Elnökségi ülés


Jegyzokönyv, 2000. október 9.

Készült: az MTFSZ elnökségi ülésén
Időpont: 2000. október 9. (hétfő), 16.20-21.50
Helyszín: Szakszövetségek Székháza
Jelen vannak: Juhász Miklós elnök, Deseő László, Erdélyi Tibor, Kármán Katalin, dr. Lux Iván, dr. Sindely Pál, Sőtér János, Veres Imre, dr. Zentai László, Zsigmond Tibor elnökségi tagok, Borosznoki László ügyvezető elnök, Ludvig Ágnes főtitkár,
Lantos Zoltán szakfelügyelő, Páhy Tibor szövetségi kapitány, Hegedűs Zoltán szövetségi edző, Vásárhelyi Tas,
Vasvári Viktor, a felügyelő bizottság vezetője,
Schneider Béla meghívott, Szopori Éva vendég
Hivatalosan távol van: Fehér Ferenc, dr. Kiss Endre
Az ülést vezeti: Zsigmond Tibor
Jegyzőkönyvvezető: Ludvig Ágnes
Jegyzőkönyv-hitelesítők: Kármán Katalin és Sőtér János
Juhász Miklós köszönti a megjelenteket és felméri napirendet. Előre jelzi az elnökségnek, hogy Deseő László dániai nagykövetté történő kinevezése miatt a következő ülésen lemondásáról, esetleges utódlásáról kell tárgyalni.
1. napirendi pont: Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása A jelenlévők néhány módosítást kérnek, melyet a jegyzőkönyvvezető javít a szövegen. Határozat: az elnökség a megjegyzésekkel egyhangúlag elfogadja a jegyzőkönyvet.
2. napirendi pont: Szponzori helyzet - Borosznoki László
Az ügyvezető elnök beszámol arról, hogy a tavalyi park OB Temic támogatása megszűnt a régi vezetők távozása miatt. Megbeszélést folytatott viszont egy bróker céggel, amely a tájfutó kapcsolatok révén közvetített üzletből nyújtana részesedést.
Juhász Miklós szerint a fő kérdés, hogy akar-e a szövetség „ügynöki” tevékenységet folytatni, vagy nem.
Sőtér János kétségeinek ad hangot, mert általunk ismeretlen szolgáltatást hirdetnénk. Deseő László is kockázatosnak látja a vállalkozást.
3. napirendi pont: Szövetségünk pénzügyi helyzete - Ludvig Ágnes
Az év végéig várható pénzügyi helyzetről szóló összeállítás kiküldve (kb. másfél milliós hiány várható). A főtitkár néhány kommentárt fűz a számokhoz, és felhívja a figyelmet, hogy a jövő év kezdéséhez is kb. egymilliós átmenő összegre van szükség.
Juhász Miklós megállapítja, hogy a korábbi években mindig volt átmenő pénzkészlet. A jelenlegi hiány mintegy 10 %-a az éves költségvetésnek, melyet nem tart drasztikus problémának. Két feladat áll az elnökség előtt: kezelni kell a hiányt, illetve a jövőre nézve olyan költségvetést kell kialakítani, mely ezt a helyzetet nem ismétli meg.
Lux Iván megállapítja, hogy pillanatnyilag a Sportident támogatásból él a szövetség. (1.6 mFt az ISM támogatásából, 500 eFt az SZVSE-től).
Juhász Miklós úgy értékeli, hogy pénzforgalmilag pillanatnyilag nincs hiány, az év végén lesz. Megoldásként három utat lát: külső támogatót kell találni, hitelfedezetet felvenni a bankszámlára, vagy a Sportident szponzori tanácsát kérni az átmeneti hitelezésre. Az SZVSE támogatás átutalása a Sportident céljaira nem lehet kétséges.
Deseő László más utat is lát: a Népligeti kezdeményezésre jelentkezett Boros Mariann egyik vállalkozási köre a reklámszerzés. Tegyen kísérletet kisebb támogatók megszerzésére, kisebb összegek gyűjtögetésére – molinós hirdetések fejében – melyek a jelen helyzeten átsegíthetnek és a jövő évi tervezést is segítik.
Borosznoki László magyarázatként hozzáteszi, hogy Boros Mariann cége a felszerelések szertárosi munkái mellett a IV. negyedévben reklámszerzést is vállal. Nem kért kizárólagosságot, tehát a versenyek rendezői a helyi lehetőségeket is megragadhatják.
Deseő László szerint nem illúzió 1 mFt összegyűjtése reklámszerződések révén 10-15 cégtől.
(Zentai László érkezik)
Sindely Pál néhány ötletet ad, hol lehetne csökkenteni a kifizetni valókat.
Ludvig Ágnes magyarázza, hogy a szövetség a lehető legtakarékosabban él, az összeállításban felsorolt tételek szükséges fizetnivalók.
Juhász Miklós tanulságul megjegyzi, hogy a jövőben alaposabb költségvetést kell készíteni, mert a korábbi sémák nem működnek. Tagdíjemelés az elmúlt három évben nem történt. A tájfutó társadalomnak el kell gondolkodni azon, hogy a szövetség leépítését választják, vagy plusz terheket vállalnak. Lux Iván kijelenti, hogy a Sportident egyéni kölcsönök visszafizetési kötelezettségeinek mindenképpen eleget kell tenniük az év végén. A következő ülésre megvizsgálja a kölcsönzés lehetőségét. Megjegyzi, hogy ezzel az 1.6 mFt-tal a szövetség szavazati joghoz jutna a Sportident szponzori tanácsában.
Sőtér János az idei kiadások összegzését is látni szeretné, miként teljesültek a tervek. A kiadásokat, programokat csak a lehetőségek erejéig lenne szabad végrehajtani, mert különben a kötelező fizetni valók kerülnek veszélybe (pl. bér).
Ludvig Ágnes elmondja, hogy a kiadások, programok az év elejétől a tervezettek szerint indultak, általában még olcsóbban is – ezt Zsigmond Tibor is megerősíti –, a szponzori, pályázati bevételekben reménykedtünk. Mivel ezek nem teljesültek, ezért vitte az előző elnökségi ülés elé a kérdést. Vasvári Viktor szerint a felelősség közös, mivel már korábban tudta az elnökség, hogy hiány lesz az év végére.
Deseő László buzdítja az elnökséget, hozza meg a döntést a jutalékos szponzorszerzés lehetőségéről. Ludvig Ágnes hozzáteszi, hogy az SZJA 1 %-okból is számíthatunk némi bevételre, ehhez azonban még az APEH-hel meg kell küzdeni.
Vasvári Viktor javasolja, hogy a következő ülésre készüljön el a 2000-es tervek és tényszámok egybevetése.
Kármán Katalin felhívja az elnökség figyelmét, hogy foglalkozzon a szponzori helyzettel, és személy szerint mindenki derítse fel a környezetében adódó lehetőségeket.
Juhász Miklós kéri a főtitkárt érdeklődjön az OTP kölcsön feltételeiről és legyen a következő ülésen újra téma az anyagi helyzet. A közgyűlés előtt pedig egész ülést szánjon az elnökség a 2001-es költségvetés alapos kidolgozására, a célok meghatározására. Javaslatával a jelenlévők egyetértenek.
4. napirendi pont: Beszámoló a Hungária Kupáról - Schneider Béla, Sőtér János, Deseő László Schneider Béla a korábbi elnökségi ülésen az előkészületekről már beszámolt, melyekkel az elnökség elégedett volt. A jelenlévők többsége maga is részt vett a a versenyen. A főszervező részletes tájékoztatást ad az indulókról, a verseny szakmai és technikai körülményeiről, a versenyzők ellátásáról. Kiemeli a Hungária Kupa média megjelenését: három TV is készített felvételt, köztük a Zöldpont. A jövő szempontjából a média megnyerését kiemelten fontosnak tartja, mely a szponzorok megnyerésének alapfeltétele. Emiatt történtek a cél kialakítására és az utolsó versenynapra új kezdeményezések. Kritikával illeti a versenyzőket az eredményhirdetéstől való távolmaradás – üres dobogók –, a célban a kordonon való átmászás, a dugókák cseréje és a fizetés nélküli kempingezés miatt.
Sőtér János elmondja, hogy a szervezés a Tabáni Spartacus – akik a segítség elmaradására panaszkodtak – lemondása után indult. A segítségnyújtás nem volt kérdés, a szervező csoport összeállt, és az eredeti elképzelést valósították meg. A probléma az egyik tervezett helyszín letiltásakor jelentkezett, mely komoly átszervezést igényelt. Eredetileg különböző terhelésű napokat tervezett – a második nap lett eltérő csak a többitől. A kísérők részére többféle versenyzési lehetőséget is kínáltak. Az elitek részére az utolsó napon a látványossá tételre történt próbálkozás, Oláh Katalin is jelen volt. E nap kommentálásánál, értékelésénél voltak zökkenők. A VIP futam megvalósult. Az ötödik napi befutónál a terep adta lehetőségeket próbálta kihasználni, de problémát jelentett, hogy a fiatalok a meredek lejtőn nem voltak tekintettel az idősebbekre. Elítéli a versenyt lekésők magatartását a rajtban, akik másokkal nem törődve nyomultak előre. Beszámol a sportidentnél tapasztalt problémákról (pontérték), amelyekre a működtetők még nem tudnak megoldást találni. Emiatt csúsznak bizonyos jegyzőkönyvek leadásai is, kéri ezt figyelembe venni az év végi értékelésnél. Deseő Lászlónak, a versenybíróság elnökségnek összességében tetszett a verseny. A tapasztalatokból a korszerű törekvések „katalógusát” lehetne összeállítani. A VIP futam nem az elképzelések szerint valósult meg – az elnökség tagjai a felkérés ellenére nem tudtak VIP személyeket meghívni. Az utolsó nap alapján levonható következtetés, hogy a nézőknek különlegességet kell nyújtani (pl. rálátás a pályára, átfutópont, rajtolás, befutás), az átfutás látványa önmagában nem mond semmit. Nagyobb hírverést kell csinálni az eseménynek, fontos a szpíker kommentárja. A jó kezdeményezések csak részben valósultak meg, sok tanulságot jelentve.
Erdélyi Tibor elmondja, hogy a tájkerékpáros verseny teljesen függetlenül de maximális támogatást élvezve zajlott le, ezért köszönetet mond a rendezőknek.
Lux Iván dicséri a rendezvényt, jó a visszhangja. Versenyzői véleményeket összegezve a többség az ötödik napi vadászrajtot favorizálná, valamint a kifogásolja, hogy dugókás nyílt versenyre csak öt napra lehetett nevezni.
Kármán Katalin is megerősíti a szakosztályok pozitív véleményét. Az eredményhirdetésnél a részvétel hiányát az időponttal és a szétszórt szálláslehetőségekkel magyarázza. Elítéli a dugókák cseréjét, de tudomása szerint példa csak a nyílt kategóriában volt a magas nevezési díj miatt. Az utolsó napi befutót életveszélyesnek ítéli.
Juhász Miklós megköszöni a rendezők munkáját és a beszámolót, összegezve jó versenynek minősíti az idei Hungária Kupát.
5. napirendi pont: A válogatott nemzetközi szereplésének értékelése, egyéb aktuális kérdései - Lantos Zoltán
Írásos anyag előzetese kiküldve.
Lantos Zoltán kiemeli, hogy a lezajlott versenyeken nem történtek meglepetések, két kiemelkedő felnőtt eredmény született, a junior lányok szereplése bíztató, a serdülőké reményteljes. Felsorolja a kiemelkedő helyezéseket, kiemeli a tehetségeket.
(18.30 Sindely Pál távozik)
A jövő évben a Junior VB-t tartja a munka középpontjának. Megállapítja, hogy a szövetség aránytalanul sokat költött a válogatottra. Tapasztalatait 2001-re fogja kamatoztatni: a pénzkeretek koncentrált felhasználását, az UP keret összevonását, a követelményrendszer szigorítását fogja javasolni. Juhász Miklós az UP-ben rejlő perspektívára kérdez rá.
Lantos Zoltán úgy látja, hogy komoly a hozzáállás. Meg kell vizsgálni, milyen segítséget, szakmai hátteret tud a szövetség részükre adni. Elmondja, hogy alakul egy edzői csoport, a munka segítésére. Úgy látja, hogy a serdülőknél kisebb a lemaradás a nemzetközi élmezőnyhöz képest, őket könnyebb az edzésmunkára nevelni, idősebb korosztályoknál ez már nehezebb kérdés.
Juhász Miklós a jelenlévő egyéni véleményét kérdezi a válogatott munkájáról.
Lux Iván nem tartja szakértőnek magát. Kevésbé tartja derűsnek a juniorok eredményeit az előző évhez képest, úgy véli az UP-vel érdemes foglalkozni, a tavaly elfogadott szempontokat kellene elővenni. Jónak tartaná a környező országokkal való összefogást, szakmai és anyagi szempontból is. Az idén a képességek szerint alakultak az eredmények, de a jövő évi Junior Vb-re komoly felkészülés kell. Zentai László pénzügyi okokból ellenzett több idei programot, jövőre szigorúbban meg kell tervezni a kötelezően kifizetni valókat és csak az efölött maradó összeg legyen a válogatottra költhető. A sikereknek örül, de szakmailag nem tartja magát illetékesnek az értékelésben.
Veres Imre megállapítja, hogy a serdülőkkel foglalkozni hálásabb feladat, mert több lehetőség rejlik bennük. Véleménye szerint szélesíteni kellene az alapokat, nagyobb létszámból válogatni (50-60 fő), így több tehetség kerülhetne ki közülük. Úgy látja, hogy az ülések nagy része a válogatott témáival foglalkozik, ilyen mélységben nem tartja elnökségi feladatnak. Javasolja, hogy ne az elnökség döntsön a korengedélyek témájában, csak ha válogatott szereplés szempontjából fontos, egyébként nem javasolja a feljebb indulás engedélyezését.
Zsigmond Tibor úgy látja, hogy a tervekben a parkverseny túlzott jelentőséget kap. Felveti a juniorok svájci utazásának problémáit. A válogatott versenyzők programjának kijelölését és a költségvetés tervezés összehangolását lényegesnek tartja, késő, ha a versenyző a költségvetésből tudja meg, mit tehet.
Kármán Katalin az edzők idei egyeztetési gondjaira, az információk hiányára mutat rá. Hatékonyabb lenne a válogatott munkája, ha jobb lenne a kapcsolat a szövetségi alkalmazottak és a szövetségi edzők között.
Erdélyi Tibor a finanszírozási problémát, az egyensúly megőrzését tartja fontosnak. Úgy látja, hogy a nőknél jobb eredményeket lehet elérni, ezért kiemelten kellene velük foglalkozni. Juhász Miklós szerint az idei eredmények a realitást tükrözik. Az elnökségnek nem feladata a részleteiben megvitatni a válogatott kérdéseit, de alapszabályi kötelezettsége a pénzügyi vonatkozások eldöntése. A következő év a hazai junior VB miatt várhatóan megtakarítást fog jelenteni.
Összességében az elnökség a 2001-es junior VB-n egy váltót vár az első hatba, és egy egyéni eredményt az első tízbe.
Páhy Tibor tudja, hogy a háttérben folynak edzői tárgyalások, de ezekről őt nem tájékoztatták. Ezért felajánlja lemondását.
Borosznoki László megdöbbenésének ad hangot, hiszen nem a szövetségi apparátusban, kezdeményezésből folyik a szervezkedés.
Zentai László véleménye, ha szövetségi kapitány úgy érzi, az elnökség fogadja el a lemondását. Lux Iván is értetlenül áll a bejelentés előtt, ezért nem fogadja el.
Lantos Zoltánt is megdöbbenti a hír, bár nála többen jelentkeztek, hogy segítik a válogatott munkáját szervezéssel feladatok felosztásában. Úgy tudja nem állt össze még team, de beszélni akar az illetőkkel, ki mit tud vállalni.
Juhász Miklós javasolja, hogy az elnökség bízza meg Borosznoki Lászót, egyeztessen Páhy Tiborral, és a következő ülésre tisztázza a helyzetet, reméli a békés megoldást.
Kármán Katalin javasolja, hogy a szövetségből egy fő segítse az információ eljuttatását a szakvezetés és a versenyzők között, az adminisztráció koordinálást, szervezési feladatokat.
Sőtér János úgy látja, hogy Páhy Tibor tévesen értékeli az edzői csoport szerveződését, ők csak a segítségére készülnek.
Páhy Tibor körülményei miatt, Székesfehérvárról nem tudja elvégezni a szervezési munkát és megjegyzi, nem viseltetik haraggal a edzői csoport iránt.
Határozatok:
– Páhy Tibor lemondását az elnökség többségi szavazással (1 igen, 1 tartózkodás, 7 nem) nem fogadja el.
– Az elnökség segítő szándékát juttatja kifejezésre, megbízza Lantos Zoltánt és Borosznoki Lászlót, hogy a következő ülésre Páhy Tiborral egyezetett javaslatot tegyenek.
Hegedüs Zoltánt meglepte Páhy lemondása, mert közelről látta a a lelkesítő munkáját, melyet folytatni kell, feltétlenül egy kézbe összefogni a gyerekeket, mert különben szétesik a csapat. A finanszírozás arányai az idén megoldódtak. Nem látja olyan pesszimistán a képet, mint Lantos: Jó hangulat, alakult ki a válogatottban, lelkesek voltak és a felnőttek előre léptek (Domonyik, Oláh), a váltók is reményteljesek. A közeljövő két magyar világversenye nagy lehetőséget ad, oda kell figyelni a felkészülésre.
Lantos Zoltán reagál az elhangzottakra. Szerinte a számok önmagukban nem sok derűlátásra adnak okot. A hazai versenyek esélyt adnak, a következetes fizikai felkészülésre helyezve a hangsúlyt az elmaradás csökkenthető. Egyetért azzal, hogy a környező országok csapataival kell összemérési alkalmakat keresni. Támogatja, hogy a költségvetésben meg kell határozni a kötelezőket, bizonytalan tétel ne legyen. Véleménye szerint is az alapok szélesítésén múlik a jövő. Korengedély kérdésekben ellene van a megkötéseknek. November végére következő évi komplett programot össze fogja állítani. Nem tud egyértelmű megoldást arra a problémára, ha a szövetség nem tud pénzt adni egy programra, az utazók összeállításánál szubjektív elemek is megjelennek. Jövőre az információ áramlást, szervezést javítani akarja. A nőknek ő is több esélyt ad jó eredmény elérésére, másképp fog velük foglalkozni. Vásárhelyi Tas a svájci junior EK szervezéséről tájékoztat: felsorolja a korábbi döntés szellemében biztos résztvevőket, három további fiú indulása eldöntendő.
Borosznoki László megjegyzi, hogy a válogatott színekben való indulás meghataározása elnökségi szerepkör.
Veres Imre megkérdőjelezi, hogy a pénzügyi képességek szerint összeállt csapat nevezhető-e magyar válogatottnak?
Juhász Miklós jobbnak látná az alapszabályban az elnökség hatáskörét szűkíteni e téren. Jelen esetben javasolja, hogy junior EK-ra utazók névsoráról a döntés jogát az elnökség ruházza át válogatott vezetésére. Ezt a javaslatot az elnökség 1 ellenszavazattal, 2 tartózkodás mellett elfogadja.
Zsigmond Tibor a korengedély döntőbizottság kinevezését idézi az elnökség figyelmébe, valamint a csapatvezető személyére kérdez rá, Lantos Vásárhelyit nevezi meg.
6. napirendi pont: A „Népligeti kezdeményezés fejleményei - Írásos anyag Lux Ivántól – a versenyrendszer kialakításáról –kiküldésre került.
Borosznoki László beszámol arról, hogy Boros Mariann megerősítette szándéknyilatkozatát a felszerelések üzemeltetésére és reklámszerzésre vonatkozóan. Kérésük a megbízás, a megállapodás megkötése, eldöntendő a javadalmazás, a cég bevétele, az MTFSZ haszna. Mivel a pályázatra más jelentkezés nem érkezett, az ügyvezető elnök javasolja, hogy az elnökség kössön szerződést Boros Mariann cégével, 20 %-os részesedéssel bízza meg szponzor szerzéssel és kérjen részletes költségvetési tervet a beszerzésekről.
Vasvári Viktor felveti, hogy a különböző versenyek önálló szponzoraira is tekintettel kell lennie a cégnek.
Borosznoki László természetesnek veszi, hogy ha egy verseny önálló szponzorral rendelkezik, azt is meg kell tartani.
Deseő László a bajnokságok elsődlegességét kéri, ott valósuljanak meg a szponzori kötelezettségek. Sőtér János az előző tapasztalatok alapján figyelmeztet, hogy ne teremtsünk olyan körülményeket, amely ellentétet vált ki az OB-k rendezőségéből (ők nem részesülnek a támogatásban).
Lux Iván összefoglalja a tennivalókat. A Népligeti kezdeményezés egyik iránya egy szabványosított színvonalas versenysorozat létrehozása, melyhez Nógrádi Csaba támogatása is hozzásegít. Ennek kiválasztására pályázat kiírását javasolja. Cselekvési terv készült, melyet a Hungária Kupán Nógrádi Csabával és Borosznokival megvitattak, ez kerül az elnökség elé, majd megkezdődhet a négy feltételrendszer kidolgozása (versenyrendszer, lebonyolítási rendszer, alkalmazott versenyfelszerelések, támogatási formák) Ezek közül az első témája a jelen ülésnek, a lebonyolítással Scultéty Gábor és Márton foglalkoznak, a felszerelésre Boros Mariann pályázott, a támogatási rendszer is alakulóban van. Javasolja az általa körvonalazott verseny rendszer elfogadását, elindítását, melyet a feltételrendszer tisztázása után meg lehetne hirdetni. Az értékelő bizottságban Nógrádi Csabát, Zsigmond Tibort, Hegedüs Andrást, Szokol Lajost, Viniczai vagy Vonyót, Scultéty Gábort és önmagát javasolja. Boros Mariann pályázatát tekintve úgy látja, hogy Nógrádi Csaba által felajánlott pénzből az eszközök megvásárolhatók, de más támogatókat is be kellene vonni a beszerzésbe. Nógrádi Csaba többéves tervet kíván látni a szövetségtől, és azt szeretné, ha a rendszer kialakulásával 4-5 év múlva a szövetség „önfenntartóvᔠválna.
Deseő László szerint összességében kell vizsgálni az anyagi kérdést: a bajnokságokra kap a rendezőség egy komplett felszerelést, és cserébe a szövetség szponzorait reklámozza.
Sőtér János szerint a Nógrádi Csaba által felajánlott évi 1 Mft csak a vállalkozás elindításához szükséges, a változások „élesztője” lehet.
Borosznoki László összefoglalja, Boros Mariann gazdasági tervet készít a felszerelések alkalmazásáról, kb. 6-8 verseny számításba vételével, a reklámból 20 % részesedést kér.
Deseő László az IOF példát említi: a világversenyeken az IOF fenntartja a reklámjogot, elsőbbséget élvez és egyeztetés szükséges a helyi reklámokkal kapcsolatban. Ugyanígy az OB-ken is elsőbbséget kell élvezniük az MTFSZ szerződött partnereinek. Mindezekről az OB-k rendezőivel kötendő szerződésnek is ki kell térnie. Ismételten kihangsúlyozza, hogy érdekeltségi alapra kell helyezni a szponzorszerzést.
Határozat: az elnökség egyhangúlag a megállapodás megkötésére szavaz Boros Mariann Hesztia egyéni cégével, és felhatalmazza reklámszerződések kötésére a szövetség nevében. 2001-re 6 versenyen való megjelenésre, a befolyó nettó összeg 20 %-a ellenében. Szükséges a felszerelések beszerzésének ütemezése és költségvetés készítés.
7. napirendi pont: A sítájfutás évadnyitó kérdései – Vásárhelyi Tas
A versenynaptárra és a minősítésre vonatkozó anyag előzetesen kiadva.
Vásárhelyi Tas hozzáfűzi, hogy a naptár a tavalyihoz hasonlóan alakul. Célja a környező országokkal sorosabbra fűzni a kapcsolatot, mely a sportág fejlődését segítené elő. Ennek szellemében a szlovákokkal közösen szándékozik megrendezni az OB-t, kinti helyszínen. Az évad világversenyei a Vk és az EB lesznek.
Határozat: az elnökség 1 tartózkodással elfogadja a versenynaptárát és a bajnokság közös magyar-szlovák rendezését Szlovákiában.
Az előterjesztett élőpont rendszerről vita alakul ki.
Határozat: az elnökség 1 tartózkodás és 1 ellenszavazat mellett elhatározza, hogy legyen pontverseny a sítájfutásban.
Vásárhelyi Tas szerint az ajánlott pontrendszer egyszerű, és egyértelmű viszonyítást tesz lehetővé. Juhász Miklós nem tartja kiforrottnak, a gyakorlati megvalósítása problémás.
Erdélyi Tibor szerint nincs akkora hordereje a kérdésnek, Vásárhelyi Tas dolgozott rajta, próbáljuk ki. Hegedüs Zoltán szerint sincs kockázat.
Határozat: az elnökség 3 igen, 1 nem, 3 tartózkodás mellett az élőpontra vonatkozó előterjesztést nem fogadja el.
Juhász Miklós bíztatja a bizottságot módosító javaslat kidolgozására.
8. napirendi pont: Titkársági tájékoztató - Ludvig Ágnes
– Tagfelvétel: a budakalászi Vidra E-t az elnökség egyhangú szavazással felveszi az MTFSZ tagjai közé.
– A főtitkár tájékoztatja az elnökséget a legutóbbi telefonos-e-mail-es körszavazás eredményéről:
Dénes Zoltán 6 nem, 4 igen 2 tartózkodás, Pelyhe Dániel 5 igen, 5 nem, 2 tartózkodás mellett nem kapott engedélyt az OB döntőn való indulásra.
– Az előző ülés után az ONEB rendezőivel tárgyalt a főtitkár az eredményhirdetés előbbre hozataláról: a lehetőségek szerint korában tartották meg.
– Az idei NISZKA pályázat újdonsága volt, hogy megyék csak az országos szövetség keretein belül pályázhattak. Az MTFSZ 14 megyétől összegyűjtve adta be pályázatát mintegy 5,6 mFt összegben.
– A Tabáni Spartacus elnöke Vass László a térképkiadás jogi kérdéseinek megvizsgálását kérte levélben az elnöktől, a főtitkár javasolja a térképbizottság hatáskörébe utalni a feladatot., az elnökség támogatja.
– Az országos értekezletre igen mérsékelt az érdeklődés, felmerül a kérdés, megrendezzük-e egyáltalán. A lehetőségeket megvizsgálva az elnökség úgy dönt, hogy 20 fő jelentkezése alatt nem tartja meg az értekezletet, 20-40 fő között 1 napos lesz a Szakszövetségek Székházában, 40 fő fölött béreljük csak ki a csillebérci helyszínt.
– Gera Tibor levelet küldött az elnökségnek, melyben a versenyszabályzat változásainak közzétételét hiányolja és javasolja, hogy a női éjszakai bajnokságot érintő változást jövő évtől vezessük be. Zsigmond Tibor megállapítja, hogy hiba volt a közzététel elmulasztása, Ludvig Ágnes hozzáteszi, hogy a határozat a jegyzőkönyvben megjelent, és bárkinek lehetősége van a közhasznúsági törvény szerint betekinteni a határozatokba.
Határozat: az elnökség 6 igen szavazattal 1 nem és 1 tartózkodás mellett helyben hagyja, hogy a női éjszakai bajnokság beleszámítson az összetett bajnokság számításába.
9. napirendi pont: Egyebek
Erdélyi Tibor tájékoztatja az elnökséget a tájkerékpáros VK időpontjáról, és meghívja a jelenlévőket a versenysorozatra.
Az elnökség kitűzi a következő ülés időpontját november 13-ra.
A jegyzőkönyv hitelesítését egyhangúlag Kármán Katalinra és Sőtér Jánosra bízza az elnökség.
További téma nem merül fel. Juhász Miklós lezárja az ülést.

Vissza a Tájfutás 2000/5-6. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!