Közhasznúsági jelentés - 1999


Az MTFSZ kiemelten közhasznú minősítését az ISM 1999. január 12-i határozatában rögzítette visszamenőleges, 1998. január 1-jei hatállyal.
A közhasznú szervezetek részére az 1997. évi CLVI. törvény 19. § 1. pontja közhasznúsági jelentés készítését írja elő az éves beszámolóval egyidejűleg. A közhasznúsági jelentés elfogadása a közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik.
Jelentésünkben a törvény szerinti sorszámozást alkalmazzuk.
3. a) A számviteli beszámoló mérleg formájában elkészült, mellékeljük.
b) Költségvetési támogatás felhasználása:
Költségvetési támogatást egyedül az ISM folyósított az MTFSZ részére: 2,953 M Ft összegben, melyet a szövetség saját gazdálkodása szerint oszthatott be az alapfeladatok és a működési költségek finanszírozására. Éves költségevetésünknek, mely összesen 16 372 E Ft-ot tett ki, ez a támogatás csak egy részét fedezte, a többit egyéb forrásból gazdálkodtuk ki. (Részletes gazdasági beszámoló mellékelve.)
c) Tárgyi eszközeink a térképkészletünket jelentik, ennek értéke az 1999. december 31-i leltár szerinti 4,362 M Ft.
d) Cél szerinti juttatások kimutatása:
Bevételek
1500 E Ft - Synergon Rt., ezen belül
1000 E Ft szabadidősportra,
500 E Ft válogatott költségeire
300 E Ft - ISM támogatás szabadidősportra
720 E Ft - NISZKA, térképre
500 E Ft - ICON Kft., élsport támogatása
Kiadások

összköltség bruttó 1520 E Ft
válogatott összkiadás: 6012 E Ft
összköltség bruttó 1520 E Ft
657 E Ft + ÁFA
válogatott összkiadás: 6012 E Ft


e) Központi költségvetési szervtől, elkülönített pénzalaptól, helyi önkormányzattól, kisebbségi települési önkormányzattól, települési önkormányzatok társulásától, egészségbiztosítási önkormányzattól, valamint ezek bármely szervétől további támogatást nem kaptunk.
f) A közhasznú szervezet vezető tisztségviselői az év során semmilyen juttatást nem kaptak.
g) Az MTFSZ kiemelten közhasznú szervezet alapszabályban meghatározott fő célja a tájékozódási futás mint sportág működtetése.
Az alapszabály II. pontjában felsorolt feladatokat folyamatosan, az érvényes szabályzatok szerint végzi.
Szervezeti egységeink aktívan végzik munkájukat, az 1999-es és végén 117 tagszervezetet és 2 egyéni tagot regisztráltunk. Az elmúlt évben versenynaptárunk 255 versenyt tartalmazott, nyolcféle (hosszú-, rövid- és normáltávú nappali, éjszakai egyéni, csapat, váltó, egyesületi váltó és parktájfutó) bajnokságot rendeztünk. Működtettük a válogatott kereteket, versenyzőink külföldi versenyeken, edzőtáborokban vettek részt, képviselték hazánk színeit a felnőtt és junior VB-n, valamint az ifi és junior EB-n. A sportág nemzetközi szervezetében két tisztségviselőnk tevékenykedik. Sportágunk megismertetésére, népszerűsítésére versenysorozatot szerveztünk, 23 esemény és egy nyári tábor keretében. Ennek eredményeként két új tájfutó szakosztály csatlakozott a szövetséghez. A hagyományos tájékozódási futó szakág mellett más tájékozódási szakágak is alakultak: a kerékpáros és a sítájfutás, ezek részére is kialakítottuk a versenynaptárt, a bajnokságok rendszerét, valamint válogatott versenyzők indulnak világversenyeken, Világkupákon és VB-n.

Budapest, 2000. február 14.



Vissza a Tájfutás 2000/3. tartalomjegyzékéhez!
Vissza a magyar nyelvű tájfutó információkhoz!