szervezetek részére az 1997. évi CLVI törvény 19. § 1. pontja közhasznúsági jelentés készítését írja elő az éves beszámolóval egyidejuleg. A közhasznúsági jelentés elfogadása a közgyulés kizárólagos hatáskörébe tartozik.
Jelentésünkben a törvény szerinti sorszámozást alkalmazzuk.

BevételekKiadások
2.100 E Ft – ISM, Sportident támogatásSzerződés szerint 2001. évben átadandó az üzemeltetőnek.
1.000 E Ft – ISM, Siketek EB támogatása1.014 E Ft a rendezvény összkiadása
850 E Ft – NISZKA – térképre1.212 E Ft-ot költött összesen a szövetség térképekre
500 E Ft – ICON kft – a válogatott muködésérea válogatott szereplése 4.705 E Ft-ot költött saját forrásból az MTFSZ

3. a.) a számviteli beszámoló mérleg formájában elkészült, és mellékeljük.
b.) a költségvetési támogatás felhasználása: éves költségvetésünknek, mely kiadásai összesen 10.078 M Ft-ot tett ki, ez a támogatás csak egy részét fedezte, a többit egyéb forrásból gazdálkodtuk ki. (részletes gazdasági beszámoló mellékelve)
c.) Tárgyi eszközeink a térképkészletünket jelentik, ennek értéke a 2000. december 31-i leltár szerint 2.578 M FT volt.
d.) Cél szerinti juttatások kimutatása
e.) Központi költségvetési szervtől, 6.975 E FT támogatás kaptunk.
f.) A közhasznú szervezet vezető tisztségviselői az év során semmilyen juttatást nem kaptak.
g.) Az MTFSZ kiemelten közhasznú szervezet alapszabályában meghatározott fő célja a tájékozódási futás, mint sportág muködtetése.

Az Alapszabály II. pontjában felsorolt feladatokat folyamatosan, az érvényes szabályzatok szerint végzi.
Szervezeti egységeink aktívan végzik munkájukat, a 2000-es év végén 113 tagszervezetet és 2 egyéni tagot regisztráltunk. Az elmúlt évben is kialakította a szövetség a versenynaptárat, mely 258 versenyt tartalmazott, nyolcféle (hosszú-, rövid-, és normáltávú nappali , éjszakai egyéni, csapat, váltó, egyesületi váltó és parktájfutó országos bajnokságot rendeztünk. Muködtettük a válogatott kereteket, az elnökség állást foglalt a külföldi versenyeztetés kérdéseiben. Versenyzőink külföldi felkészülési versenyeken, edzőtáborozásokon vettek részt, képviselték hazánk színeit a junior VB-n, valamint a felnőtt, az ifi és a junior EB-n. A sportág nemzetközi szervezeteiben két tisztségviselőnk tevékenykedik. A hagyományos tájékozódási futó szakág mellett más tájékozódási szakágak is alakultak: a kerékpáros és a sítájfutás, ezek részére is kialakítottuk a versenynaptárt, a bajnokságok rendszerét, valamint válogatott versenyzők indultak világversenyeken, világkupákon és VB-n. 2000-ben Magyarország adott otthont a Siketek Európa Bajnokságának, melynek szakmai lebonyolítását szövetségünk végezte. A szövetség folyamatosan elvégezte versenyzők nyilvántartását, új rajtengedélyek kiadását. Fegyelmi jogkörében két üggyel foglalkozott a fegyelmi bizottság. Edzői konferencia, versenybírói továbbképzés történt szervezeti egységeinknél az év során.

Összeállította: Ludvig Ágnes Elfogadta: az MTFSZ elnöksége, 2001. február 26. Ellenőrizte: az MTFSZ felügyelő bizottsága, 2001. március 5.



Vissza a Tájfutás 2001/1-2. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!