Veterán Sítájfutó Világbajnokság, Velingrád, 2000. február

A bulgáriai Velingrád környékén tartottak az idei sítájfutó Veterán Világbajnokságot. E varos a bulgáriai sítájfutás központja, már két felnőtt VB-nek, egy Junior VB-nek és több VK futamnak adott otthont. A rendezők most is kitettek magukért, nagyon jó színvonalas pályákkal várták a résztvevőket. Az időjárási viszonyok is jók voltak, több mint egy méter vastag porhó borított mindent. Minden a várakozásnak megfelelő volt, csak a résztvevők száma nem. De lehet, hogy ez is a rendezők "érdeme", mert a kért legalacsonyabb nevezési díj szállással s étkezéssel együtt 900 DM volt, de ha véletlenül meg szállodában is akart lakni valaki, annak már 1230 márkájába került a részvétel. Ilyen árak mellett nem is csoda a gyér mezőny. Kategóriánként 2-3 versenyző volt csak. Tehát csak hét ország: USA, Oroszország, Norvégia, Finnország, Ausztria, Románia és Bulgária "öreg" sítájfutói vettek részt a négynapos versenyen. A kis létszám ellenére magas szintű volt a részvétel, voltak ott volt "fiatal" VB érmesek, országuk jelenlegi veterán bajnokai, jelenlegi VK résztvevők, stb. Ezen a versenyen részt vettem én is az F40-es kategóriában, és második voltam a sprint döntőn az orosz Sergei Jegorov mögött, majd első a klasszikus távon. De e kategóriában is csak három résztvevő volt, és közülük is az egyik orosz az első selejtező nap után megbetegedett és visszalépett.
Engem a részvételben részben a Csíkszeredai Sport Egylet támogatott, a többit meg én fizettem. Valamit sikerült kialkudnom az árból is a rendezőktől, lemondván az étkezésről. Reméljük, hogy majd jövőre az olaszországi Veterán VB-re sikerül majd a rendezőknek komolyabb mezőnyt összegyűjteniük.