Elhunyt tájfutók

Takács József
(1962. VII. 13.-2024. VI.)

61 éves korában elhunyt Takács József, korábbi első osztályú tájfutó.

1977-ben ismerkedett meg a tájfutással, az akkori Volán SC csákberényi utánpótlás csoportjának egyik kiemelkedő tagja volt. Serdülő korától felnőtt koráig végigjárta az összes kategóriát. Ifjúsági aranyjelvényes, majd felnőtt első osztályú sportoló volt.

Pár évig profi sportállással is rendelkezett. Utánpótlás és felnőtt pályafutását a Volánnál (később Alba Volán) töltötte, sorkatonai szolgálata alatt a Honvéd Schönherz SE-ben versenyzett. Szenior korában pár verseny erejéig a Balatonalmádi Herkules SE tagja volt. Mindig nagyon csendes, szerény versenyző és ember volt. Néhai edzője, Tüskés Endre csak azt mondta  róla: "Józsi ritkán szól, de akkor minden szavának súlya van".

A versenyrendezésből is kivette részét, a 80-as évek Volán Kupái vagy tízfős váltói akkortájt nagy versenynek számítottak. Aktív pályafutását befejezve családjának és munkájának élt, de figyelemmel kísérte a versenyek eredményeit. Nagyon várta az Európa-bajnokságot, ami lakóhelyén kerül megrendezésre Csákberényben és Csókakőn, minden nap ki szeretett volna látogatni. Sajnos hosszan tartó, súlyos betegsége megakadályozta ebben.

Búcsúztatója 2024. június 29-én szombaton 15:00-kor kerül megrendezésre a csákberényi ravatalozónál.