Nemzetközi Nyílt Rendőr Tájfutó Bajnokság

Dobogókő 2000. május 18-21.

Második alkalommal került sor az NRTB megrendezésére. Ezúttal a versenynaptárban is szerepelt minősítő versenyként, de sajnos mégis kevés magyar versenyző vett részt a rendőrökön kívül ezen a – szerénytelenség nélkül mondhatom, – színvonalas 3 napos programon. (Szeretném, ha a résztvevők közül is elmondaná a véleményét valaki, és javaslatokat is szívesen fogadok.)
A verseny rendezője az RTF DSE és az Országos Rendőrfőkapitányság volt.
Pályakitűző Sőtér János, ellenőrzőbíró Kiss Zoltán (Csonti). A pályák minőségére ez a két név bizonyára számotokra is garancia.
A versenyközpont Dobogókőn a BM Pilis Üdülőben volt. Itt szállásoltuk el valamennyi versenyzőnket. A körülményeket, azt hiszem nem nekem kell méltatnom.
A rajt az egyéni versenyeken a szálló kerítésénél, a cél pedig minden alkalommal a Fűrész-tisztáson volt, a Hoffmann Kunyhótól 2 km-re.
A három verseny: egyéni sprint, egyéni normál táv, és váltó (F21-ben 3 fő, N21-ben 2 fő, F35-45 1-1 fő).
Csütörtökön, 18-án beérkezés, akkreditálás, terepbemutató. Este ünnepélyes megnyitó: egyenruhában, illetve alkalomhoz illő öltözetben. A megnyitón és az azt követő vacsorán jelen volt a verseny Szervező Bizottságának elnöke, Jenei Zoltán rendőrezredes, az ORFK gazdasági főigazgatója, fővédnöke Dr, Blaskó Béla rendőr-dandártábornok, Dr. Meichl Géza rendőrezredes, a BM gazdasági főigazgatója Juhász Miklós, az MTFSz elnöke, Simon Géza rendőr-ezredes, a Magyar Rendészeti Sportszövetség ügyvezető elnöke, Miakich Gábor, szentendrei polgármester.
Három külföldi csapat érkezett: Németország, Anglia, Bulgária.
Pénteken, 19-én 10.00- kor volt a sprintverseny rajtja. A pályák végig lefelé vezettek, semmi szint nem volt bennük. A magyaroknak sikerült leggyorsabban akklimatizálódni, minden számban ők végeztek az élen.
F21 1. Oláh György HUN 26.30
2. Szabó Imre HUN 27.45
3.Ádám Péter HUN 27.49
Raik Zschackel GER 27.49
( külön öröm számomra, hogy az első helyezett rendőr)
Ádám Pétertől itt kérek még egyszer elnézést, hogy nem számí-tottunk holtversenyre. Hamarosan postázom a díját. Köszönöm türelmét.
3. P.Guillaume GBR 31.47
Ugyanaznap délután váltó. Zuhogó esőben fejeződött be, de ettől függetlenül izgalmas befutókat láthattunk.
3. Vegyes – Kugler, Lévai 95.48
Este magyaros esten láttuk vendégül a versenyzőket.

Szombaton, 20-án, a normál táv következett. Itt már magukra találtak a németek.
3. Lévai Kálmán HUN 52.49

Délután a külföldi csapatok tetszés szerinti városnézés (Esztergom, Gödöllő, Szentendre), a magyar versenyzők részére szauna, uszoda, bowling, stb. volt.
Este ünnepélyes eredményhirdetés, melyen ismét előirt volt az alkalomhoz illő öltözet, illetve az egyenruha. Természetesen az angol bobby egyenruha aratta a legnagyobb sikert.
Az egyéniben abszolút eredményt hirdettünk, a váltóban volt külön rendőri eredményhirdetés is.
Végül a nemzetek közötti verseny eredménye:
1. Németország 68 pont
2. Magyarország 82 pont
3. Bulgária 172 pont
4. Anglia 226 pont

Egy kínos incidensről szeretnék még említést tenni. Köztudott, hogy ha van ilyen felajánlott díj, a legeredményesebb versenyzőt mindig a 21-es kategóriában hirdetik. Ez abból adódik, hogy itt a legerősebb a mezőny, legtöbb a versenyző, leghosszabb a pálya stb.
Nos, a kihirdetett magyar versenyző személyével nem értett egyet az egyik 35-ös kategóriában indult versenyző, s ezt olyan módon jutatta kifejezésre, mely alkalmas Magyarország, a magyar rendőrség, és a magyar tájfutók közösségének lejáratására.
Természetesen kértük a sportfegyelmi vizsgálatot, és – mivel rendőrről van szó – szakmai vezetője is intézkedik saját hatáskörében. A záró bankett ennek ellenére igen jó hangulatban éjjel egy óráig tartott.
Végezetül még annyit, hogy nem kívánunk régi, hagyományosan nagy versenyekkel konkurálni, de úgy gondolom, hogy a gyakran mostoha körülmények között versenyző tájfutók megérdemlik – amennyiben lehetőség van rá, – hogy részt vehessenek ilyen programon is. Bevallom, nem volt nyereséges az üzlet – ezt azok, akik részt vettek rajta, azt hiszem, megerősíthetik.
Amennyiben sikerül esetleg egy jó időpontot találni (nemzetközileg és magyar versenynaptár szerint egyaránt), talán sikerül megrendezni jövőre is. Kérek tehát minden felnőtt tájfutó versenyzőt, hogy vegye tervbe a III. NRTB-t, hiszen nem csak rendőröket várunk. Természetesen lehetőség van egyéni versenyzésre, sőt vegyes csapatokban való indulásra is. Addig is mindenkinek további jó versenyzést kívánok.