Főiskolás Világbajnokság
Roanne, Franciaország, 2000. augusztus 26-szeptember 4.
Erre a világversenyre, nem volt pénz az MTFSz éves költségvetésében. Drága és messzi verseny és idén a Magyar Egyetemi Főiskolás Sportszövetség csak egy kis részét tudta fizetni a költségeknek.. Úgy tűnt, nem fogunk részt venni. Utolsó lehetőségként az egyetemeknél sportra fordítható pénzekre pályáztunk. Nem nagyon hittem benne, hogy kapunk is, hiszen nagyon ritkán jön be pénz a pályázatokból. Túlzottan pesszimistának bizonyultam mert nagy örömünkre sikerült, sőt, végül többen nyertek pénzt, mint ahányan elutazhattak. Ehhez persze a szakosztályok kiegészítő hozzájárulása is kellett, amit köszönünk.
A szerencsés résztvevők: Gyalog Zsuzsa, Makrai Éva, Lubinszki Mária, Zsebeházy Eszter, Domonyik Gábor, Novai György, Sprok Bence, Szász Bence, Tas Dávid. Csapatvezető, sofőr, stb: Hegedűs Zoltán
Alapvető szempont volt, hogy beférjünk a kilencfős mikrobuszba, de a fiúknál és a lányoknál is ki tudjunk állni 4-4 fős váltókkal, és csak olyan utazzon, aki az eredményeivel megszolgálta. A kilenc versenyző végül úgy jutott el a helyszínre, hogy Novai Gyuri külön utazott: Angliából érkezett és oda is tért vissza.
Most nem a lerokkant Mazdával, hanem a Toyota Gerevich busszal utaztunk, mely, kényelmesebb, és jobban is ment (az eladása előtti felújítás után). Ennek ellenére nem rohantunk keresztül Európán, hanem igyekeztünk úgy utazni, hogy frissen érkezzünk meg a VB helyszínére. Szombat délután Sopronig mentünk. Itt egy sötétbe torkolló átmozgatás következett vacsora előtt. Másnap elég korán értünk a Zürichtől délre fekvő szállásunkra Rifferswil faluba Brigitte Grünigerékhez, ahol egy nem tipikusan svájci szinte sík erdőben tartottunk edzést. Ez az erdő már előrevetítette a Franciaországban várható viharkárokat. Tavaly karácsony után mindkét országban egy évtizedek óta nem tapasztalt erejű vihar nagyon sok területen foltokban az összes fát tövestől kicsavarta, hihetetlen mértékű károkat okozva. A tájfutók számára ezek a területek pedig áthatolhatatlanná váltak, melyeket külön jellel, piros keresztcsíkozással, ábrázolták a térképeken, hogy a futók elkerülhessék.
A versenyközpontnak helyet adó Roanne-ba érkezésünk előtt minket is becsaptak az útjelző táblák, így a rövidebb, bár időben bizonyosan hosszabb út helyett Lyonban mi is ráfutottunk a város alatti Peripheriqe autópálya alagútra, és otthagytunk nekik 10 Frank-t.
Roanne városából nem sokat láttunk a zsúfolt program miatt. Érdekesség, hogy a pompás kastélyairól ismert Loire folyó ezen a tájon ered, és több száz km-t csordogál észak felé, míg Orléans városánál nyugatnak fordul az óceán felé. E város utáni szakaszán vannak zömében a nevezetes kastélyok.
Néhány szó a versenyről általában. Mindenképpen meg kell említeni, hogy az utóbbi években Franciaországban legjobban rendezett világversenyen vettünk részt. A szépszámú rendezőgárda tapasztalt tájfutók vezetésével dolgozott, és rengeteg segítséget kaptak a szövetségüktől is, élén Edmond Széchenyivel, aki mindenütt ott volt, és minden munkában részt vett, bár hangsúlyozta, hogy ő itt nem rendező, csak vendég. A terepekre, pályákra, szállásra, étkezésre, szállításra, stb nem lehetett panasz, és ha kellett, minden segítséget megkaptunk. A dolgok olajozottan haladtak, nem volt fennakadás. Ez csak azért nagy szó, mert legutóbb a Junior VB-n Reims-ben 1998-ban szinte minden hibát elkövettek az ottaniak, amit lehetséges. Itt most Roanne-ban csak az okozott nehézséget, hogy a verseny előtti Bulletinekben, de még az ott megkapott programfüzetben sem találtuk meg a minket érdeklő adatokat. Az előzetes információhiány ellenére sejtettük, hogy normál középhegységi terepre számíthatunk, hiszen a Massif Central-ban a francia röghegységben rendezték a versenyt (Roanne Lyontól 85 km-re ÉNy-ra fekszik). Ez a helyszínen be is igazolódott, nehéz, de meglepetések nélküli volt a terep. Nagy hegyek, 800-1000 m-es magasságban, zömmel fenyves, tiszta erdők, leküzdető bozótosok, helyenként sziklás, köves részekkel. A térképeken voltak helyenként pontatlanságok, ezt jómagam is megtapasztaltam a váltóterepen az egyik pontnál, de ez semmiképpen nem volt jellemző. A pályák színvonala is magas volt, ha nem is egyöntetűen, de a technikás szakaszok voltak túlsúlyban. A rövidtávú selejtezőt egészen másutt rendezték meg, ennek terepe és pályái kirívóan egyszerűnek bizonyultak.
A terepbemutató eléggé elriasztott bennünket, mert jó 50 %-a jellegtelen bozótos, ligetes, mocsaras kulimászban vezetett. Akkor még nem tudtuk, csak a negyedik versenynap végére derült ki, hogy ilyenben nem is kellett futni. Szerencsére!
A klasszikus táv küzdelmeiben csonka csapattal vettünk részt. Két lány a mandulaműtétjéből éppen felépülő Lubinszki Marika és Gyalog Zsuzsa valamint a 18 éves Sprok Bence kihagyta ezt a versenyszámot. A célban így kivételesen népes szurkolótábor várta magyarokat. ennek ellenére csak közepes eredményeket értünk el. Közben egyszer felcsillant a remény, mikor a hangosbeszélő franciául és angolul is többször bemondta, hogy az utolsónak rajtoló Domonyik Gábor a második rádiósponton 4 perccel vezet a hazaiak legjobbja a világbajnoki cím várományosa, Thierry Gueorgiou előtt. Nem bírtunk magunkkal az izgalomtól, türelmetlenül vártuk Domát, aki nem jött, csak sokkal később. Befutása után kiderült a SportIdent részidőkből, hogy azon a rádiósponton 12 perccel volt később, mint a bemondott ideje! Ennél sokkal többet nem is érdemes mondani erről a napról. A pálya közbeni apróbb hibák és bizonytalanságok okozták a legtöbbjüknél azt az időveszteséget, mellyel a középmezőnybe kerültek. Nagyobb hibája csak Novai Gyurinak volt, illetve Domának, aki az elején valóban jól állt, de hat percet töltött a 8. pont környékén, amelyik fix támadópont nélküli bozótosban rejtőző szikla volt, ráadásul többek szerint a megközelítési irányból távolabb, magasabban, mint ahogyan a térkép mutatta. Az itt elveszett idő, majd a további lassulás azt eredményezte, hogy legjobbunk nem jutott az első hatba.
Pihenőnap nélkül következtek a versenyek egymás után.
A rövidtáv selejtezőjében egyikünknek sem szegte kedvét az előző napi mérsékelt szereplés. Meg is lett az eredménye. A kilenc főből 6 bekerült az A döntőbe, ami 66 %! Ráadásul Tas Dávid kifejezetten jó futással, balszerencsésen esett ki. Idejével a másik két futamban biztos továbbjutó lett volna ... De nem is ez a legfontosabb, hanem Doma győzelme a második futamban. Másnapra kifejezetten biztató egy ilyen szereplés. A lányoknál, amint várható volt, Makrai és Zsebeházy biztosan jutott fel, Lubinszki Marika éppen hogy kicsúszott. Pech! A lapos részletszegény terepen hiba nélkül nagyon kellett szaladni, és ez most összejött a mieinknek. Utólag sem tűnik túlzásnak, hogy mindenkit az A döntőbe vártam, bár előtte nem bíztak benne(m).
És végre szeptember 1-én eljött az a nap, amire már rég vártunk. A Főiskolás VB rövidtávú döntőjében harmadik helyezett Domonyik Gábor, Magyarország! Már az ukrajnai EB-re nagyon készült, de ott egy sérülés hátráltatta. Most viszont nem jött közbe semmi. Van, aki bosszankodik az aranyéremtől elválasztó 18 másodperc miatt, de ne felejtsük el a mögötte 2 és 6 mp-cel következőket sem! Ilyen egy szoros rövidtávú eredménylista. A szerencsén is múlik. A legfontosabb az, hogy a balul sikerült klasszikus után Doma nem tört le, hanem oroszlánként küzdött, volt önbizalma. Végig egész idő alatt látszott rajta, hogy fontos neki, nem bízza a véletlenre.
A többiek nem alkottak maradandót. Volt aki az első hibázások után már a váltóra gondolt és visszafogta magát (Makrai, Tas).
A váltóverseny nehezen indult, mert a 2-4. futókat szállító autóbuszok késtek közben az első futók már elrajtoltak de végül nem történt baj, bár már csak néhány perc hiányzott ahhoz, hogy a második futók későn érkezzenek (a bemelegítéshez).
A cél mellett a pályák kb 50 %-ánál átfutóponton figyelhettük a verseny állását. Makrai Éva 5. helyen futott a célba két perc hátránnyal (42:59). Nem volt népes boly, de több ellenfelével csatázott, a cseh lánnyal többször találkozott, volt ereje pozícióharcot vívni, amit tulajdonképpen az első futóknál kockázatosnak is tarthatunk, de Évának tapasztalatokat jelent, ezért, meg elszántságáért is dicsértem. Zsebeházy Eszter nem tudta úgy megoldani a feladatot mint Éva, és több hibázás után már nem volt ereje újítani, 54:37-tel 11 perccel növelte a hátrányunkat: 9. hely.
Marika elszántan küzdött, nem volt körülötte senki, jobban futott, mint az egyénikben, de ez is kevésnek bizonyult, nem tudta utolérni az előtte levőket (49:50) és Gyalog Zsuzsi sem tudott csodát művelni (54:29). Végül az osztrákok ponttévesztése miatt a 8. helyen végzett a csapat. A győzelmet a nagyesélyes Svájc szerezte meg. Az első futóknál vezettek Regula Bernhard révén, a második futójuk visszaesett a 6. helyre, majd Brigitte Grüniger a nap magasan legjobb idejével (33:39 p) az első helyen indította Simone Ludert, és innen már biztos volt sikerük. Fölényük már az egyéni versenyek után nyilvánvaló volt. A cseh lányok mindent megtettek, ez a második helyhez volt elég.
A fiúk első embere Gyurika az átfutóponton jól tartotta magát, a célba pedig 4 perc hátránnyal 8-nak érkezett (49:25). Újoncként, és ahhoz képest, hogy az egyéni számokban mennyire sikertelennek bizonyult, nagyon összeszedte magát és teljesítette azt, amiért odautazott. Tas Dávid következett, aki Gyurikánál egy perccel jobb idővel (48:27) megelőzte a brit, a litván és az olasz váltót a mienket pedig felhozta az 5-re. Mögötte öten loholtak egy percen belül. Dávid teljesítményét jelzi, hogy a rendezők tiltakoztak, azt hitték, hogy megváltoztattuk a leadott sorrendet és Domonyik futott másodiknak tőlünk!
Sajnos a következő futónk az egyéni számokban jól koncentráló Szász Bence már a 2. pontra nagyot hibázott és így kiszálltunk az első hat helyért folyó küzdelmekből: (57:31, 12. hely). Doma nem hagyta magát, sorra előzte ellenfeleit, három helyet jött előre, a 4 perccel előtte rajtolt osztrákot megelőzte, el is hagyta, de a 8 perccel hamarabb rajtolt némettel szemben már nem volt esélye. A litván nagyot hibázott, csak egy perccel érkezett előbb, mint Doma (44:28, 3. legjobb idő a mezőnyben). Ezzel a 9. helyen végeztünk. Ebben a mezőnyben a közepes eredménynél jobb, a tapasztalatok nagyon hasznosak. Ha a vegyes váltóban indult Sprok Bencét (52:14) indítjuk, akkor a 7-8. (de az adott szituációktól, pillanatnyi pozícióktól függően akár az 5.) hely elérésére lehetett volna esélyünk. Ez csak elméleti okfejtés, a tapasztalatok leszűrése, nem magyarázkodom.
Örülök annak, hogy sikerült elutazni a Főiskolás VB-re, bár természetesen nem a legerősebb csapatunkkal érkeztünk, mert a nem egyetemi hallgatók hiányoztak. A jövőbeni válogatott keret jónéhány tagja éles versenyben küzdött, és közben nemzetközi rutinját növelte. Az ellenfelek közül hiányoztak a finnek, dánok, svéd fiúk, a jobb norvégok. Azt mondhatjuk, hogy a lányoknál az itteni mezőny 1-12. helyezettje a nemzetközi élmezőny tagja, a fiúk 1-15. helyezettje pedig a második vonalba tartozó erős ellenfél. A versenyt nehezítette a tét: (Főiskolás) Világbajnokságon vettünk részt. Ez meghatározta a verseny hangulatát, egyben növelte az elért eredmények értékét.
Domonyik Gábor sikere, a rövidtávú szám dobos helye egyértelmű siker. Ez sokat jelent a magyar tájfutó sportnak, a válogatott társainak, és természetesen neki magának. Négy éve vár hasonló sikerre, utoljára, a junior VB aranyak után éppen a hazai Főiskolás VB-n, 1996-ban volt dobogón, annak is a második fokán. További pályafutását az határozza meg, milyen munkát talál, hogyan tud majd készülni. Biztos vagyok benne, hogy a magyar EB 2002-ben fontos neki, esélyt akar adni magának.
A lányokkal folytatva, Makrai Éva egyenletes teljesítménnyel a klasszikuson (juniorként) a mezőny első harmadában végzett. A rövidtávú selejtezőben nagyon jól futott, a döntőben hibázott, majd kiengedett, a váltó miatt. A váltóban taktikus versenyzéssel eredményes volt. tehetsége és szorgalma további sikereket hoz még neki.
Zsebeházy Eszter nem volt megelégedve azzal, amit a klasszikuson elért. Ez sarkallhatta a másnapi selejtezőben elért biztos továbbjutó futására. Itt viszont ismét a középmezőny következett. Az idei felkészülését folytatva sokkal előrébb kerülhet a mezőnyben.
Lubinszki Mária jelentős kockázatot vállalt azzal, hogy három héttel a mandulaműtétje után rajthoz állt ezen a VB-n. Nyilvánvalóan gyenge fizikai formában volt, ehhez képest komoly küzdelemben hozta ki magából, amit tudott. Kérdés, hogy szükség volt-e erre, bár érthető, hogy készült és számított a szereplésre, és a megszerzett pénzt sem használhatta fel más. Képességeire és hozzáállására szüksége lesz még a magyar válogatottnak.
Gyalog Zsuzsától többet vártam. A váltó teljessé tételére került a csapatba, és régóta ismerve őt, tudom, hogy sokat ki tud hozni magából. Ezt most nem mutatta meg, bár végül nem rajta múlott a végeredmény. Úgy gondolom, hogy éles helyzetben keményebb lett volna.
Szász Bence az egyéni számokban magyarok között a második volt, ezzel vívta ki a váltószereplés jogát, de nem tudott élni vele. A továbbiakban elért eredményei mutatják majd meg, hogy milyen szerepe lehet a csapatban.
Tas Dávid egyéniben csak a rövidtávú selejtezőn futott jól, de pechjére futamából nem jutott tovább. A váltót viszont nagyon komolyan vette, ez az eredményén is látszik. Jellemző, hogy a verseny után is sokat foglalkozott a szereplésükkel, fontos számára hogy a jövőben is, hogy eredményes tagja legyen a magyar váltócsapatnak. Ha keményen készül rá, és a versenyeken megmutatja magát, megvan az esélye rá.
Novai György: betli az első három napon. Ő az egyetlen, aki komolyabb hibákkal botladozta végig ezeket a pályákat, már a váltószereplése is veszélyben forgott. De szerencsére, csak a rutinja hiányzott, és a felkészültségét az utolsó napi eredménye jellemzi jobban. Én úgy látom, ő az egyik, aki eredményes első futója lehetne a válogatottnak. Rajta múlik, él-e a lehetőséggel. Úgy látom, ez a szándéka.
Sprok Bence ifiként kapott esélyt a tapasztalatszerzésre. A klasszikust kihagyta, a rövidtávon A döntőbe került, vegyes váltóban indult eredményeivel ott volt a magyar felnőttek között. Világos számára, hogy milyen felkészülés kell a továbblépéshez, hogy tehetségét kibontakoztathassa.
A magam részéről látom azt a távolságot, mely a mieinket a legjobbaktól elválasztja. Ráadásul a résztvevők is látják. Ennek nagy része nem képességbeli, hanem az edzésmunka mennyiségében és minőségében rejlő különbség. Azaz a skandináv, cseh, svájci, angol, stb csapatokban átlagosan ugyanannyi kiemelkedő tehetség van, mint a mienkben. Rajtunk múlik, milyen módon bánunk velük. A jelenlegi követelményrendszer szigorú folytatásával egyidejűleg célokat és távlatokat kell nyújtanunk, menedzselnünk is kell őket, hogy érezzék szükség van rájuk, bízunk bennük.
Tudom, hogy a lehetőségeink jóval szerényebbek, mint a riválisainkéi, de a motiválás nem kerül pénzbe, és ha ez a kellő szakmai munkával és a lehetőségek egyidejű bővítésével jár, akkor a csapat tagjai több energiával fognak készülni, mint eddig. A versenyen érzékelhető volt a lelkesedés a váltó szereplés sikeréért. Ez a váltó után sem csökkent, sőt működésem óta első alkalommal maguk a versenyzők fogalmazták meg, milyen további felkészülésre van szükség a világ élmezőnyébe való bekerüléshez! Ezt a szándékot szeretném a magam részéről segíteni.
Hegedüs Zoltán
Eredmények
Normál táv
Férfiak (70) 11.400 m/450 m/23 p
1. Gueorgiou Thierry FRA 78:17
2. Eriksen Bjorn NOR 79:07
3. Gonon François FRA 79:11
4. Krejci Thomas AUT 79:58
5. Niggli Matthias SUI 80:06
6. Dittmann Robert GER 82:10
7. Cech Radovan CZE 82:14
8. Leumann André SUI 82:17
9. Klauser Hubert SUI 82:49
10. Rattray Benjamin AUS 83:04
11. Moe Jostein NOR 84:05
12. Caluori Corsin SUI 84:06
13. Feldmann Robert SUI 84:21
14. Stokseth Oyvind NOR 84:46
15. Horst Ingo GER 85:09
16. Duncan Jon GBR 85:16
17. Nash Edward GBR 85:46
18. Gavrilov Evgueni RUS 86:27
19. Horacek Michal CZE 86:35
20. Timokhine Dimitri RUS 87:18
21. Kraas Andreas EST 88:53
21. Riabkine Maxim RUS 88:53
23. Sadeckas Darius LTU 89:11
24. Detkov Sergei RUS 89:17
25. Kaltenbacher Pierr AUT 89:34
26. Domonyik Gábor HUN 89:42
26. Tenani Alessio ITA 89:42
28. Andrekus Saulius LTU 90:31
29. Naoumov Pavel RUS 91:03
30. Gueorgiou Rémi FRA 91:05
31. Dimitrov Nicolay BUL 91:12
32. Fischer Axel GER 91:19
33. Hartinger Juergen AUT 91:32
34 Lucan Vladimir CZE 91:50
35. Squire Anthony GBR 92:23
36. Antoine Thomas FRA 92:45
37. Seppi Marco ITA 93:03
38. Szász Bence HUN 93:14
39. Peyvel Benoît FRA 93:51
40. Konno Shunsuke JPN 94:05
41. Eensaar Rain EST 94:09
42. Prolingheuer Marku GER 94:55
43. Bruns Eike GER 95:08
44. Buckley Alastair GBR 95:17
45. Tas Dávid HUN 95:59
46. Haider Philipp AUT 96:27
47. Iliev Lachezar BUL 97:00
48. Candy Gareth AUS 98:31
49. Suppi Timo EST 98:34
50. Fishwick Stewart GBR 98:38
51. Grassi Paolo Mario ITA 99:21
52. Eensaar Silver EST 99:54
53. Hepner David CZE 100:10
54. Veitsberger Martin AUT 100:16
55. Buselli Francsco ITA 100:33
56. Losman Petr CZE 102:13
57. Kolev Nicolay BUL 103:34
57. Novai György HUN 103:34
59. Takahashi Yoshinor JPN 104:17
60. Boguska Dalius LTU 104:21
61. Stavik Gaute NOR 104:25
62. Illes Peter SVK 107:07
63. Kakinami Yoshihiro JPN 110:45
63. Naftali Matan ISR 110:45
65. Cherniavski Sergey ISR 114:08
66. Abadziev Andrey BUL 117:33
Kanazawa Takuya JPN pm
Yamaguchi Daisuke JPN pm
Kärner Olle EST pm
Drazdauskas Laimis LTU pm
Nők (56) 7.800 m/290 M/18 p
1. Luder Simone SUI 57:06
2. Bernhard Regula SUI 63:19
3. Schmalfeld Karin GER 64:47
4. Bjork Annika SWE 65:26
5. Grueniger Brigitte SUI 65:32
6. Stara Zdenka CZE 66:13
7. Rakayova Martina SVK 66:34
8. Boehm Lucie AUT 66:39
9. Fauner Renate ITA 68:19
10. Manissolle Chloë FRA 68:32
11. Navratilova Iva CZE 68:38
12. Terova Bohdana CZE 69:20
13. Sargautyte Ieva LTU 69:35
14. Sitdikova Alia RUS 69:42
15. Misiunaite Renata LTU 69:43
16. Macuchova Zuzana CZE 69:49
17. Rollins Sarah GBR 70:23
18. Pereliaeva Tatiana RUS 70:24
19. Leomant Valérie FRA 70:40
20. Miklusova Jana SVK 71:03
21. Whitehead Jennifer GBR 72:16
22. Makrai Éva HUN 72:54
23. Coupat Magali FRA 73:16
24. Hartinger Ulrike AUT 73:49
25. Scaravonati Laura ITA 73:51
26. Rottensteiner Sabi ITA 74:16
27. Bumann Katja GER 74:22
28. Conrad Brit GER 74:28
29. Waldova Barbora CZE 75:14
30. Gschopf Brigitte AUT 75:16
31. Zsebeházy Eszter HUN 75:21
32. Kaerger Luise GER 75:33
33. Misiunaite Asta LTU 75:43
34. Wehrli Daniela SUI 77:17
35. Troi Verena ITA 77:28
36. Vandermeulen Séver BEL 77:44
37. Lder Rachael GBR 77:48
38. Mohus Randi NOR 78:49
39. Gigon Michaela AUT 79:11
40. Luder Cornelia SUI 79:35
41. Alsauskaite Dainor LTU 80:37
42. Herremans Sofie BEL 82:25
43. Filet Pauline FRA 83:14
44. Wootton Hannah GBR 83:32
45. Schloesser Beate GER 84:02
46. Ito Kyoko JPN 84:13
47. Palmer Helen GBR 85:56
48. Fukasawa Hiroko JPN 87:23
49. O'donovan Toni IRL 91:34
50. Shioda Misa JPN 91:42
51. Oeyen Greet BEL 92:59
52. Frederikax An BEL 96:03
53. Kobayashi Akie JPN 99:31
54. Akaishi Hidemi JPN 101:05
Lillehov Marit The E disq.
Coupat Laure FRA disq.
Rövidtáv
Nők (39) 3.500 m/180 m/12 p
1. Terova Bohdana CZE 26:04
2. Pereliaeva Tatiana RUS 26:43
3. Schmalfeld Karin GER 26:50
4. Grueniger Brigitte SUI 26:51
5. Luder Simone SUI 27:02
6. Boehm Lucie AUT 27:04
7. Rottensteiner Sabi ITA 27:05
8. Navratilova Iva CZE 28:03
9. Miklusova Jana SVK 28:05
10. Bernhard Regula SUI 28:14
11. Macuchova Zuzana CZE 29:02
12. Stara Zdenka CZE 29:09
13. Filet Pauline FRA 29:11
14. Manissolle Chloë FRA 29:28
15 Rakayova Martina SVK 29:32
16. Sargautyte Ieva LTU 30:37
17. Hartinger Ulrike AUT 30:38
18. Bjork Annika SWE 31:52
19. Leomant Valérie FRA 31:59
19. Palmer Helen GBR 31:59
21. Wehrli Daniela SUI 32:07
22. Bumann Katja GER 32:09
23. Misiunaite Asta LTU 32:30
24. Gigon Michaela AUT 32:31
25. Seemann Livia SUI 32:33
26. Elder Rachael GBR 33:06
27. Rollins Sarah GBR 33:11
28. Luder Cornelia SUI 33:19
29. Kaerger Luise GER 33:23
30. Fauner Renate ITA 33:38
31. Sitdikova Alia SUI 33:59
32. Scaravonati Laura ITA 34:01
33. Waldova Barbora CZE 34:04
34. Zsebeházy Eszter HUN 34:34
35. Misiunaite Renata LTU 35:26
36. Whitehead Jennifer GBR 37:57
37. Wootton Hannah GBR 38:22
38. Ito Kyoko JPN 39:32
39. Makrai Éva HUN 43:09
Férfiak(45) 4.500 m/ 200 m/13 p
1. Gueorgiou Thierry FRA 26:56
2. Losman Petr CZE 27:09
3. Domonyik Gábor HUN 27:14
4. Lucan Vladimir CZE 27:16
5. Krejci Thomas AUT 27:20
6. Eriksen Bjorn NOR 28:24
7. Niggli Matthias SUI 28:36
8. Hepner David CZE 28:42
8. Prolingheuer Marku GER 28:42
10. Gavrilov Evgueni RUS 28:49
11. Cech Radovan CZE 29:40
12. Timokhine Dimitri RUS 29:45
13. Dittmann Robert GER 29:49
14. Duncan Jon GBR 29:52
15. Riabkine Maxim RUS 29:56
16. Kärner Olle EST 30:02
17. Boguska Dalius LTU 30:12
18. Detkov Sergei RUS 30:13
19. Leumann André SUI 30:29
20. Gueorgiou Rémi FRA 30:33
21. Suppi Timo EST 30:38
22. Stokseth Oyvind NOR 30:51
23. Horacek Michal CZE 30:56
24. Horst Ingo GER 31:04
25. Buckley Alastair GBR 31:10
26. Dimitrov Nicolay BUL 31:13
27. Sadeckas Darius LTU 31:30
28. Hartinger Juergen AUT 31:43
29. Kraas Andreas EST 32:16
30. Feldmann Robert SUI 32:27
31. Antoine Thomas FRA 32:28
32. Szász Bence HUN 32:52
33. Berger Beat SUI 32:56
34. Rattray Benjamin AUS 33:20
35. Sprok Bence HUN 33:36
36. Naoumov Pavel RUS 33:57
37. Peyvel Benoît FRA 34:06
38. Renard Damien FRA 35:41
39. Caluori Corsin SUI 35:46
40. Candy Gareth AUS 37:22
41. Kaltenbacher Pierr AUT 37:43
42. Drazdauskas Laimis LTU 39:47
43. Novai György HUN 40:12
44. Nash Edward GBR 42:02
Gonon François FRA disq.
Nők B (18) 3.300 m/120 m/9 p
1. Herremans Sofie BEL 26:42
2. Alsauskaite Dainor LTU 28:45
3. Manissolle Perrine FRA 30:31
4. Mohus Randi NOR 30:50
5. Coupat Magali FRA 31:56
6. Conrad Brit GER 32:42
7. Vandermeulen Séver BEL 32:50
8. Akaishi Hidemi JPN 34:18
9. Oeyen Greet BEL 34:40
10. Lubinszki Maria HUN 34:45
11. Gyalog Zsuzsa HUN 34:50
12. O'donovan Toni IRL 37:21
13. Kobayashi Akie JPN 37:27
14. Lillehov Marit The NOR 38:04
15. Frederikax An BEL 39:12
16. Fukasawa Hiroko JPN 39:43
17. Shioda Misa JPN 43:52
18 Gschopf Brigitte AUT 54:14
Férfi B döntő (25) 4.100 m/150 m/11 p
1 Klauser Hubert SUI 25:50
2 Fischer Axel GER 27:05
3 Iliev Lachezar BUL 27:50
4 Moe Jostein NOR 29:19
5 Konno Shunsuke JPN 29:21
6 Eensaar Silver EST 30:04
7 Eensaar Rain EST 30:06
8 Bruns Eike GER 30:13
9 Fishwick Stewart GBR 30:18
9 Squire Anthony GBR 30:18
11 Andrekus Saulius LTU 30:31
12 Veitsberger Martin AUT 31:01
13 Takahashi Yoshinor JPN 31:26
14 Tas David HUN 31:49
15 Abadziev Andrey BUL 32:04
16 Naftali Matan ISR 33:11
17 Haider Philipp AUT 34:14
18 Kolev Nicolay BUL 34:28
19 Suzuki Shinichiro JPN 34:52
19 Stavik Gaute NOR 34:52
21 Illes Peter SVK 35:24
22 Kakinami Yoshihiro JPN 36:27
23 Cherniavski Sergey ISR 39:14
24 Kanazawa Takuya JPN 40:28
25 Yamaguchi Daisuke JPN 40:39
Váltó
Nők (11)
1. SUI (Bernhard Wehrli Luder) 158:02
2. CZE (Macuchova Stara Navratilova Terova) 163:10
3. FRA (Anissolle Coupat Filet Leomant) 167:28
4. GER (Corad Kaerger Bumann Schmalfeld) 173:32
5. LTU (Lsauskaite Misiunaite Misiunaite Sargautyte) 173:54
6. ITA (Scaravonati Fauner Troi Rottensteiner) 176:11
7. GBR (Rollins Elder Wootton Whitehead) 185:09
8. HUN (Makrai Zsebeházy Lubinszki Gyalog) 201:55
9. BEL (Vandermeulen Oeyen Frederikax Herremans) 214:49
AUT (Hartinger Boehm Gigon Gschopf) pm
JPN (Kobayashi Ito Fukasawa Akaishi) pm
Férfiak (14)
1. FRA (Renard Gueorgiou Gonon Gueorgiou) 184:36
2. CZE (Horacek Losman Cech Lucan) 186:12
3. RUS (Timokhine Detkov Gavrilov Riabkine) 187:10
4. GER (Dittmann Fischer Prolingheuer Horst) 187:20
5. GBR (Nash Squire Buckley Duncan) 192:24
6. NOR (Stavik Stokseth Moe Eriksen) 192:34
7. SUI (Klauser Feldmann Leumann Niggli) 193:32
8. LTU (Boguska Drazdauskas Andrekus Sadeckas) 198:27
9. HUN (Novai Tas Szász Domonyik) 199:51
10. EST (Kraas Eensaar Suppi Kärner) 202:16
11. AUT (Kaltenbacher Krejci Hartinger Haider) 202:26
12. ITA (Buselli Tenani Seppi Grassi) 202:50
13. BUL (Dimitrov Abadziev Kolev Iliev) 230:48
14. JPN (Konno Takahashi Kanazawa Suzuki) 240:31
Vissza a Tájfutás 2000/5-6. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!