Készült: az MTFSZ elnökségi ülésén

Időpont: 2000. május 8. (hétfő), 16.20–21.20

Helyszín: Atomenergia Hivatal tanácsterme

Jelen vannak: Juhász Miklós elnök, Deseő László, Erdélyi Tibor, Kármán Katalin, dr. Kiss Endre, dr. Lux Iván, dr. Sindely Pál, Sőtér János, Veres Imre, dr. Zentai László, Zsigmond Tibor elnökségi tagok,

Borosznoki László ügyvezető elnök, Ludvig Ágnes főtitkár,

Vasvári Viktor, a felügyelő bizottság elnöke,

Vásárhelyi Tas, a sítájfutó bizottság vezetője

Páhy Tibor szövetségi kapitány, Hegedűs Zoltán szövetségi edző, Vásárhelyi Tas,

Hajdú Ágnes, Moór Sándor, Schneider Béla meghívottak

Hivatalosan távol van: Fehér Ferenc

Az ülést vezeti: Juhász Miklós és dr. Kiss Endre

Jegyzőkönyvvezető: Ludvig Ágnes

Jegyzőkönyv-hitelesítők: dr. Lux Iván és dr. Zentai László

Juhász Miklós érkezéséig dr. Kiss Endre vezeti az ülést. Üdvözli a jelenlévőket, javaslatot tesz a jegyzőkönyv vezető és a hitelesítők személyére, valamint a napirendi pontokra. Mindezeket a jelenlévők hozzászólás nélkül egyhangúan elfogadják.

1. napirendi pont: Az előző ülés jegyzőkönyvének elfogadása

Ludvig Ágnes véleményeket kért nemcsak a hitelesítőktől, hanem minden elnökségi tagtól a Tájfutás lapzártára való tekintettel.

Kiss Endre indítványozza, hogy a további jegyzőkönyvekben a eltávozóknál az időpont is rögzítésre kerüljön.

Határozat: az elnökség tagjai egyhangúan jóváhagyják az előző ülés jegyzőkönyvét.

Ludvig Ágnes javasolja, hogy a jelenlévő vendégek napirendi pontjaival folytatódjon az ülés, ehhez 9 igen és 1 nem szavazattal az elnökség hozzájárulását adja.

2. napirendi pont: Beszámoló a Hungária Kupa előkészületeiről – Schneider Béla, Sőtér János

Schneider Béla feleleveníti az előzményeket: a SPA lemondása után Sőtér János inspirációjára hét klub összefogása révén 8-10 mFt-os költségvetéssel fog megvalósulni a Hungária Kupa Csákvár térségében. Megtörtént a forgatókönyv összeállítása, a fő feladatok meghatározása, a felelősök kijelölése. Röviden kitér a részletekre. A szervezési feladatokat Takács István és ő maga vállalták, a terepi munka Sőtér János és Somlay Gábor kezébe került.

Sőtér János a terepi, technikai kérdésekről ad képet. Elmondja terep, méretarány és nyomdai elképzeléseit.

Lux Iván a Sportident rendszer alkalmazásáról érdeklődik.

Zsigmond Tibor a versenyszabályzat betartására hívja fel a figyelmet, mert a kiírással szemben is vannak fenntartásai.

Kiss Endre megköszöni a tájékoztatást, úgy látja, hogy a verseny igen nagy körültekintéssel készül. A rendezők figyelmébe ajánlja, hogy konzultáljanak Zsigmond Tiborral és tartsák be az észrevételeit. Zsigmondot pedig arra kéri, hogy mindezekről a következő elnökségi ülésen adjon tájékoztatást.

3. napirendi pont: Lovas tájékozódási szakág jelentkezése, létrehozása – Hajdú Ágnes, Moór Sándor

A témáról részletes, minden kérdésre kiterjedő írásos anyag került kiküldésre előzetesen, helyszínen videókazetta bemutatására is készültek a téma előterjesztői.

Moór Sándor fő kérése az elnökség felé a tájékozódási lovas sport szakágként való elismerése. Versenyeiken kétirányú követelményeknek tesznek eleget: a tájékozódási ismereteket, szakmai szempontokat teljes mértékben átveszik, ezen túl  lovaglás specialitásait is viselik, melyek még komolyabb kötöttségeket is jelentenek. Az elmúlt években lovasközpoontok alakultak, versenyző réteg nevelődött ki és a rendező gárda is megfelel az igényeknek.

(16.50 – Juhász Miklós érkezik)

Anyagi szempontból inkább a tájfutás mércéjéhez kívánnak igazodni, a sport, a kihívás irányába mozdulnak el. Sajtókapcsolatuk jó, internetes tájékoztatásuk is van. Versenyrendszerük működik, versenyszabályzatuk az eddigi tapasztalatok alapján alakulóban van. Tervezik az ágazat bemutatását a szilvásváradi lovas világtalálkozón. Pénzügyi kérésük nincs, a működésük jogi kereteit kéri megteremteni az elnökség részéről.

Zsigmond Tibor az előterjesztők figyelmébe ajánlja, hogy a bizottsági szabályzat elfogadása az MTFSZ elnökség hatásköre.

Ludvig Ágnes idézi az alapszabályt, mely utal e szakágra is. Véleménye szerint a sí és kerékpáros szakághoz hasonlóan egyelőre ne gátoljuk a fejlődést az indulási jogosultság szűkítésével, bár a jövőben e problémával minden szakágban foglalkozni kell.

Zsigmond Tibornak az a véleménye, hogy aki elfogadja a lovas szakág szabályzatát – melyek minden versenyen közszemlére vannak kitéve –, szabadon indulhasson a versenyeiken.

Moór Sándor kéri, kezelje az elnökség rugalmasan a szakágat. Mivel a sportág a népszerűsítés idejét éli, ne kösse meg, ne nehezítse a kibontakozást egyenlőre korai szabályozással.

Lux Iván javasolja, hogy a rendszeresen versenyző személyek hivatalosan igazoljanak le.

Deseő László szerint a lovasokat az irányba kell inspirálni, hogy egy "ernyőszervezet" alakuljon, mely tagja lehetne az MTFSZ-nek. Moór szerint a helyi sejtek most szerveződnek, a kérés teljesítéséhez időt kér.

Határozat: az elnökség meghallgatta a tájékoztatást és az alapszabály szellemében örömmel elfogadja a lovas szakág jelentkezését. Kéri a versenybizottságot a szakág szabályainak véleményezésére. Nyílt és bemutatkozó versenyek szervezésére buzdítja a vezetőket. Az elnökség az év végén vissza kíván térni a tapasztalatok kiértékelésére. (egyhangú szavazás)

Kiss Endre megköszöni a vendégek megjelenését és átadja az ülés vezetését Juhász Miklósnak.

4. napirendi pont: Egyebek

– A Galambos Péter ev. Zselic Kupa időpont változása

A verseny rendezői engedélyezési problémákra hivatkozva írásban kérték a dátum megváltoztatását. A főtitkár kiemeli, hogy az új időpont a Millennium Kupával való ütközést jelentené.

Sindely Pál nem tartja sportszerűnek az áthelyezést, mert ezzel mindkét rendezvény résztvevői létszáma lecsökkenne.

Lux Iván az időpont felcserélésének ötletét veti fel, Sindely szerint a Millenniumi park használata is konkrét időhöz kötött.

Határozat: 7 igen, 3 nem szavazattal 1 tartózkodás mellett az elnökség hozzájárul a Galambos ev.-Zselic Kupa augusztus 5-6-i megrendezéséhez.

– Korengedélyek

Kármán Katalin felveti, hogy szükség van-e a feljebb indulás korlátozására, ő az edzők felelősségére bízná a korcsoport megválasztását. Nem megoldás, hogy az elnökségnek alkalmanként több engedély kéréssel is kell foglalkoznia.

Sindely Pál előrevetíti, hogy a Borsod-Hermann ev. alkalmából sorra kerülő válogatók miatt is szükség lesz korengedélyekre.

Az elnök javasolja, hogy ezt kezeljük kollektív korengedélyként, Páhy Tibor belátására bízva a személyek kiválasztását.

Határozat: az elnökség egyhangúan elfogadja Verhás Gergő, Sprok Bence, Meichl Gergő, Zsigmond Száva részére a kérvények szerint korengedélyt, a válogatón indulók részére a szövetségi kapitány választása szerinti korengedélyt.

– Fegyelmi ügy. Ludvig Ágnes röviden ismerteti  fegyelmi bizottság által vizsgált ügyet – az Őszi Spartacus Kupa alkalmával történt versenyzői szabálytalanságot –, amelyben hozott döntés ellen az érintettek fellebbezést nyújtottak be. Bemutatja az elnökségnek a bizonyítékokat, a versenyzők kartonjait. Míg ez körbejár, az elnökség rátér a következő témára.

5. napirendi pont: Szponzori helyzet

Borosznoki László számot ad az elnökség előző ülésen hozott határozatának végrehajtásáról a diákolimpia pénzügyeit illetően. Sikerült szponzort találni, bruttó 150 eFt erejéig, melyből 100 Ft-tal támogatja a szövetség a BEAC-os rendezőket. Kötelezettséget vállalt a cég reklámtranszparensének kihelyezésére a diákolimpián és a bajnokságokon is, ezt kéri a rendezőktől. Reményt fűz további kisebb támogatások megnyeréséhez is.

Ludvig Ágnes hozzáteszi, hogy a rendezők mentesülnek a kiírás és eredmények terjesztésének postaköltségétől, valamint az érmeket is megkapják.

Lux Iván nehezményezi, hogy a BEAC által kimutatott 240 eFt-os hiány ellentételezéseként az elnökség ígérete lapján többre számítottak a rendezők.

Borosznoki egyeztette a rendezőséggel a pénzügyeket, és ők elfogadták az ajánlatát. Beszámol arról is, hogy a Stratis által a kiemelt versenyzőkre szánt 1 mFt-ról Lantossal egyeztetett, és levélben tájékoztatta a szponzorokat. Pillanatnyi állás szerint az olasz edzőtáborban a hat kiemelt versenyző kb. 120 eFt-ot felhasznált fel.

Az elnökség visszatér a fegyelmi ügyhöz.

Sőtér János értelmetlennek, indokolatlannak tartja a két versenyző szabálytalankodását.

Határozat: az elnökség 9 igen szavazattal, 1 nem és 1 tartózkodás mellett helybenhagyja a fegyelmi bizottság határozatát a két versenyző négyhónapos eltiltását illetően, és elfogadja az érintettek kérését: személyiségjogaikra való hivatkozással nevük mellőzését.

Sőtér János és Zsigmond Tibor az eredménylistákon általánossá vált "disq." jelölést a fenti ügyből kiindulva helytelen gyakorlatnak tartják, az érvénytelen eredmény okának megjelölését tartanák egyértelműnek.

Juhász Miklós javasolja, hogy hozzanak az elnökségi ülésre javaslatot e kérdés versenyszabályzatba való beépítéséről.

A szponzori kérdésekre visszatérve Ludvig Ágnes tájékoztatja az elnökséget a Synergon RT végső döntéséről, mely szerint a korábbi ígéreteikkel ellentétben ez évben nem támogatják szövetséget a tömegesítő program megvalósításában. A program jelentőségét tekintetbe véve, a folytatás érdekében pályázatot nyújtott be az ISM-hez, ennek elbírálása május végére várható.

Juhász Miklós magyarázatot fűz a Synergon döntéséhez.

Hegedüs Zoltán felhívja a figyelmet, hogy a főszervező, Dosek Ágoston összeállítása egy működő, tömegesítő versenyrendszerről alkalmas lehet szponzorszerző tárgyalásokhoz is.

Juhász Miklós a következő ülésig kéri az ötleteket a pénzszerzésre, hogy a beindult program lendülete ne törjön meg.

Veres Imre megjegyzi, hogy Heves megye pénz nélkül is rendezett már ez évben két népszerűsítő versenyt.

Juhász Miklós javasolja, hogy különítsen el a szövetség 100 eFt-ot, melyet a szövetségi iroda szabadon használhat fel a tömegesítő versenyek támogatására.

Lux Iván kérdésére a főtitkár panaszkodik, hogy ez nehezen megvalósítható, mivel a válogatott valamennyi külföldi versenyeinek költségét egy hónapon belül kell fizetni.

Juhász Miklós javasolja, hogy internetes tájékoztatást kell adni a jelentkezőknek a Synergon támogatás elmaradásáról és ennek ellenére bíztatni a folytatásra.

Deseő László a rendezőket is bátorítja szponzor szerzésre.

Lux Iván nem bízik abban, hogy reklámért sikerülne szponzort találni. Ő inkább a menedzsereket célozná meg, akciótervet kellene kidolgozni, hogyan csábítsuk magunk köré a menedzser réteget (közvetlen környezetben lévő személyek bevonása, VIP pályák kitűzése stb.). Másrészt ajánlja, hogy vegye komolyan az elnökség a "Népligeti kezdeményezést" a sportág felvirágoztatására.

Sőtér János az erdészek, természetvédők körét is szeretné megnyerni, bemutató versenyen, kötetlen megbeszélésen meggyőzni őket az ügyünknek, félelmeik alaptalanságáról.

Juhász Miklós megbízza Borosznoki Lászlót és Lux Ivánt a "Népligeti kezdeményezés" továbbvitelére. Borosznoki a júniusi ülésre ígér anyagot a témában, melyhez Lux Ivántól és Sőtér Jánostól kér konkrét javaslatokat.

Lux Iván buzdítja a jelenlévőket, hogy akinek vannak ismeretségei menedzser körökben, próbálja megnyerni őket, megfelelő hozzáállást vár az elnökség tagjaitól.

Sőtér János szerint áldozni kellene az erdészek, természetvédők megnyerésére, be kellene mutatni, hogy a tájfutók nem károsítják a természetet.

Deseő László a Hungária Kupa utolsó napját tartja alkalmasnak egy összejövetel létrehozására. A Hungária Kupa rendezőitől kéri a körülmények megteremtését, és az elnökségből kér felelőst kinevezni. Sőtér János ajánlja, hogy a részleteket egyezteti.

6. napirendi pont: A közgyűlési feladatok vázolása, ütemezése – Borosznoki László, Ludvig Ágnes

Írásos összeállítás kiküldve. Gazdasági kérdések: a közhasznúsági jelentés megjelent a Tájfutásban, a mérleg beadási határideje május 31, addig a felügyelő bizottsággal egyeztetett végső forma kialakítható. Az alapszabály módosítása megjelent a Tájfutásban.

A területi szövetségek helyzetének végső tisztázására szeptember 15-ig kapott határidőt a főtitkár.

Az SDS javaslatára vonatkozón – 10-12-14 évesek nevezési díjának eltörlése – Zsigmond Tibor úgy látja, hogy a versenybizottság ezt nem tudja belefogalmazni a versenyszabályzatba, sok verseny ráfizetéses lenne, csak ajánlani lehet a rendezőknek.

Juhász Miklós felhívja a figyelmét, hogy erről közgyűlési határozat született, amit az elnökségnek meg kell valósítania.

Deseő László tagdíjemelést javasol kidolgozni a nevezési díjak eltörlésének kompenzálására.

Juhász Miklós kérésére a "versenyzői piramis" kialakításának témáját Kármán Katalin és Veres Imre vállalják.

Az ITÁFA javaslatára a sportági konferencia megszervezésére Borosznoki László kap október 31-ig szóló feladatot.

Juhász Miklós megállapítja, hogy minden közgyűlési határozatnak van felelőse, a szeptemberi ülésre kér tájékoztatást a feladatok állásáról.

7. napirendi pont: Döntés a 2005-ös VB rendezéssel kapcsolatban, sportdiplomáciai kérdések – Deseő László

Juhász Miklós a közelgő IOF kongresszusra való tekintettel azt vizsgálja, hogy miért nincs magyar jelölt elnökségi tagságra.

Zentai László a pénzügyi kihatásokat ecseteli. Bizonytalan az elnökségi tag költségeinek fedezete, felteszi a kérdést, hogy lemondjon-e, ha a szövetség az eddigi támogatást sem tudná megadni az utjaihoz. Úgy látja, hogy a szövetség jelenlegi anyagi helyzetében nem lehet az IOF térképbizottsági elnökséget – melyre felkérték – felvállalni. Összességében úgy látja, hogy hazánknak a két legfontosabb bizottságban való részvétel nagy megtiszteltetés. Az idei kongresszusra viszont a VB jelentkezés lobbizás miatt célszerű lenne többeknek kiutazni.

Deseő László sem javasolja további magyar tisztségviselő jelölését az IOF-be, úgy véli, az előző választásokon az erőviszonyok hűen tükröződtek.

Határozat: az MTFSZ elnöksége egyhangúan úgy dönt, hogy a körülményekre való tekintettel nem jelöl új tagot az IOF tisztségviselői közé.

(18.55 – Sindely Pál távozik)

A továbbiakban a 2005-ös VB megpályázása előzményeit ismerteti Juhász Miklós és Deseő László. Juhász Miklós lefordítja az elnökségnek az IOF-tól frissen kapott elutasító levelet. Az IOF főtitkára sajnálattal állapítja meg, hogy bár időre megkapták a jelentkezésünket, nem tartják teljesnek bizonyos információk és garanciák hiányában, ezért nem terjesztik az augusztusi közgyűlés elé szavazásra. Mindemellett elnézést kérnek, hogy az előkészítés során hamis biztatást adtak és reményeinket táplálták jelentkezésünk elfogadása iránt.

Deseő László úgy ítéli, hogy félrevezető volt az IOF eddigi bíztatása és hozzáállása, úgy tűnt, hogy a másik két pályázó – Svédország és Japán – mellett van esélyünk a VB rendezés elnyerésére. A tanulságokat minden esetre le kell vonni, bár nem látja teljesen reménytelennek az ügyet az elutasítás után sem. Azt ajánlja, hogy az MTFSZ önmagától ne lépjen vissza, dolgozzon tovább a körülmények kialakításán. Egyes vélemények szerint a 2007-es időpont még a csapatépítés szempontjából jobb is lehet. Szükségesnek látja időközönként VB rendezését, mely ugyan nagy terhet jelent, de sok hozadékot is eredményez a szövetségnek.

Juhász Miklós megállapítja, hogy Deseő László igen sok energiát fektetett be a pályázatba.

Kiss Endre az IOF levélből egyenes elutasítást érzett ki. Kérdés, hogy Deseő reményei szerint javíthatók-e a kifogásolt pontok és elvihető-e a pályázat a kongresszusra.

Deseő László szerint új elem az IOF elnökségének előzetes véleményezése, de nem jogfosztó súlyú az álláspontjuk.

Vasvári Viktor azt értette ki a levélből, hogy az IOF nem viszi tovább az MTFSZ jelentkezését.

Deseő László szerint a nemzetközi köztudatban benne van, hogy három pályázat érkezett. Az IOF részéről hibáztatható az az intézkedés, hogy a magyar pályázat arra sem kapott esélyt, hogy szakértői megvizsgálják a körülményeket.

Hegedüs Zoltán és Zsigmond Tibor felteszik a kérdést, hogy a 2005-ös VB erőltetése, vagy a 2007-esre való koncentrálás lenne célravezetőbb.

Juhász Miklós szerint az elnökségnek el kell dönteni, hogy továbbra is kiáll a 2005-ös mellett, fellebbez, mindent megpróbál, vagy megcélozza a következő VB-t, esetleg egyiket sem.

Kiss Endre kulcskérdésnek tartja annak eldöntését, hogy egyáltalán valamikor is akarunk-e VB-t rendezni.

Lux Iván az IOF kifogásainak jogosságára kérdez rá.

Deseő László szerint a kifogások tartalmilag vitathatók.

Juhász Miklós minden elnökségi tagtól véleményt kér a VB megrendezéséről.

Zentai László támogatja, és amit eddig lehetett, megtett a pályázat érdekében.

Zsigmond Tibor javasolja a rendezést, az előzmények után reálisabbnak tartja a 2007-es elnyerését.

Veres Imre is inkább 2007-et támogatja. Kármán Katalin is csatlakozik hozzá azzal a megjegyzéssel, hogy a lebonyolítás már nem ezt az elnökséget fogja érinteni.

Lux Iván nem támogatja a VB rendezést. Úgy véli, mások a sportág fő feladatai. A VB-re fordítandó sok energia más irányba hasznosítva – létszám, versenyrendezés színvonalának emelése – sokkal többet lendítene a sportágon.

Erdélyi Tibor támogatja a rendezést, optimistán kell a jövőre nézni, 2007-re a gazdasági lehetőségek javulását is várja. Az aktuális helyzetben azonban az IOF-nél tiltakozni kell az igazságtalan elbírálás miatt.

Kiss Endre és Deseő László támogatják a VB rendezést.

Sőtér János a hazai tájfutás felpezsdülését várja a VB hatására (versenysorozatok), Lux Iván érveit a VB mellett sorakoztatja fel.

Juhász Miklós is a VB húzóereje miatt támogatja a megrendezését. Fontosnak tartja a főszervező személyének megtalálását, aki sikerre viszi a vállalkozást.

Hegedüs Zoltán megjegyzi, hogy a Népligeti kezdeményezés is ez irányba mutat.

Határozat: az elnökség 1 nem szavazat mellett a VB megpályázása mellett dönt (egyelőre időpont nélkül).

Erdélyi Tibor a Sportident példáján felbuzdulva bízik abban, hogy sikerre vezethet az, amit nagyon akar a tájfutó társadalom.

Kiss Endre kérdésére az elnök elmondja, hogy állami támogatás miatt az ISM vezetőivel már tárgyalás történt.

Az elnökség tagjai véleményt nyilvánítanak az időpont 2005, vagy 2007 kérdésében.

Zentai, Zsigmond, Veres és Kármán úgy gondolják, hogy az IOF nem korrekt eljárását nem szabad annyiban hagyni, fel kell hívni a figyelmet a hibáikra.

Erdélyi szerint vigyük tovább a szándékot, Kiss szerint is 2005-re erősítsük a kérést, lobbizzunk érte, mert a sportágnak szüksége van a VB rendezésre, ez összefügg a fejlesztés távlati céljaival. Ki kell használni az ISM támogatási ígéretét mielőbb, ezért lenne jobb a 2005-ös év, de nem zárja ki a 2007-et. Ehhez lényegében Sőtér is csatlakozik.

Deseő László elmondja, hogy jelentkezéskor az űrlapon meg lett jelölve a jelentkezés 2007-re való fenntartása is.

Juhász Miklós rákérdez a formai hiányok pótlásának lehetőségére. Deseő László szerint jórészt eleget lehet tenni a kifogásoknak, ezeket a kongresszusig tervezte összeállítani. Vállalja, hogy felgyorsítja az előkészületeket. Úgy látja azonban, nem a pályázatok minősége a fő meghatározó szempont.

Határozat: az elnökség 1 tartózkodás mellett fenntartja a 2005-re való jelentkezést.

Juhász Miklós javasolja Deseő László közvetítése révén dr. Fekete Jenőt felkérni főszervezőnek. Kiss Endre alkalmasnak tartja őt korábbi tapasztalatai alapján.

Lux Iván ajánlja, hogy más tapasztalt szervezőket is keressünk meg (Szokol, Kiss E.).

Juhász Miklós javasolja, hogy az elnökség kérje fel dr. Fekete Jenőt, hogy működjön közre a VB elnyerésében.

Kiss Endre kijelenti, hogy részfeladatokat vállal, de a fő összefogó munkát a helyszín miatt budapestinek kell végezni.

Határozat: az elnökség 1 tartózkodás mellett Deseő Lászlóra bízza a pályázati munkát dr. Fekete Jenő segítsége mellett.

Juhász Miklós kéri Deseő Lászlót, hogy körözze az elnökség között a pályázati előírásokat, válaszlevelet pedig két héten belül küldjön az IOF részére, mellékelve a minisztérium támogatását és a TV illetékes nyilatkozatát.

Zentai László a kongresszusi részvételre tér vissza: létszám és anyagi keret meghatározását kéri.

Deseő László vállalja, hogy külön lelevelezi a kongresszus rendezőivel a kísérő személyek részvételének anyagi lehetőségeit.

Juhász Miklós javasolja, hogy a két IOF bizottsági tag teljes időre vegyen részt, a kísérők pedig csak a kritikus időszakban (lobbizás, szavazás).

Kiss Endre felajánlja 300 eFt támogatás átutalását a kongresszusi részvétel céljaira.

Határozat: 1 tartózkodás mellett az elnökség elfogadja, hogy az augusztusi IOF kongresszuson teljes idején két fő vegyen részt.

(20.08 – Kiss Endre távozik)

8. napirendi pont: Szabályzatok elfogadása – Ludvig Ágnes

Az ülés előtt kiküldésre került az SZMSZ (összehasonlításként a közgyűlési változtatások javításával az alapszabály is), a pénzkezelési, a selejtezési szabályzat, nyolc bizottság ügyrendje, valamint az ülés előtt került kiosztásra a gazdálkodási szabályzat.

Juhász Miklós kérésére Vasvári Viktor felsorolja a pénzkezelési szabályzattal kapcsolatos észrevételeit.

Ludvig Ágnes elfogadja a felügyelő bizottság változtatási javaslatait, és ezen módosításokkal kéri az elnökség jóváhagyását.

Juhász Miklós javasolja, hogy a következő ülésre összedolgozott változatot terjesszen elő a főtitkár, és leveszi a napirendről.

Határozat: az elnökség egyhangúan a következő ülésre napolja el a pénzkezelési szabályzat tárgyalását.

Ludvig Ágnes tájékoztatja az elnökséget, hogy az előterjesztett bizottsági ügyrendeket a bizottságvezetők dolgozták ki, ő pedig közös felépítés szerint formálta át.

Zsigmond Tibor egyetért az előterjesztettekkel.

Határozat: az edző, a minősítő, a naptár, a sítájfutó, a szenior, a tájkerékpáros, a versenybizottság ügyrendjét az elnökség egyhangúan elfogadja.

Az SZMSZ, a selejtezési és a gazdálkodási szabályzat tárgyalása elmarad.

9. napirendi pont: A válogatott aktuális kérdései

Az elnök felolvassa Lantos Zoltán beszámoló levelét a válogatott munkájáról. Ebben javaslatot tesz a felnőtt EB utazó létszámára, közli a lezajlott válogatók alapján az aktuális felnőtt és junior névsorokat.

Kármán Katalin Lantos Zoltánnak szeretette volna tolmácsolni az edzők véleményét: egymásnak ellentmondó hírek keringenek a különböző programok szervezéséről, a nevezések nem egyértelműek hiányzik az egyeztetés, a ”sok bába között elvész a gyerek”.

Zsigmond Tibor is kifogásolja, hogy nem egyértelmű a tájékoztatás, konkrétan a junior fiúkra kérdezett volna rá Lantostól.

10. napirendi pont: Tájkerékpáros kérdések – Erdélyi Tibor

Az írásos anyag előzetesen kiküldésre került.

Erdélyi Tibor az idénre tervezett eseményekről és költségkihatásaikról tájékozatja az elnökséget. A válogatott keret utazásai idén kevesebbe fognak kerülni, viszont új elem a VK rendezése. Szükségesnek tartja e téren is szponzorok bevonását.

Juhász Miklós idézi, hogy a költségvetésben a bizottság kérésére 150 eFt lett jóváhagyva.

Határozat: az elnökség megerősíti a tájkerékpáros szakágra elkülönített 150 eFt-os költségvetési keretet.

Hegedüs Zoltán a tájkerékpáros ranglista elkészítését tartja fontosnak, ezzel tudnának a versenyzők egyéni szponzort keresni.

11. napirendi pont: Titkársági tájékoztató

– tagfelvétel: Szegedi Rádiós Tájékozódási Futó Club – az elnökség egyhangú szavazással tagként felveszi.

– a főtitkár beszámol a szövetségi számítástechnikai–kommunikációs problémáiról, jelenleg nem üzemel az elektronikus levelezés.

12. napirendi pont: Egyebek

Sindely Pál útján jutott el az elnökséghez dr. Tóth Imre levele, aki sportági szakreferens kijelölését kéri a főiskolás OB-re.

További téma nem merül fel. Az elnök bezárja az ülést.



Vissza a Tájfutás 2000/4. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!