Készült: az MTFSZ elnökségi ülésén

Időpont: 2000. június 13. (kedd), 16.20–21.20

Helyszín: Szakszövetségek Székháza, tanácsterem

Jelen vannak: Juhász Miklós elnök, Deseő László, Erdélyi Tibor, Fehér Ferenc, Kármán Katalin, dr. Kiss Endre, dr. Lux Iván, dr. Sindely Pál, Sőtér János, Veres Imre, dr. Zentai László, Zsigmond Tibor elnökségi tagok,

Borosznoki László ügyvezető elnök, Ludvig Ágnes főtitkár,

Vasvári Viktor, a felügyelő bizottság elnöke,

Lantos Zoltán szakfelügyelő, Páhy Tibor szövetségi kapitány, Hegedűs Zoltán szövetségi edző, Vásárhelyi Tas,

Galló Sándor meghívott és Szopori Éva vendégként

Az ülést vezeti: Juhász Miklós

Jegyzőkönyvvezető: Ludvig Ágnes

Jegyzőkönyv-hitelesítők: Kármán Katalin és Veres Imre

Juhász Miklós üdvözli a jelenlévőket, és megnyitja az ülést. A napirenddel kapcsolatban Zsigmond Tibor megjegyzi, hogy az nem jutott el hozzá, Sindely Pál pedig a "Népligeti kezdeményezés" ponthoz kapott vaskos anyag tárgyalásának mikéntjére kérdez rá. Az elnök e pontot is végig kívánja tárgyalni. Egyhangú döntés születik a jegyzőkönyv vezető és a hitelesítők személyéről.

1. napirendi pont: Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása

Vasvári Viktor a 12. napirendben a főiskolás OB kapcsán egy mondat törlését javasolja.

Határozat: az elnökség tagjai 1 nem szavazattal 1 tartózkodás mellett jóváhagyják az előző ülés jegyzőkönyvét

2. napirendi pont: Szponzori  helyzet – Borosznoki László

Borosznoki László elmondja, hogy e téren lényeges változás nem történt az elmúlt időben. Korábban feladatul kapta a Diákolimpia támogatásának megoldását, sikerült is szponzort szerezni és szerződést kötni. Ennek kapcsán azt tapasztalta, hogy több cégnél hajlandóság mutatkozna kisebb összegű támogatásra, transzparenseik célban való kihelyezése ellenében. Ezt az utat járhatónak tartja az ügyvezető elnök, a hirdetések kirakása egyben a cél környezetének nívósabbá tételét is segítené. Kéri az elnökség tagjait, hogy saját ismeretségi körükben is próbálkozzanak efféle támogatókat megnyerni.

Deseő László a Synergon tömegesítő versenyek sorsára kérdez rá. Ludvig Ágnes elmondja, hogy pályázatot adott be az ISM-hez e témában, de végeredményről még nincs információ.

Juhász Miklós a pénzügyi helyzet állására, lehetőségeire kérdez rá. A főtitkár elmondja, hogy a tervezett tagdíj, ISM támogatás, költséghozzájárulás bevételek időarányosan érkeznek, fő probléma, hogy a költségvetésben 3,5 millióval szereplő egyéb támogatások hiányoznak.

Az elnök megkéri a főtitkárt, hogy az ülés szünetében állítson össze helyzetjelentést pénzügyek jelenlegi és várható alakulásáról.

3. napirendi pont: A "Népligeti kezdeményezés" fejleményei – Hegedüs Zoltán, Borosznoki László

Borosznoki László elmondja, hogy másfél éve indult a kezdeményezés Nógrádi Csabától, a PVSK versenyzőjétől, aki a sportág fellendítésére konkrét szempontokhoz kötve komoly pénzösszegeket áldozna. A 99-es Park OB alkalmával a Népligetben történt az első komoly egyeztetés – innen az elnevezés –, melyet Hegedüs Zoltán gondozott a későbbiekben, és sokak véleményét összegezve állította össze azt a 14 oldalas anyagot, melyet az elnökség is megkapott az ülés előtt.

Hegedüs Zoltán szerint a feladat nagyszabású, a sportág alapjaira és részleteire is kiterjedő terveket, feladatokat jelent. A kérdés az, hogy az elnökség kijelölje és felvállalja ezekből a fontosakat. Az ütemezésben elsődlegesnek, és már a Hungária Kupán hasznosíthatónak tartja bizonyos alapfelszerelések beszerzését. Adminisztratív döntést kell hozni a szertáros, és a felelősök kijelölésére. A további kiválasztott kérdésekben döntéseket kell hozni, és a jövő évtől ütemezni a megvalósításukat.

Sőtér János úgy látja, hogy a cél külsőségeinek kialakítása csak kis részlet, a többi felvetett kérdés sokkal lényegesebb változásokat jelent. A felszerelések beszerzése kapcsán problémásnak tartja, hogy nincs gazdája az anyagoknak, általános jelenség, hogy mindent kölcsönkérünk és elfelejtjük visszaadni. Fontos hogy helye, nyilvántartása legyen az újonnan beszerzendő értékeknek.

Kiss Endre szerint az összeállított anyag több fejezetben tárgyalandó. Nem szabad figyelmen kívül hagyni korábbi értékeinket, sikereinket sem (VB, Főiskolás VB-k, Világkupák, HK), ezek nyomdokain, magas színvonalán kell tovább haladni. Véleménye szerint a külsőségekre, népszerűsítésre kell nagy hangsúlyt fektetni. Meg kell határozni egy rendezéstechnikai minimumot, mely alatt nem szabad versenyt rendezni. A további kérdésekre ütemtervet kell összeállítani.

Veres Imre komolynak tartja az összeállítást, melynek halmazából a fő célt ki kell jelölni és a feladatot, megoldást hozzárendelni. Meghatározandó kérdésnek tartja annak eldöntését, hogy sportágunkat eladhatónak, vagy sokakat megmozgatónak akarjuk fejleszteni.

Hegedüs Zoltán a koncepció kiérleléséhez adott anyagot, az értékelés szerepét nem vette magára.

Deseő László szerint túl nagy területet fog át az anyag egyszerre. Javasolja, hogy ez alkalommal az elnökség elvi támogatást, állásfoglalás adjon, határozzon a versenyek külső megjelenésének változtatásában. Ajánlja egy felhívás megjelentetését, mellyel érdekeltségi alapra helyezhetnénk (a Sportidenthez hasonlóan) a legfontosabb versenyek külsőségeinek megteremtését. Nem javasolja, hogy a szövetség az ingyenes, amatőr munka irányába haladjon e kérdésben.

Sőtér János emlékeztet, hogy öt éve indult erre kezdeményezés, egy versenyrendező csoport megalakításával, de akkor a rosszindulatú megjegyzések meggátolták a munkájukat. Mostanra a szemlélet változott, ld. Sportident működtetése.

Erdélyi Tibor szerint nincs olyan ember, aki mindenhez ért, a részterületeket ezért profi gazdáknak kellene kiadni az összérdeket figyelembe véve.

Sőtér János sürgeti az első lépések megtételét, a Hegedüs által megfogalmazott kérdéseket kell szerinte először  sorrendbe állítani.

Juhász Miklós egyet ért Kiss Endrével az fő célok, az elvi támogatás kinyilatkoztatásával.

Kármán Katalin szerint a külsőségek megteremtése mellett prioritást kell kapnia a közgyűlés által kirótt feladat: a tájfutók számának növelése is.

Felkérésre Kiss Endre foglalja össze az elhangzottakat és megfogalmazza a határozati javaslat tervezetét.

Határozat: az elnökség megvitatta a Népligeti kezdeményezés témában összeállított anyagot, egyhangúan egyetért annak elvi irányaival, különösen a sportág bázisának szélesítésével, a sportág eladhatóbbá tételére vonatkozó pontokkal.

Hegedüs Zoltán javasolja, hogy az elnökség bízza meg Sőtér Jánost, hogy az anyagi keretek (Nógrádi Csaba támogatása) erejéig mit szerezzen be a szövetség.

Sőtér János javasolja, hogy a Hungária Kupa jogdíjának egy részét is fordítsa a szövetség a külsőségek megteremtésére, hogy az utolsó napi VIP rendezvénynek is teret lehessen adni. Hozzáteszi, hogy a honvédség komoly segítséggel vonul ki a HK-ra.

Kiss Endre konkrét javaslatot kér a befektetés felsorolására, akkor majd eldöntheti az elnökség lemond-e a jogdíjról.

Deseő László a működtető társaság megszervezését tartja lényegesnek, addig ne szerezzen be semmit a szövetség, míg nincs működtetője.

Kiss Endre ismerteti a Népligeti kezdeményezés előzményeit, Nógrádi Csaba támogató szándékát. Nógrádi véleménye, hogy egy versenyt felkarolni nem érdemes, ha a sportág egésze halódik. Olyan befektetést hajlandó tenni, amely a technikai körülményeket fejleszti, majd lehetővé teszi szponzorok meghívását. A szövetségnek kell meghatároznia, miként él ezzel az ajánlattal.

Juhász Miklós javasolja, hogy az elnökség bízza meg a szövetségi irodát, Borosznoki Lászlót, hogy kössön szerződét Nógrádi Csabával, a feltételek rögzítésére, ha rövid távon teljesíthető feltételekről van szó, amennyiben nem, akkor hozza a következő ülésre az elnökség elé.

Sőtér János javasolja, hogy a fejlesztésre kidolgozott konkrét koncepció legyen, melyből a komoly szándék tűnik ki. Fontosnak tartja, hogy legyen precíz szertáros is, aki gondját viseli a tárgyaknak. Felsorolja, melyek a legfontosabb beszerezni valók.

Juhász Miklós döntésre ajánlja a következőket:

az elnökség bízza meg Borosznoki Lászlót az alábbiakkal:

– a szövetség szerződjön Nógrádi Csabával arra, hogy a támogatásból a szövetség beszerzi a megfelelő megjelenéshez szükséges felszereléseket.

– kidolgozza az eszközparknak a szövetségi üzemeltetését.

A munkában az elnökséget Sőtér János képviseli. Vásárhelyi Tas a média szempontjainak érvényesítésében nyújt segítséget.

Erdélyi Tibor pályázat kiírását javasolja a működtetésre.

Határozat: 4 tartózkodás mellett az elnök fenti javaslatai elfogadást nyernek.

A tartózkodók véleményei:

Zsigmond Tibor: Nógrádi Csaba első 1 M Ft-ja nagy összeg, ahhoz, hogy felhasználásának eldöntéséből az elnökség kivonuljon.

Fehér Ferenc szerint át kellene gondolni a feladatokat, részcsomagokra bontani, felelősöket kijelölni. Komplett tervet kellene készíteni, bevonni ötleteket és embereket az ország minden tájáról. A felajánlott 3 mFt a kezdetekhez elég, kérdés, hogy a teljes kibontakozáshoz lesz-e további anyagi és emberi erőforrás.

Erdélyi Tibor és Deseő László a vállalkozás pártján állnak.

Kiss Endre támogatja Fehér Ferenc felvetéseit, javasolja a levelező listára feltenni az anyagot és további ötleteket kérni.

Borosznoki László szerint a legfontosabb a szerződés és a működés szabályozása, a cél külsőségeinek kialakítása amiatt, hogy a Hungária Kupáig megvalósulhassanak az első lépések. További feladatokra felelősséggel nem tud ígéretet tenni.

Kiss Endre javasolja, hogy Borosznoki és Sőtér az első ütemben az eszköztárat állítsák össze, majd az MTFSZ üzemeltetésének rendjét dolgozzák ki, melyre körszavazást javasol. Az elnök szerint az elnökséget Sőtér képviseli a döntések meghozatalában.

Juhász Miklós a határidőkre tesz javaslatot.

Határozatok:

– augusztus 1-ig az ügyvezető elnök szerződést köt Nógrádi Csabával a támogatás felhasználásáról, szeptember 15-ig megtörténik a beszerzés és a használatra vonatkozó szabályozás. A határidőket Borosznoki is elfogadja. (egyhangú szavazás)

– július 1-ig az elnökség felkérésére Hegedüs Zoltán felteszi a levelező listára az összeállítását, és a további véleményeket összesíti. (egyhangú szavazás)

4. napirendi pont: Szabályzatok elfogadása – Ludvig Ágnes

Hat szabályzat tervezetet kapott előzetesen az elnökség.

Juhász Miklós a felügyelő bizottság vezetőjét kérdezi, hogy az SZMSZ-szel, a gazdálkodási, a házipénztár kezelési, a leltározási és selejtezési szabályzattal egyetért-e.

Vasvári Viktor az iroda szervezeti felépítését javasolja az SZMSZ mellékleteként hozzátenni. Ludvig Ágnes megjegyzi, hogy ez más helyeken rögzítve van.

Zsigmond Tibor kéri, hogy ne egybe kerüljön megszavazásra a négy szabályzat. Az SZMSZ-szel a BTFSZ jogállása miatt van problémája.

Határozat: Vasvári Viktor kiegészítését 2 nem szavazattal 1 tartózkodás mellett az elnökség kéri belevenni az SZMSZ-be.

Kiss Endre szerint a BTFSZ-szel kapcsolatban két megoldás lehetséges: kihagyni e szervezetet a szövegből, vagy elfogadni azzal a megjegyzéssel, hogy jogi állásukat tisztázni kell.

Ludvig Ágnes emlékeztet: a közgyűlés feladatként határozatba foglalta a helyi és területi szövetségek jogállásának véglegesítését.

Határozat:

– 2 nem szavazattal 1 tartózkodás mellett az SZMSZ előterjesztett szövege Vasvári Viktor kiegészítésével elfogadást nyer.

– a gazdálkodási, a házipénztár kezelési valamint a leltározási és selejtezési szabályzatot az elnökség egyhangúan elfogadja.

Kiss Endre a közgyűlésen elhangzottak és a valós problémák miatt a térképbizottság működési rendjét azzal a kiegészítéssel javasolja elfogadásra, hogy dolgozzák ki a szerzői jogok alapvető szabályait.

Határozat: a térképbizottság működési rendje az előterjesztett szöveg szerint, Kiss Endre kiegészítésével 1 tartózkodás mellett elfogadást nyer.

Deseő László indokolja tartózkodását: a szerzői jogi kérdés a bizottság hatáskörén túlmenő, bonyolult, magasabb szintű kérdés.

A gazdasági bizottság működési rendjéből Vasvári Viktor kéri törölni a szigorú elszámolású bizonylatok nyilvántartását, ez a főtitkár feladata.

Határozat: a gazdasági bizottság működési rendjét az előterjesztettek szerint Vasvári Viktor megjegyzésének figyelembe vételével az elnökség egyhangúan elfogadja.

Juhász Miklós úgy látta eddig, hogy a gazdasági kérdések állandó problémát okoztak, ezért kéri kiegészíteni a szöveget azzal, hogy a bizottság folyamatosan tájékoztassa munkájáról a főtitkárt, az ügyvezető elnököt és a felügyelő bizottság vezetőjét.

Határozat: az elnök fenti javaslatát az elnökség egyhangúan elfogadja.

Ludvig Ágnes örömmel állapítja meg, hogy az elnökség korszakalkotó munka végére ért, befejeződött a szövetség szabályzatainak megalkotása.

Juhász Miklós javasolja, hogy a szabályzatokat évente egyszer vizsgálja felül az elnökség, Kiss Endre a közgyűlés előtti időpontot javasolja rá.

Határozat: az elnökség 1 ellenszavazattal úgy dönt, hogy a szabályzatokat évente egyszer, a közgyűlés előtt aktualizálja a bizottságvezetők javaslatai alapján.

Az elnök szünetet rendel el.

(Fehér Ferenc és Sindely Pál távoznak)

5. napirendi pont: A válogatott aktuális kérdései – Lantos Zoltán

A szakfelügyelő a felnőtt EB, junior VB, ifi EB, finn VK és a főiskolás VB-re tervezett csapatok névsorát írásban előterjesztette.

Lantos Zoltán hozzáfűzi, hogy a válogatókon tisztázódtak a nyitott kérdések. Megállapítja, hogy az indulási nehézségek után lassan összehangolódtak a nézetek és a szándékok. A két tervezett futófelmérő a hóviszonyok miatt elmaradt. Röviden beszámol a válogatásrl. Rövid indoklással javaslatot tesz a csapatokra.

A felnőttek idei fő versenyére az EB-re 3+3 fő részvételét javasolja: Oláh Katalint kiemelve Wengrin Ágnes és Makrai Éva, valamint Domonyik Gábor és Lévai Ferenc egyenletes, jó teljesítményt nyújtott, Dénes Zoltán és Lubinszki Mária betegség miatt hagyott ki egy válogatót. A junior VB-s csapat összeállításánál vezérelve volt, hogy 3 juniort és 3 ifit tegyen a csapatba. A nőknél egyértelmű a névsor, Makrai, Zsebeházy, Farkas mellett Csányi, Fekete Zsuzsa, Domján a legjobb ifik, tartalék Fekete Anikó. A fiúknál Szűcs Gábor, Harkányi Zoltán Dedinszky Imre és Tóth Attila mellett az ifikből Sprok Bencét, Valler Ferencet javasolja, Scultéty Mártont fegyelmezetlensége miatt kihagyja, tartalék Bodó Tibor. Az ifi EB-re a 4 x 3 fő mellett javasolja tartalék kiutazását is önköltséges alapon, a váltó névsor pedig az egyéni eredmények alapján kerüljön összeállításra. F 18-ban Sprok, Scultéty, Valler  mellett tartalék Bodó. Csillik jöhetett volna számításba, szinte egyforma eredményeket ért el Bodóval, de néhány válogató versenyen nem a megfelelő kategóriában indult. F 16-ban Pelyhe, Zsebeházy, Szűcs a javaslat, tartalék Gyulai Péter, N 18-ban: Csányi, Fekete Zsuzsa, Domján mellett tartalék Fekete Anikó, N 16-ban Csiszár, Szerencsi, Zsigmond, tartalék: Kelemen.

A főiskolás VB eredetileg nem volt a programban, nem volt válogató sem. Hegedüs Zoltán az oktatási intézményeket megkeresve 9 fő részére kapott támogató visszajelzést. A visszajelzések alapján 4+4 fő kiutazását támogatja a szakfelügyelő, és a döntést az elnökség kezébe adja. (Makrai, Lubinszky, Zsebeházy, Gyalog támogatása még kérdéses, valamint Domonyik, Sprok, Tas Dávid, Novai) Szász Bence jelentkezését ötödikként az elnökség döntésére bízza.

A junior VB-vel ütköző finn VK-on a jövő évi VB felkészülés reményében Oláh Katalin és Domonyik Gábor részvételét javasolja.

Ludvig Ágnes hozzáfűzi, hogy Gyalog Zsuzsa támogatására van írásos ígéret, viszont a felsoroltakon kívül Tas Máté részére már át-utalt az egyeteme és kellemetlen a megszerzett pénz visszaküldése.

Lantos Zoltán a költségeket tekintve úgy véli, hogy az ifi EB és a felnőtt EB kevesebbe fog kerülni, mint a tervezett, a finn VK viszont többe. Az őszi program kétséges, a lehetőségek függvénye.

Eszmecsere alakul ki Csillik Dávid és Szász Bence személye körül. Szász Bencét a szakfelügyelő nem ellenzi, az elnökség véleménye, hogy ha támogatást kap, akkor utazhasson. Csillik Dávid esetében az elnökség következetesen tartja magát az előre kiírt válogatókhoz, a versenyző félreértések miatt többször nem a helyén indult, így nem összemérhető a teljesítménye.

Kármán Katalin újra megjegyzi, hogy a versenyző és az edző hibáján kívüli körülmények miatt történt más kategóriában való indulás.

A költségvetési lehetőségekre visszatérve Ludvig Ágnes az összesítésre kapott idő rövidsége miatt nem tud konkrét számokat mondani, de megállapítja, hogy a költségvetésben nevesített bevételek időarányosan teljesülnek ugyan, de a 3.5 mFt-os reklám, szponzori bevételből nincs semmi. Ezért ha pillanatnyilag a programok megvalósíthatónak tűnnek, őszre egyáltalán nem marad pénze a szövetségnek.

Juhász Miklós érzékeli, hogy pénzügyileg baj van, de ellenvetés nem hangzik el a programok megvalósítására.

Határozat: Szász Bence részvételét a főiskolás VB-n 6 igen szavazattal 3 tartózkodás mellett az elnökség támogatja.

Hegedüs Zoltán úgy látja, hogy Gyalog Zsuzsa méltó a részvételre, pénz pedig úgy tűnik lesz az utazására.

Személyi változtatás a javasolt névsorra nem merül fel.

Határozat: a szakfelügyelő által előterjesztett, az Ifi Eb-re, felnőtt EB-re, finn VK-ra és a főiskolás VB-re utazó válogatottak névsorát az elnökség 6 igen, 1 nem szavazattal 2 tartózkodás mellett elfogadja.

Szopori Éva közbeveti, hogy Farkas Zsuzsa is felvételizik rá is lehetne gondolni a főiskolás VB nevezésnél.

Veres Imre az ifi fiúk válogatásával nem ért egyet, a büntetés mértékét vitatja. Véleménye szerint az ifikkel szemben nem lehet ugyanazokat a viselkedési elvárásokat alkalmazni, mint a felnőttekkel.

Zentai László a bizonytalan pénzügyi háttér miatt tartózkodott a szavazásban.

Zsigmond Tibor a válogatott felszerelése körüli problémákra mutat rá: többen jogosulatlanul viselik. Át kell gondolni, milyen elvek szerint kapják a válogatottak a felszerelést.

Lantos Zoltán szerint az anyagi háttér ismeretében állást kell foglalni a ruházat kiadására., használatára.

Szopori Éva tájékoztatja az elnökséget, hogy az idén miként történik a Silva ruhák szétosztása. Igyekszik az utazó csapatokat egységesen felszerelni kölcsönadásokkal. Szerinte nehéz lesz most már a szabályozást bevezetni, gond az is, hogy nagy a fluktuáció.

Lantos Zoltán szerint deklarálni kell, hogy ki, milyen alkalommal viselheti a válogatott felszerelést.

Határozat: az elnökség egyhangúan felhatalmazza a válogatott vezetését, hogy rendelkezést adjon ki a válogatott felszerelés használatára, kiosztására, szabályozására.

Lantos augusztus 15-i határidővel vállalja a feladatot, Hegedüs Zoltán felajánlja segítségét.

Lantos Zoltán felveti azt a kérdést, hogy lehet-e befolyásolni a versenyek terepválasztását, mert a jelenlegi sok alföldi versenyen nehéz felkészülni nagy világversenyekre.

Sőtér János elmondja, hogy a bajnokságok rendezésére általában egy pályázó jelentkezik csak, nincs választási lehetőség.

Zsigmond Tibor hozzáteszi, hogy jövőre már meg lettek bízva a bajnokságok rendezői, eddig még nem kapott a naptárbizottság edzői javaslatot naptárkészítés előtt.

Sőtér János szerint inkább a budapesti rendezőket lehetne inspirálni a megfelelő terepválasztásra, mert a vidéki klubok a saját környezetükben rendeznek általában.

Kiss Endre támogatja Lantos Zoltán megállapítását, szerinte a válogató versenyeket kell úgy kijelölni, hogy hegyes terep is legyen közöttük.

6. napirendi pont: Felkészülés az IOF kongresszusra – Deseő László

Deseő László kéri annak eldöntését, hogy a magyar jelentkezés el nem fogadása esetén melyik VB színhelyre szavazzanak.

Zentai László hozzáteszi, hogy két fő nevezése és költségei lettek elküldve az augusztusi ausztriai IOF kongresszusra.

Juhász Miklós beszámol az előző alkalommal elhatározott IOF-nek küldött válaszlevélről.

Deseő László szervezkedik, hogy ha az IOF nem terjeszti elő, tagi javaslatként kerüljön szavazásra a magyar jelentkezés is. Sikerült némi fedezetet előteremtenie a kiutazó "lobbisták" kinti tartózkodására. Tájékoztat, hogy az IOF által kifogásolt hiányok pótolva lettek, ezzel együtt nem fogadja el az IOF álláspontját, hogy "vészesen" hiányoztak volna ezek az anyagok. Ezen túémenően nem is rögzíthető minden hazánk speciális átalakulási helyzetében öt évre előre.

Juhász Miklós dilemmája, hogy a 2005-ös VB pályázat erőltetése esetleg rossz viszonyt eredményezhet az IOF-fel. Az elnökség véleményét kéri, milyen elbánást tudnak elfogadni az IOF részéről, mit jelezzen vissza részükre.

Zentai László egyértelműen azt várja, hogy harmadikként sorolják a jelentkezők közé hazánkat.

Deseő László úgy látja, hogy a másik két jelentkező sem tud pluszt felmutatni hozzánk képest. Úgy véli, hogy formai okokba belekapaszkodva igyekeznek kiszorítani a magyar konkurenciát, ezt bizonyítja a londoni ülés jegyzőkönyve, mely még három jelölt felkeresését irányozta elő.

Az elnökség több tagja a másik két jelentkező közül Japán mellett voksolna a  magyar jelentkezés elő nem terjesztése esetén.

7 napirendi pont: Titkársági tájékoztató – Ludvig Ágnes

– Az előző ülésen tárgyalt versenynaptár változtatás után – Galambos-Zselic Kupa augusztus első hétvégéjére rakva – a CSMTFSZ tiltakozását jelentette be. Ezt követően a lehetőségeket újra megvizsgálta a főtitkár, és körszavazást kezdeményezett. Közben a Zala és Somogy megyei rendezők beleegyeztek a helyszín változtatásába, íly módon megmaradhatott az eredeti augusztus végi időpont. A főtitkár kéri mindezek tudomásul vételét.

– A jövő évi Diákolimpia korcsoportbeosztása az előzetes tervek szerint sportágunk kategóriáival fog megegyezni, így nekünk nem kell változtatni rajta. Újdonság, hogy az országos kiadványba való bekerüléshez díjat kell majd fizetni. Eldöntendő, hogy jövőre ragaszkodjunk-e a váltó formához is.

Kiss Endre azt ajánlja, hogy fizesse be a szövetség a 30 eFt-os díjat a Diáksportszövetségnek, ha cél a kiemelt támogatott sportágak közé való bekerülés.

Határozat: az elnökség 1 tartózkodás mellett a 30 eFt-os naptárdíj vállalása mellett dönt.

Kármán Katalin úgy látja, hogy bár az idei váltó szám sikertelen volt, ne lépjünk vissza a megrendezésétől. Veres Imre a válogatott távollétével indokolja a csekély érdeklődést.

Juhász Miklós javasolja, hogy az elnökség bízza meg Kármán Katalint: az érdekeltek véleményének kikérése után az elnökség nevében döntsön a diákolimpia második napjának programjáról.

Határozat: az elnökség egyhangúan elfogadja Juhász Miklós fenti javaslatát.

– A főtitkár beszámol a nemzetközi rendőr versenyen történt botrányos esetről, amikor az eredményhirdetésen Filó György ver
senyző vélt sérelmei miatt a fegyelmi szabályzatba ütköző vétséget követett el. Értesülése szerint munkahelyi felelősségre vonásban fog részesülni tettéért. Döntést kér arról, hogy induljon-e Filó ellen szövetségi fegyelmi eljárás, vagy sem.

Juhász Miklós megállapítja, hogy a szövetség részt vett a rendezésben, igazolt versenyző követte a vétséget, tehát jogosult az MTFSZ a vizsgálatára. Javasolja, hogy az elnökség adjon ki elítélő nyilatkozatot, de a munkahelyi felelősségre vonás esetén tekintsen el a külön büntetéstől.

Határozat: az elnök javaslatát 1 tartózkodás mellett az elnökség elfogadja.

8. napirendi pont: Egyebek

– A Gerevich Aladár NSKA az év második felére a korábbiak szerint biztosít sportösztöndíj keretet a versenyzők és a szakemberek számára. Tekintettel az előttünk álló nagy nemzetközi versenyekre, a főtitkár a korábbi névsorból a jelenleg is jogosultakat változatlan összeggel javasolná, a módosítás lehetőségét a versenyek utánra kérve. Borosznoki László ígéretet tesz, hogy a kuratórium vezetőjével egyezteti ezt a lehetőséget.

Határozat: az elnökség egyhangúan elfogadja az előző javaslatokat.

– Zsigmond Tibor a 2001-es Junior VB-vel együtt megrendezendő 4 napos közönségverseny részére írásban kérte a Hungária Kupa névhasználat engedélyezését, az elnökség 1 tartózkodás mellett támogatja.

– A tájkerékpáros bizottság vezetője bejelentette Dosek Ágoston lemondását bizottsági tagságáról, és egyben kérte Barna Péter és Marosffy Orsolya felvételét, az elnökség egyhangúan elfogadta a változásokat.

– Zsigmond Tibor hiányolja a válogatott programokra szóló körleveleket, információkat. Páhy Tibor megígéri, hogy telefonon fogja keresni az érintetteket.

Egyéb téma nem merül fel, az elnök bezárja az ülést.

 



Vissza a Tájfutás 2000/4. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!